438 Shares 7705 views

Krople do oczu „Oftan deksametazon”: opis, skład i właściwości

Krople „Oftan deksametazon” – skutecznym narzędziem w zwalczaniu zapalenia i reakcje alergiczne. Lek ten jest powszechnie stosowany w nowoczesnej okulistyce, gdyż praktycznie żadnych przeciwwskazań i pomaga szybko pozbyć się głównych objawów chorób oczu.


Lek „Oftan Deksametazon” Struktura i właściwości farmakologiczne

Preparat jest cieczą ani zapachu. Dostępne w małych plastikowych fiolkach w pięciu mililitrów. Główny składnik aktywny leku jest deksametazon, który ma bardzo silne właściwości przeciwzapalne i antyalergiczne.

Jako adiuwanty preparat zawiera sterylną, oczyszczoną wodę, alkohol poliwinylowy, cytrynian sodu, benzalkoniowy pirosulfid sodu.

Rozwiązaniem dla oczu „Oftan deksametazonu”: Wskazania do stosowania

Preparat ten jest stosowany w różnych chorób oczu, które towarzyszy proces zapalny bez wyodrębniania ropą. Na przykład, często jest używany w kontakcie (alergicznej) tworzy zapalenie spojówek, jak również zapalenie rogówki i tęczówki. Ponadto jest on skuteczny w procesach zapalnych ciała rzęskowego.

Należy również zauważyć, że spadek „Oftan deksametazon” pomaga przyspieszyć proces odzyskiwania po kontuzji. Są one często wykorzystywane w pooperacyjnym okresie rehabilitacji.

Lek „Oftan deksametazon”: instrukcje użytkowania

Preparat ten jest zalecany zakopać 1-2 kropli do każdego oka. Dzienna ilość wkraplanie w zależności od stopnia nasilenia choroby. Typowo, w surowych warunkach Preparat stosuje się co godzinę. Następnie okres pomiędzy zabiegami podwyższa się do 4-6 godzin. Czas trwania leczenia ustalany jest indywidualnie i może wynosić od kilku dni do kilku tygodni lub nawet miesięcy. Warto zauważyć, że lek nie powinien być stosowany bez wiedzy lekarza prowadzącego. Tylko specjalista będzie w stanie dokładnie określić liczbę codziennych leków i czasu trwania terapii.

Fakt, że stałe stosowanie tych kropli może zwiększyć ciśnienie wewnątrzgałkowe. Dlatego pacjenci, którzy używają narkotyków przez ponad dwa tygodnie, są zobowiązani do poddania się regularny pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego procedurę.

Medycyna „Oftan deksametazon”: przeciwwskazania i skutki uboczne

Na początek warto zauważyć, że stosowanie leku w okresie ciąży i laktacji mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie dziecka. W związku z tym spadek jest przepisywany tylko w przypadkach, gdy korzyść dla organizmu matki niż potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Ponadto, lek ten jest w żadnym wypadku nie mogą być stosowane do leczenia chorób oczu, które są równoległe do tworzenia się ropy i.

Pacjenci noszenia miękkich soczewek kontaktowych należy koniecznie wziąć je przed zakropleniu. Włóż je z powrotem może nie wcześniej niż piętnaście minut będzie.

Jeśli chodzi o skutki uboczne, czasami po zakropleniu może pojawić się swędzenie, zaczerwienienie i pieczenie oczu, a także obrzęk powiek. Podczas długotrwałego stosowania, lek może wzrost ciśnienia śródgałkowego, a także przerzedzenie rogówki. Dlatego tak ważne jest, aby mieć regularny przegląd medycznej.

Nawiasem mówiąc, okuliści często przepisywany pacjentów Oftan deksametazonem „(kropli). Cena nie jest zbyt wysoka, ale efekt jest widoczny w ciągu kilku pierwszych dni.