268 Shares 6239 views

Co to jest gruszka Bergamot lub cytrusy?

Najpopularniejsze „Ludzie” owoce gruszki, jabłka i morele. gruszka owoce duże zapotrzebowanie w starożytnej Grecji. Od tego czasu dużo czasu minęło, ale nadal jest kochany przez ludzi w każdym wieku. Gruszka – drzewo owocowe z rodziny Rosaceae. Roślina ta ma wiele podtypów, które są podzielone na początku klasy dowolnie, środek i koniec dojrzewania. Najbardziej znanym jest „bergamotki”.

Wielu, oczywiście, lubią pić herbatę ze smakiem bergamotki, ale nie każdy wie, co bergamotka – gruszkę lub cytrusy.

historia

Bergamot należy do rodziny Rutaceae. Pochodzenie tego owocu ma długą historię. W naturze rośnie i wycofane osoby sztucznie, poprzez skrzyżowanie z cytryny i gorzkiej pomarańczy.

Nazwa, która jest swego rodzaju gruszki – „bergamotki” – ma dwie wersje pochodzenia. Według pierwszej, egzotycznych roślin z Azji Południowo-Wschodniej został nazwany na cześć włoskiego miasta Bergamo, w którym ma swoje pierwsze plantacje w Europie. Według drugiej wersji słowa „bergamotki” w języku tureckim oznacza „gruszka mister”, ponieważ owoce na wyglądzie i kształcie gruszki. Bardziej popularny niż w pierwszej wersji cytrusów tytuły historia.

Gruszka „bergamotki”: opis

Nazwa „bergamotki” jest często używany w nazwach różnych odmian gruszek, które są uprawiane w Europie.

Odmiana ta jest bardzo rozpowszechniona, jest uprawiana w całej Europie. Roślina ciepłolubne, więc najlepsze owoce w podzwrotnikowych warunków w otwartym polu.

Najczęściej drzewa bergamotka można znaleźć w południowych Włoszech, około 40% z odmian grusz w Europie są w tym kraju. Drugie miejsce – 20% – na uprawę bergamotki bierze Hiszpanię. Trzecie miejsce – Francja.

W Rosji, stworzona i uprawiana wiele rodzajów odmian grusz, które są odporne na zimnym klimacie, ale swego rodzaju „bergamotki” nie jest popularna. Nawet w czasach sowieckich odmiana została rozdzielona w zależności od obszaru sadzenia: w zachodnich regionach jest najczęściej uprawiana odmiana „Polski bergamotki”, ale nie znosi transport, w centralnych regionach – „Red”, który jest bardzo tolerancyjny z wahaniami temperatury, w południowych regionach – „Jesień bergamotki”.

„Bergamot” (gruszka) jest wspólny dla wszystkich odmian znaków:

 • Drzewo osiąga wysokość 10 m;
 • owoce mają zaokrąglony kształt;
 • oddziały pokryte długimi cierniami;
 • Sprężyna roślin okryte w chmurze kwiatów z wonnego zapachu;
 • owoce od jesieni do wczesnej zimy;
 • wysoka wydajność.

Odmiana jest bardzo wybredny: drzewa wymagają częstego podlewania.

funkcje

„Bergamotki” (gruszki) – klasa zawierający drzewa owoców z małą ilością spłaszczonego zaokrąglone, które zawierają duże ilości użytecznych substancji – arbutyna posiadające zdolność do zatrzymania zapalenie i zapobiegać rozwojowi wielu poważnych chorób.

i

Ten rodzaj gruszek jest przydatna dla osób cierpiących z powodu chorób narządów układu moczowo-płciowego. kwas Glorogenovaya, co prowadzi do owoców skutecznie wpływa na wątrobę i pęcherzyk żółciowy, żółć i prowokuje odpływ żużla z organizmu.

Owoc ma nie kwaśny i gorzki smak tak kwaśny jak cytryny, ale bardziej gorzki niż grejpfruta. Ze względu na jego smak w żywności nie jest używany.

sortuje

„Bergamot” (gruszka) jest uprawiana przez długi czas, a hodowcy przyniósł wiele odmian, odpowiednich warunków klimatycznych na danym obszarze. tylko niewielka część z nich są uprawiane w Rosji:

 • gałka muszkatołowa;
 • jesień;
 • Lato czerwony;
 • Volzhsky.

Grade „Bergamot jesień” powstała w wyniku selekcji i najbardziej popularne. Najczęściej, gatunek ten znajduje się w samym środku pasa. Drzewo energiczne, ma rzadką obratnopiramidalnuyu koronę, gałęzie znajdują się pod ostrym kątem w stosunku do tułowia, liście – wydłużone, z ostrymi krawędziami.

Odmiany owocowe „Spadek” oznaczają rozmiar różnią płaski, okrągły kształt. Drzewa owocować przez 7 lat. Plony są niskie. Miąższ jest biały, ma słodki smak wina, z lekkim aromatem. Ta odmiana jest rozprowadzany w krajach bałtyckich i Rosji.

Wady postaci należą: niska smakowe drzew owocowych obawiają się niskich temperatur i jest często źle.

Drzewa odmiana „bergamotki Clary” różnią się gęstą liści, do 8 m, kulistego kształtu o grubych gałęzi. Odmiana charakteryzuje się wysoką wydajnością: w sezonie można zebrać z jednego drzewa do 300 kg. Miąższ owocu jest soczyste i ma przyjemny smak.

Gruszka „Bergamot Moskwa”

Odmiana wyhodowana w Państwowej Akademii w Moskwie. K. Timiryazev. Drewno tego typu ma niewielkie koronę.

Owocniki występuje w 4 roku. Owoce żółto-zielone, dość duże. Miąższ jest soczysty i gęsty, o kwaśno-słodkim smaku. Dojrzewanie odbywa się we wrześniu. Z jednego drzewa można zebrać do 20 kg uprawy.

Odmiana posiada:

 • Wysoka odporność na mróz;
 • długi okres kwitnienia;
 • zwarta korona drzewa,
 • owoce duże wymiary – waga dochodzi do 150 g;
 • odporna na parcha i zgnilizny owoców.

Główną wadą odmiany: w latach suchych lub gdy nie ma wystarczającej ilości owoców nawadniające są cierpkie i kwaśne.