658 Shares 6436 views

Rustem Pasha. Biografia. Prawda i fikcja

Nowy turecki serial historyczny „Wspaniałe stulecie” wywołała falę bezprecedensowego zainteresowania powyższej historii Imperium Osmańskiego (nowoczesna Turcja). W niemałym stopniu przyczynił się do doskonałej pracy z dekoratorów, projektantów kostiumów, aktorów i operatorów biorących udział w tym filmie. Haremu sułtana Sulejmana I pojawia się przed publicznością w formie ogrodu Eden, pełen wspaniałych ptaków – nałożnic sułtana. Ale za pięknem zewnętrznym i harmonii czai pełen intryg i zagrożenia życia kobiecego zespołu, walcząc o uczuciach jednego człowieka.


Nie ostatnia rola w „harem” gra intryg wezyra sułtana – Rustem Paszy. W serialu, grany przez tureckiego aktora Ozan Güven. Kim był ten Rustem Pasha? Biografii tego wybitnego męża stanu jest pełen wydarzeń i sam jest godny filmowej adaptacji.

Rustem Pasha (1500-1561) – Chorwat według narodowości, ale jako dziecko wraz z bratem był w Stambule. Istnieje wersja, że był niewolnikiem, ale wtedy pozostaje tajemnicą, jak udało mu się kształcić w madras (Islamska średnich i uczelni wyższych) w pałacu. I dostał go.

Potem udał się do studia z wojny Rustem Pasha. Biografia uzupełniane swoją serię wzlotów kariery w tej dziedzinie. W rezultacie, on upadł z giermkiem szefa stajni sułtana, a później stał strzemiączka Sulejmana I (bardzo zaszczytne stanowiska).

Po powrocie do cywila Rustem Paszy, którego biografia może służyć jako doskonały okaz „tureckiego snu” stał gubernator, a następnie trzeci wezyr Sulejmana I i członkiem Divan ( „Rząd” sułtana).

W 1539 Rustem poślubił jedyną córkę sułtana i jego żony Hjurrem Sultan – Sultan-Mirim. I po 5 latach został mianowany wielkiego wezyra, który jest głównym doradcą do sułtana Sulejmana. Nieźle jak na człowieka nigdzie, prawda?

I to jest jasne dla dziecka, że trzeba mieć wybitne walory, aby taki wzrost. Współcześni zauważyć, że Rustem Pasha (Wielki Wezyr biografia naznaczona wzmianki o nim) był inteligentny, sprytny, dyskretny i ślepo lojalni wobec swojego władcy.

Oczywiście, taki zapis nie może być ignorowane wrogów. podniecenie podniesiony przez zarzutów, a sułtan dwa lata usunięto Rustem pasza ze stanowiska wielkiego wezyra. Raz rzeczy osiadł, ten ostatni ponownie objął to samo stanowisko. Suleiman ceniłem umiejętności finansowych i dyplomatycznych jego zięć i zawsze powoływać się na jego opinii na temat istotnych kwestii.

Żyłem tego wybitnego męża stanu do 61 lat, a następnie zmarł na obrzęk w dobrobycie i szacunku. To jest prawdziwa historia życia niejakiego Rustem Pasha. Biografia, zdjęcia z niego (a raczej aktor, który urzeczywistnił historyczny obraz na ekranie) jest zawarta w tym artykule.

W serii, Rustem Pasha przedstawiony giermek Hjurrem Sultan (żona sułtana) i wykonawca jej złej woli. Brał udział w spisku przeciwko Mustafa, w związku z czym ten ostatni został stracony. Po jego Rustem była „odpady”, jest również wykonywany bezpośrednio w pałacu.

Więc publiczność jest przedstawiony kariera sam Wielki Wezyr Rustem Pasha (biografia). Aktor, który grał tę rolę – Ozawa Guven – znany w Turcji do pracy w serialach i filmach.

Urodził się w Berlinie Zachodnim w 1975 roku, a następnie studiował w Państwowym Konserwatorium Istanbul University, na wydziale tańca współczesnego. Był żonaty z tureckiego aktorki Turkan Deraya, ale w 2010 roku, ich małżeństwo rozpadło się.

Guven Ozawa zagrała w kilku serialach telewizyjnych i filmach. Za rolę w filmie „Balalaika”, wydany w 2000 roku, zdobył uznanie krytyków i publiczności. Jednak globalny sukces aktora przyniósł rolę Rustem Pasha w serii „Wspaniałe stulecie”.