282 Shares 4482 views

To twoje ulubione pierogi. Gotowanie ciasta na kluski

Pomimo dużej liczby wersji, które wskazują na pochodzenie tego cudownego naczynia, w każdym z krajów można znaleźć dania podobne do pierożków. We Włoszech mają romantyczną nazwę ravioli, Chińczycy nazywają je dim sumą, w Azji Centralnej nazywają je mantami, a Gruzińczycy dali im piękne imię khinkali. Amerykanie i Europejczycy także jedzą coś w rodzaju pelmeni, które nazywają dla nas znanymi "ciastkami". Pierogi mogą różnić się nie tylko formą i sposobem przygotowywania. Najważniejszą rzeczą w nich jest właściwe ciasto dla pelmeni.


Trochę historii

Nawet w XVI w. Pojawił się w Rusku "pelmeni" pochodzący z Uralu, nazywany "pelmyan" lub "uchem chleba". Ze względu na fakt, że produkty te doskonale tolerowały zamarzanie, stały się one niezwykle popularne w Syberii Wschodniej, gdzie mogłyby być przechowywane przez całą zimę, bez obawy, że ciasta ciasta pękły, a same straciły smak.

Pyszne pierogi

Najlepsze ciasto na kluski powinno być elastyczne, ponieważ prawdziwe "ucho chleba" powinno mieć stopę, która wypełnia wypełnienie, wokół której znajduje się pusta przestrzeń, która nie pozwala na dojrzewanie klusków podczas gotowania. Dlatego prawdziwe pierogi są uważane za rzeczywiste, ponieważ w produkcji przemysłowej wszystkie te ważne małe rzeczy nie zawsze są przestrzegane.

Dobrze przygotowane ciasto na kluski, smaczne i soczyste mięso mielone – to dopiero początek. Aby naczynie było bez skazy, lepiej ugotować nie na wodzie, trochę solonej, jak zwykle, ale na bulionie mięsnym.

Przygotowując ciasto na kluski, pamiętaj, że powinny być tak, że krawędzie są mocne, ponieważ kluski są gotowe tylko wtedy, gdy ciasto jest w całości gotowane. Eksperci zalecają, aby smarować wodę zimną.

Podczas gotowania cudownego naczynia, wyniesienie tych małych "uszu" powinno wystąpić dwa razy.

Ciasto pelmeni klasycznej kompozycji składa się z jajek, mąki i wody, okazuje się być sprężysta i pozwala wyrzucić się dość szczuple. Z tego dania tylko wygrywa. Ta recepta gwarantuje trwałość ciasta, która będzie dobrze utrzymywać się do końca gotowania, bez zacięć. Czasem ciasto dla pelmeni jest zalecane do gotowania na mleku, będzie nie tylko elastyczne, ale również będą miały szczególną troskę smaku.

Naucząc się przygotować ciasto dla pelmeni, możesz pójść bezpośrednio do wypchania. Klasyką gatunku są mielone mięso, ale w różnych krajach stosowane są różne rodzaje wypełnień: grzyby i warzywa, drób i ryba. Azjaci wolą przygotować to danie przy napełnianiu specjalnego zi z minimalnym dodaniem mięsa.

Do stołu!

Zaleca się podawanie tego smacznego naczynia na dużej tacy, która nie pozwala na trzymanie się kłaczków. Niektóre ludy mają wesołą tradycję: ukryć się w małej monety lub monarchy. Uważa się, że każdy, kto dostanie taką "szczęśliwą" niespodziankę, będzie szczęśliwy.

Naucząc się przygotować właściwe ciasto na ravioli, możesz służyć to danie nawet na świątecznym stole. A jeśli robisz "chlebowe ucho" na co dzień – jest to świetna oszczędność czasu, ponieważ zamrożone kluski można przechowywać przez okres do trzech miesięcy.

Najlepszy ciasto na kluski. Klasyczny Przepis

Dla każdego średniej wielkości jajka należy wziąć dwie szklanki mąki. Aby uzyskać wymaganą lepkość, potrzebna będzie woda lub mleko, w których rozcieńczona jest sól. Bardziej miękkie i delikatne ciasta dla pelmeni sprawiają, że dodatek kropli oleju roślinnego.

W przygotowanym rowku na wzgórzu mąki (lepiej przesiano) bijemy jaja i dodajemy wodę / mleko i sól. Dobrze zagnieść ciasto, dodać olej roślinny i wymieszać ponownie.

Aby ciasto "odpocząć", musi leżeć pod ręcznikiem przez czterdzieści minut. Ciasto na pierogi jest gotowe!

Okazuje się, że nie ma specjalnych tajemnic podczas gotowania tego prostego, ale bardzo smacznego naczynia. Musisz tylko spróbować gotować, a twoja rodzina zawsze będzie jeść na oba policzki. Bądź zdrowy!