450 Shares 9026 views

technologia produkcji papieru: w domu, w fabryce, w starożytnych Chinach

Co po prostu nie pisać ludzkość! Skały, ścianach jaskiń, drewna, gliny i kamienia tabletki, brązu filary … Może dzięki najnowszym nastąpił mówiąc o tym, że nie każdy może obsłużyć siekierę z pisemną. Ale żaden z tych materiałów nie spełniają zapotrzebowanie na piśmie. Do tego czasu, aż wynaleźli papier.


Technologia wynalazek papierniczego w Chinach od dawna nadana TSAY Lyunyu Imperial dygnitarzy. Przynajmniej, to właśnie on pierwszy złożył wniosek do cesarza Chin do jego powszechnego wprowadzenia sposobu wytwarzania papieru. dostojnik Naukowy specjalnie mieszane z włókien konopi i morwa, jesion, woda, skrawki płótna pokrył ich kształtu, wyrównane tak zrobił Producenci pergaminie i papirusie. Cesarz przyjął wniosek. I tak się stało, że choć podobny materiał w Chinach zrobili długo przed dygnitarza petycji wynalezienie papieru jest przypisana do niego.

technologia produkcji papieru została poprawiona w każdym kraju, a ostatecznie papier stał się najbardziej popularnym, choć nie bardzo wysokiej jakości materiału.

W 1770 roku, producent był w stanie stworzyć Whatman instalacji, gotowy, aby pozbyć się papieru ślady formę, w jakiej został on suszony. Po 30 latach we Francji zbudował pierwszą maszynę papierniczą. Od tego czasu papier stał się znany na całym świecie i nie jest już deficyt.

Dzisiaj, technologia wytwarzania papieru pracował przez i składa się z kilku etapów.

W pierwszym etapie surowiec jest gotowa. Cut sosnowe i świerkowe, pokroić w paski, oshkurivayut w specjalnych maszynach metodą suchą okarivaniya. Obrane bary sproszkowany na żetony.

Drugi etap – produkcja półproduktów. technologia produkcji papieru oznacza, że sklepy drewno-MACH starannie przygotowane żetony tarcie na niszczarki drewna, przekształcając go w miazgę. W tych warsztatach jest bielona miazga i zatężono.

W trzecim etapie pulpy termomechanicznej masy włóknistej i miesza, dodaje się celulozę, sortowane, bielonej, a dopiero potem ponownie przesyłane do maszyny do wyrobu papieru. W maszynach tych kratki formowanego zwoju, z którego woda jest odprowadzana prasy. Papier następnie wysuszono w cylindrach, sprawiają, że są bardziej gładkie za pomocą walców kalandra, nawinięte na wałki nadające się do cięcia, w żądanych rozmiarach.

Ta technologia produkcji papieru jest tylko jedna wada: to znacznie zmniejsza ilość drewna na świecie.

Każdy etap produkcji przemysłowej papieru ma własną nazwę.

  • Wstępna obróbka lub akumulacja. Surowiec rozdrabnia się, miesza się z wypełniaczami, barwniki lub środki wybielające, to wchodzi się w basenie przechowywania mieszania, którego zadaniem – zapewnienia płynnego działania maszyny do wytwarzania papieru.
  • Rafinacja, czyli dostosowanie struktury pulpy.

Dziś w niektórych krajach (np Japonia) dla pamiątek wykonanych ręcznie papier. Ona początkowo wygląda drogie, ale jest to wielki dar.

Niewiele osób wie, że papier może być wytwarzany … domu.

Technologia Start papierniczej

1. Mamy szlifować makulaturę (serwetek, papieru, itp), napełnić wodą, beat z mieszadłem aż do uzyskania jednorodnej „ciasta”.

2. Dodać mieszankę kleju, rozłożone na tacy siatki, pokryte gazą. Mamy załamują ręce, wyrównać, przykryć gazą i postawić prasę.

3. Pozostaw na kilka dni, ciągle obracając się równomiernie odpływ wilgoci.

Dokument ten dom nie będzie różnić się szczególną urodę, ale jest to dość korzystne dla pamiątkę, szczególnie przez dzieci.

To nie jest wyjątkowy, ale najprostszym sposobem wytwarzania papieru w domu.