886 Shares 1251 views

Jak wybrać odpowiedni film animacyjny dla dzieci w wieku 2 lat

Często rodzice słyszy frazę: "Nasze dziecko nigdy nie oglądało telewizji!" Z jednej strony jest dobre. Nie możesz się martwić o wizję dziecka. Ale z drugiej strony, opracowanie kreskówki dla dzieci w wieku 2 lat może być interesujące nie tylko, ale również przydatne. Wiele dzieci dzięki takim poglądom nauczył się mówić poprawnie, odróżniać kolory, kształt obiektów, pór roku i inne rzeczy. Najważniejsze jest wybranie właściwego repertuaru. Nie idź dalej o dziecko. Dla niego oczywiście będzie ciekawe kreskówki z często zmieniającym się obrazem. Ale to nie zawsze jest przydatne dla jego stanu psychicznego. Na temat tego, jak nie popełniać błędów i oglądać telewizję, aby uzyskać pozytywny wynik, porozmawiajmy w artykule.

Badamy opinie

Rodzice często stają przed problemem: czy pozwolić, aby dzieci oglądały telewizję. Lekarze ostrzegają, że sesja nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. Jednocześnie rozwijająca się kreskówka dla dzieci w wieku 2 lat powinna być miła, jasna, poznawcza. Warto też pamiętać o jakości ekranu, na którym będzie emitowany film. Pożądane jest, aby było ciekłokrystaliczne, z dobrym poziomem ochrony. I nie okulary 3D, w przeciwnym razie zepsuć widok dziecka.

Jak wybrać właściwe karykatury dla dzieci

Istnieją kryteria wyboru kreskówek:

 1. Brevity jest siostrą talentu. Dziecko w wieku 2 lat nie może jeszcze skoncentrować się na jednym temacie lub działaniu przez długi czas. Wskazane jest, aby wybrać te bajki, które trwają nie na długo.

 2. Konieczne jest, aby kreskówka prowadziła sama opracowywanie informacji. Nie tylko jasne obrazy, które poruszają się losowo wokół ekranu, ale coś użytecznego, na przykład uczyć liter, kolorów, pory dnia, nazw obiektów i tak dalej.

 3. Uważaj na muzykę w tle. To powinno być melodyjne, ciche, przyjemne. Dobrze, że są to dzieła klasyczne. Wszakże efekt Mozarta był nie tylko badany, ale również przez naukowców.

 4. Opracowanie kreskówki dla dzieci w wieku 2 lat musi mieć dobre, nie sceny okrucieństwa, upokorzenia, użycie siły fizycznej nie powinno być. W tym wieku dzieci absorbują informacje takie jak gąbka, wszystko jest osadzane na podkorębie mózgu.

Oglądanie bajki lub nie dla małych dzieci może być podejmowane tylko przez ich rodziców. Ale nauczyciele nie widzą w tym nic strasznego, jeśli repertuar jest prawidłowo wybrany. I dla mamy to dodatkowe 30-40 minut wolnego czasu.

Najbardziej popularne kreskówki rozwijające się

Prawdopodobnie każda matka po porodzie czeka na czas, kiedy można bezpiecznie wypić filiżankę herbaty lub wziąć kąpiel. Ta okazja zostanie Państwu przedstawiona, jak tylko dziecko dorośnie i zacznie oglądać telewizję.

Rodzice często pytają o najlepsze rozwijające się bajki dla dziecka w wieku 2 lat. Wśród nich możemy wyróżnić:

 1. "Zwierzęta i ich dzieci". W tej kresce główna bohaterka Masipunya spotyka zwierząt, którzy z nią rozmawiają. Dziecko zapoznało się z wyglądem zwierząt, jakie dźwięki są wymawiane.

 2. "Pociąg Chukh-Chukh". Jest kilka serii tej kreskówki. Przyczepa nauczy dzieci listów, liczb, geometrycznych postaci i wiele innych.

 3. Jeśli zastanawiasz się, czy istnieje kreskówka rozwijająca mowę dla dzieci (2 lata), psychologowie i nauczyciele zapewniają, że są takie. Na przykład "karty Doman". Są to specjalne filmy, w których jest przedstawiona ta metoda uczenia słów, przedmiotów użytkowania i wiele innych. Dzieci uczą się poprawnie wymawiać dźwięki i litery, rozróżniać samogłoski i spółgłoski, a także dać podstawy technik czytania.

Eksperci twierdzą, że istnieje wiele rozwijających się kreskówek. Zanim jednak film zostanie pokazany dziecku, przeczytaj go samodzielnie.

Opinia psychologów o zagranicznych bajkach

Wielu rodziców jest zainteresowanych: "Jakiego rodzaju kreskówek rozwijających się dla dzieci w wieku 2 lat lepiej wybrać – krajowych czy zagranicznych?". Nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie. Animacja "Disney" jest tak barwna i interesująca, że nawet dorośli lubią to. Ale nadal istnieją pułapki, o których należy pamiętać.

 1. Bohaterowie są tak idealni, że dzieci podświadomie chcą być jak oni. Dobrze zaokrąglony pas, niebieskie oczy, długie włosy i wiele więcej. Niestety, to nie zawsze działa. Dziecko ma później problemy, które pochodzą z dzieciństwa.

 2. Nie zawsze jest to właściwe tłumaczenie. Prowadzi to do błędów mowy.

 3. Nie ma praktycznie żadnych kreskówek rozwijających się.

 4. Często tłumaczenie jest duplikowane. Trudno jest, aby dziecko słyszeć jasne słowo. W tym wieku jest to bardzo ważne. Przecież dziecko uczy się mówić i wymawiać dźwięki prawidłowo.

Uważnie pójdź za kreskówkami, które pokazują dzieciom. W końcu dzieci skłaniają się do kopiowania ulubionych postaci.

Opinia dzieci

Dzieci lubią nowoczesne kreskówki. Do najbardziej popularnych należą:

 1. Luntik.

 2. "Masha i niedźwiedź".

 3. "Fixichi".

 4. "Świnia wieprzowa".

 5. "Dasha Podróżny".

Wielu rodziców jest zainteresowanych: "Jaki kreskówkowy rozwój dla dzieci w wieku 2 lat lepiej wybrać?" Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od interesów okruchów. Najważniejsze jest to, że kreskówka była kolorowa, jasna i zmieniała charakter. W takim przypadku dziecko okaże się zainteresowane.