461 Shares 8854 views

Niesamowite kwiat – Wisteria! Sadzenie i pielęgnacja

Wisteria (w języku greckim oznacza „słodki”), lub jak to nazywa, glicynia (Wisteria-łac.) – to duży dekoracyjny winorośl. Należy do rodziny motylkowatych.

Wisteria można znaleźć w Stanach Zjednoczonych i Azji Wschodniej – gdzie stanowią one dla 9 gatunków. Jednak w ogrodnictwa ozdobnego wykorzystuje tylko 2 – chińskie i pyshnotsvetnaya Wisteria. Uprawa może odbywać się w ogrodzie, a jako roślinę doniczkową (cel ten jest używany dość rzadko). Wisteria jest nazwany Caspar Wistar (profesor anatomii, Ameryka).

Wisteria sinensis (lat.Wisteria chinensis (Sims). Słodki)

Chiński wisteria osiąga wysokość 20 metrów. U nasady łodygi grubości około 35 cm. Zaawansowanych liści z 13 liści o długości 30 cm. Kora ciemnoszary. Motylkowych kwiaty światło fioletowe kolory, ich długość wynosi 2,5 cm. Kwiaty zbiera się szczotek. Są nawet do 30 cm. Szybko rośnie. Zaczyna owocować w 4-5 lat.

Pierwszy kwitnienie występuje u winorośli w maju. Potem jest drugi – w sierpniu, ale nie tak obficie kwitnie glicynia chińska. Sadzenie i pielęgnacja w okresie letnim nie wymaga wiele wysiłku.

Glicynia chińska pochodzi z Chin.

pyshnotsvetnaya Wisteria lub obilnonesuschaya (lat.Wisteria floribunda (WiUd.) DC.)

Wysokość pyshnotsvetnoy glicyna osiąga 8 metrów. Związek pozostawia się do 5 liści, do 40 cm. Kwiaty purpurowo niebieski. Ich długość sięga 45 cm. Zamierzają myć aż do 60 cm. W przeciwieństwie do tego, glicynia chińska, to rodzaj sinic winorośli raz.

Wisteria pyshnotsvetnaya pierwotnie z Japonii.

Oprócz tych dwóch typów, powszechnych i innych gatunków w Rosji:

– Wisteria jest piękne. Winorośli do 10 m. Białe kwiaty zebrane w długości szczotki 20 cm.

– Wisteria krzew. Liana do 12 m. Małe fioletowe niebieskie kwiaty.

– Japanese wisteria. Liana, z kwiatów w kolorze białym.

Wisteria. Sadzenie i pielęgnacja

Najlepiej jest kupić drzewko, które (najlepiej) zakwitły już 1-2 razy.

gleba

Wisteria będzie dobrze czują się w luźnej i żyznej gleby. Wapno i wilgotne gleby winorośli cierpi źle. Jeśli umieścisz go w takiej ziemi, po czym można rozpocząć wisteria chlorozy, liście stają się jasnożółte i roślina traci swój efekt dekoracyjny.

Jeśli miejsce nie jest odpowiednie, a już nabyte Wisteria, sadzarki (i opiekę winorośli w przyszłości) może wystąpić niezależnie przygotowany grunt. Ziemnych dół miesza piasek, próchnica, torf, glina liści masą. Stosunek wynosi 1: 1: 1: 3.

Wisteria – pielęgnacja winorośli

Przycinanie silnie uzależniona od obfitego kwitnienia. Z pomocą cięcia zbędnych gałęzi może być na pniach tworzą rodzaj drzewa, ale to cud potrwa kilka lat.

Przycinanie zaczyna się na wiosnę. Trzeba usunąć stare i vymerzshie pędy, nadając formę winorośli.

Glycine zimą koniecznie obejmować, tak, że podczas silnych mrozów roślina nie została uszkodzona. Młode pędy są zawsze untie i położył na ziemi. Następnie ukrywanie suche liście, sosna agrovoloknom lub gałęzie świerkowe. można wypełnić dwa wiadra ziemi.

Kiedy takie piękne i wspaniałe rośliny, takie jak Wisteria, sadzenia i pielęgnacji są przeprowadzane prawidłowo, to jest wiele lat będzie można rozkoszować się w gwałtowną bujne kwitnienie!