794 Shares 9015 views

Jak karmić kociaka

Ci dawna marzył o kociaka, a tu jest twoje marzenie się spełniło. Trochę puszysta kulka pławił się w kolanach, a trzeba pamiętać, w tej chwili nie ma myśli o tym, co go nakarmić, bo nadal jest dość mała i nie pasuje wszystko. Spróbujmy dowiedzieć się, jak karmić kota, a co najważniejsze – co.


Posiłki w wieku od 1,5 do 7 miesięcy

Zazwyczaj kocięta stają nowi właściciele w wieku 1,5 miesiąca. Przed rozpoczęciem karmić kociaka, konieczne jest, aby wiedzieć, co zwierzę jest jeść z dawnych właścicieli. Wskazane jest, aby trzymać się tej diety co najmniej przez 10 dni. Zamiast mleka matki można podawać kotka 10% -s' śmietaną. Następnie można stopniowo wycofać się z poprzedniej diety i, w ramach swoich możliwości, aby zdecydować, jak karmić kociaka. Menu może zawierać surowe mięso – surowe wołowiny i kurczaka i surowe żółtko, które zawiera niezbędne dla zwierząt witaminy E. Jest to przydatne dla kociąt i serem – powinna być niskotłuszczowa niesłodzone i nie zawiera żadnych dodatków. Dwa lub trzy razy w miesiącu, można pieścić twoje zwierzę morskie ryby – takie jak różowy łosoś. Spróbuj dać warzywa Kitten – dobrze, jeśli zje coś innego niż ziemniaki. Nie powinny one być marynowane, słone lub ostre. Dobrze, jeśli zwierzę zje ziół – pietruszka, koper, seler itd. To o tak być szybkie menu dla kociąt w wieku poniżej 7 miesięcy.

Przy podejmowaniu decyzji co do paszy koty w tak młodym wieku, należy pamiętać, a liczba ograniczeń. Jeśli chcesz rozpieszczona kotka żywność w puszkach lub kiełbasek, upewnij się, że byli kot. Inne w tym wieku nie może być udzielona. Również koty żołądek nie trawi pełnego mleka krowiego. Załóżmy, śmietana, śmietana, jogurt, twaróg, Rjażenka. Idealny dla kociąt i kotów dorosłych z mleka koziego. Nie jest to konieczne w celu uzyskania białek – jest zawarte avitin blokuje działanie witaminy E (biotyny), która jest niezbędna dla rosnącej organizmu. Jedyny przypadek, w którym należy użyć Białko – biegunka (biegunka). Jeśli karmić kota suchy pokarm, nie zapomnij zostawić zapas świeżej wody – w tym przypadku zwierzęta pić więcej płynów niż zwykle. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci nie polecam, sucha karma dla kotów, ponieważ w przyszłości może to spowodować problemy z żołądkiem i nerki.

Aby kociaka 6-7 miesięcy polecany języku trzech posiłków dziennie. Około roku wzrost zwierzę jest spowolnienie i przez czas karmienia kotek zaleca się, aby wyciąć maksymalnie dwa razy dziennie.

Jak karmić kociaka bez matki?

Kiedy zorientowali się, o tym, co powinno być karmienie kotów w wieku od 1,5 do 7 miesięcy, należy rozważyć trochę niekonwencjonalny, ale jednocześnie prawdziwa sytuacja. Zdarza się, że w młodych, z różnych powodów, nie jest moją matką. Oczywiście, we wszystkich wymienić kota nie można, ale starają się iść młode jest nadal możliwe.

Tak, jak karmić kota, który jest tylko kilka dni? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zastąpienie mleka matki. Takie substytuty mogą być sprzedawane w sklepach zoologicznych, ale jeśli nie można znaleźć, jest to niezbędne do przygotowania mieszanki mleka, mleka odżywczo blisko kota. Wymieszać 4 części mleka gotowanego (Fit i kozy i krowy) i 1 część białka jaja i bili, aż do uzyskania jednorodnej substancji. Jeśli krowie mleko kotek żołądek nie przyjmuje, można użyć formuły suche niemowląt. Przygotować go zgodnie z instrukcją, ale rozcieńczony wodą o połowę cieńszy niż jest to potrzebne dla 1-2 tygodni życia dziecka.

Karmić bezpańskich kotek będzie miał pipetą lub małe sutki. Można również użyć strzykawki bez igły. Nie spiesz się podczas karmienia, że dziecko utonęło. Staraj się utrzymywać mieszaninę wprowadzoną równomiernie, nie szybciej niż może żuć.

Upewnij się, że jedzenie jest świeże. Nie przechowuj mieszankę na dzień. Regularne płukanie i gotować wszystkie użycia do karmienia – strzyków, butelki, strzykawki, pipety. 15 dnia może zwabić kociąt dodatkowo – dając płynnej owsianki mleka ze śmietaną lub jajka.