258 Shares 6603 views

T-80: cechy, modyfikacje, ramion, zdjęcie

T-80 czołgów – główne pojazdy bojowe są masowo produkowane jeszcze w Związku Radzieckim od 1978 roku. Operacja została przeprowadzona do 1998 r. Była to pierwsza jednostka bojowa w swoim rodzaju wyposażonego w dynamiczny system ochrony przed pociskami, a także elektrownia oparta na turbinie gazowej.


Produkujemy również lekki czołg T-80 w okresie od 1942 do 1943 roku. Wydany zaledwie 70 próbki. Następnie roślina jej „stemplowanie” został zastąpiony przez produkcję systemów artyleryjskich SU-76M. Lekkie czołgi T-80 nie są już produkowane.

Historia powstania

Historia zbiornika pochodzi z powrotem w 1964 roku, gdy na posiedzeniu Komitetu Centralnego KPZR, postanowiono opracować nowy pojazd bojowy, na podstawie T-64. Innowacyjny zbiornik pomyślany jako gaz nośny silnika turbinowego, które ułatwią postęp akcji na 450 km przy 1000 koni mechanicznych i obsługi okresie gwarancyjnym wynosi 500 godzin.

Powodem takiej decyzji ze względu na starzenie się T-64. Przewodnik postawić na silnikach turbinowych jako sposób poprawy jednostkę bojową wydajność. Cechą charakterystyczną tego mechanizmu jest brak konieczności rozgrzewania przed użyciem, co znacznie skróciło czas uruchamiania obliczeń zbiornika w gotowości. Zwłaszcza w ostrej zimy.

Pierwsze testy

Mniej więcej od 1968 do 1974 roku doświadczył czołgów T-80 (wówczas jeszcze nosił skromne eksperymentalne tytuły takie jak „przedmiot-219”) przeszedł serię testów. Niektóre wykazały niezadowalające wyniki w nowym typem silnika, niektóre całkowicie poza kolejnością.

Po kilku rewizje przeprowadzono ponownie przetestować sprzęt – w warunkach wysokiej zawartości pyłu, a następnie do manewrów na dziewiczym śniegu.

T-80 z silnikiem Diesla są oznaczone za pomocą wysokosprawnej manewrowania podczas interakcji z pojazdów bojowych piechoty. Maszyna łatwo awansowała do przednich pozycjach do ataku na wroga, rozwijanie prędkości 20 do 30 km / h.

Na terenie innego rodzaju zbiorniki te wykazały średnich stawek prędkości od 20 do 40 km / h, zużycie oleju zmierza do zera, a koszty paliwa wahały się od 435 do 840 litrów.

Czołg T-80. Cechy i modernizacja

1976, „Obiekt-219” został wprowadzony do użytku pod nazwą T-80. Tak więc okazało się pierwsze zbiorniki z turbinowego silnika spalinowego. Dla porównania, amerykański czołg „Abrams” został wprowadzony na strumieniu dopiero w 1980 roku.

Zbiornik T-80 (przedstawiony poniżej) miało korpus wykonany spawanych płyt pancerza, w dużym stopniu podobne w budowie do tych prekursorów – T-72 i T-64A.

Wieża w pełni uformowanego bronestali ma skomplikowaną konfigurację i jest wyposażony w dalmierza. Kaliber broni – 125 mm, broń wyposażoną w płaszcz z podstawy pnia, mechanizm ładowania, a system jest przekazywany do powłoki jest w dużej mierze podobne do T-64A. Również znajduje się na wieży przeciwlotniczego karabinu maszynowego „Utes” i piechoty FCT.

Typ zbroi: stalowe walcowane i odlewane, a także łączyć. Waga T-80 wynosiła 42 ton. Długość (wraz z pistoletem) – około 9656 mm, obudowa – 6780 mm, szerokość – 3525 mm, wysokość (z punktu dolnej do górnej części wieży) – 3525 mm.

T-80BV i inne ulepszenia

Postęp technologiczny nie stoi w miejscu. W 1978 roku nie było ulepszona wersja – T-80B. Przy czym obecność udało kompleks broń „Cobra”, taktyczne granaty dymne systemu „chmury” oraz wzmocnioną rezerwację począwszy obudowie i wieży.

Równolegle są opracowanie modelu T 80BK w zakładzie Omsk.

W 1985 roku, na ramionach płynie Model T-80BV. Różni się on od swojego poprzednika w obecności wieży i kadłuba dynamicznej ochrony.

Najnowszy i najbardziej udany model był modyfikacją T-80U, zaprojektowany w tym samym 1985 roku. Zasady projektowania odziedziczone vosmidesyatki poprzednich modeli”. Waga wzrosła do 46 ton.

System sterowania z odpaleniem otrzymał szereg usprawnień, takich jak dzień i noc celowniczego złożonego strzelca i dowódcy mechanizm obliczeniowo-celowniczego.

Innowacje będą walczyć nie tylko przeciwko celom opancerzonym, ale także nisko latające helikoptery dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania pocisków kierowanych „Reflex”. Opalane pocisk najechaniu wiązki laserowej wskaźnik w odległości od 100 do 5000 metrów.

Kryteria skuteczności nowych produktów

T-80 czołgów uważa się za jeden z najbardziej zaawansowanych osiągnięć rosyjskiej myśli projektowej. Dla porównania, należy rozważyć ich właściwości techniczne i taktyczne.

T 80BV ważyła 43,7 ton, a T-80U cięższa i waży jak 46.

Pierwsza długość do pistolet 9651 mm, gdy ulepszony model był krótszy – 9556 mm.

Jak dla ciała, jest na odwrót. Na długości t-80B – 6982 mm, szerokość – 3582 mm, a t-80U miał właściwości 7012 mm i 3603 mm.

Różnica wysokości jest prawie niewidoczne gołym okiem. Liczby wskazują na różnice w dokumentacji – 2219 vs. 2215 mm.

zaprzestanie

Czołg T-80 (na zdjęciu poniżej) miał szereg modyfikacji, przeznaczonych do wywozu do różnych krajów świata. Ci – niezliczone mnóstwo. Na przykład, model „vosmidesyatki” silnik diesel produkowany w Charkowie pod nazwą T-80UD, stanowiły podstawę do techniki bojowej Ukrainy: „MBT” BM „MBT” i T-84.

produkcji „Vosmidesyatki” został wycofany w 1998 roku. Powody, niestety, nie są znane. Niemniej jednak nadal jest machina wojenna w służbie armii Federacji Rosyjskiej.

"Armata"

05 maja 2016 na paradzie na Placu Czerwonym do publicznej nowej generacji zbiornika T-14 na platformie „armata” został przedstawiony.

Został on opracowany w ramach projektu „Future Combat Systems”, a także do udziału w „network-centric wojny.” Termin ten odnosi się do doktryny wojskowej ogłoszonej przez kraje NATO, które koordynuje działania ofensywne lub defensywne siły, zjednoczone w jednej sieci informacyjnej.

T-14 był pierwszym rosyjskim czołgu stealth. Rama maszyny jest wykonana ze specjalnego materiału, który jest trudny do rozpoznawać główne techniki znane fal radarowych i znacznie zmniejsza odstęp wymagany do wychwytywania systemy naprowadzania pocisków, takich jak „docelowy” lub „Javelin Brimstone”.

Funkcja zbiornik jest, że załoga jest całkowicie znajduje się wewnątrz obudowy. Wieża pozostaje niezamieszkane, co również przyczynia się do ochrony obliczania członków w walce.

„Armata” Obiekt wyposażony jest w system „afgańską”, która pozwala na przechwycenie pocisków. Wbudowany system umożliwia zasłony tworzenie dymometallicheskih „w ciemno” bezzałogowych radiowych i min powodu sygnał zniekształcenia wymienionych cząstek. To, z kolei, nie szkodzi załączonego piechoty środki bojowe.

T-14 wyposażony jest w dynamiczny zbroi, zasada, która opiera się na płytę pancerza jest wypalana w kierunku lecącego pocisku. Uważa się, że ta metoda rezerwacji jest również w stanie odzwierciedlić strzelanie anty-granat.

Postęp technologiczny nie stoi w miejscu, codziennie w tajnych laboratoriach w celu opracowania nowych rodzajów broni. Wiadomym jest, że „Armata” umieścić do masowej produkcji aż do 2020 roku. I przerwać „stemplowanie” innowacyjnej technologii nawet nie planują w kryzysie.

Ale co będzie nowość, która może przewyższyć T-14, naprawdę futurystycznych czołgów chodzenia? Czas pokaże.