899 Shares 1319 views

Charakterystyka leku Tantum Verde „” dla dzieci

Przygotowanie „Tantum verde” posiada znieczulenie i działa przeciwzapalnie. Dostępne leku w tabletki i cieczy (w postaci roztworu lub w aerozolu). Lek ten jest stosowany w praktyce stomatologicznej i laryngologii. Specjalna formuła „Tantum Verde oznacza” dla dzieci nie istnieją. Jednak lek jest często podawany pediatrów. Mechanizm działania jest ze względu na właściwości składników środka.


struktura

Jako składnik aktywny w preparacie występuje benzidiamin. Kompozycja zawiera również środki nadający smak mentolowy tabletki i charakterystyczne rozwiązanie smakowe. Benzidiamin ma silne działanie przeciwbakteryjne. Składnik stymuluje metabolizm komórkowy.

Własności leku

Gdy stosuje się nierozcieńczony roztwór 0,15% obserwowanego stanu szybką ulgę w tle procesów zapalnych o różnych lokalizacjach. W ten sposób eliminuje ból gardła, kaszel spada natężenie zmniejsza obrzęki. Ponadto, lek promuje resorpcję ropą w przekrwienie migdałków. W postaci rozcieńczonego preparatu stosuje się profilaktycznie, – zapobieganie zapalenia po ekstrakcji zęba, urazu różnych działań w jamie ustnej. W postaci tabletek oznacza „Tantum Verde” dla dzieci jest wykorzystywana do skutecznej komplikacji w chorobach gardła.

powołanie

Jest wskazany w patologii jamy ustnej i gardła natury zakaźnych i zapalnych. Lek zaleca się dusznicy bolesnej (ostry), zapalenie migdałków, zapalenie gardła, zapalenie krtani. Lek „Tantum Verde” dla dzieci jest przedstawiony w celu ograniczenia i wyeliminowania zapalenie niebo, dziąseł, gruczołów ślinowych. odnoszą się również do zeznań zapalenia dziąseł, choroby przyzębia, zapalenie jamy ustnej. Zalecany środek w przewlekłym zapaleniu migdałków. Po operacji w jamie ustnej (usunięciu migdałków, zębów innych operacji) przygotowanie zalecane jako profilaktyce procesów zapalnych.

Przeciwwskazania

Nieprzeznaczone oznacza „Tantum Verde” dla dzieci poniżej trzech lat. Ten przeciwwskazania obejmuje wszystkie postaci dawkowania – tabletki i rozpylania roztworu. To nie może być zalecane leki nietolerancji jego składników. W przypadku pacjentów w wieku poniżej 12 lat nie jest przypisany do gardła lub jamy ustnej roztworem nawadniania nierozcieńczonej. Przeciwwskazania obejmują również na fenyloketonurię.

Charakterystyka leku Tantum Verde „” dla dzieci

Instrukcji zaleca nierozcieńczony roztwór do płukania zapalenia w chorobach gardła, podniebienia i gumy do użycia po posiłku. Nawadnianie odbywa się w nie więcej niż trzy razy w ciągu dnia. Podczas stosowania profilaktycznego roztwór w niższym stężeniu. Płyn do płukania ust Jiggers zalecane rozcieńczone 15 ml tego roztworu w tej samej objętości wody. Podczas natryskiwania „Tantum Verde” dla dzieci za pomocą specjalnego urządzenia dozującego. Według adnotacje (o ile nie zaleceń lekarza), nawadnianie przeprowadza się przez jeden dzień w odstępie około dwóch godzin. Pacjenci z dwunastoma obróbkę prowadzi się 4-8 dawek procedury. W młodym wieku (od 3 do 6) ilość leku oblicza się w zależności od wagi. Zaleca się dawkę od 1 do 4 kg wagi ciała. Częstotliwość nawadniania pozostaje jednak niezmieniona. W przypadku pacjentów z sześciu do dwunastu lat na jednej procedury podano 4 dawki.

Czy lek jest szkodliwy „Tantum Verde” dla dzieci?

Opinie lekarzy i rodziców są bardzo sprzeczne w tym względzie. Informacje zawarte w podsumowaniu zawierać ostrzeżenie, że zażywanie narkotyków nie jest dopuszczone do leczenia pacjentów w wieku poniżej trzech lat. Jednak w praktyce, opisane przypadki przepisywania bardzo małych niemowląt. Uważa się, że lek może być stosowany u dzieci do trzech lat w leczeniu zapalenia zatok. Eksperci twierdzą, że informacje są nieprawdziwe. Przede wszystkim w tym wieku nie rozwijają zapalenie zatok. A po drugie, lek „Tantum Verde” dla dzieci nie jest używane w tej patologii w ogóle.

skutki uboczne

Na podstawie miejscowego leczenia rzadko wywołuje negatywne konsekwencje. Najbardziej prawdopodobny skutek uboczny jest uważany za reakcje alergiczne, co przejawia się w postaci krtani. Ponadto, główny składnik aktywny – benzidiamin – ze względu na jego aktywny wpływ na proces wymiany może powodować zaburzenia o charakterze ogólnoustrojowym. Powołując leku powinna być rozważana w obecności roztworu alkoholu etylowego. Na przenikanie do żołądka dziecka, szczególnie w młodszym wieku, składnik ten może spowodować zatrucie. Na ogół dobrze tolerowany lek, zgodnie z zaleceniami zawartymi w streszczeniu i zaleceniami lekarza.

Aby uzyskać więcej informacji,

W Internecie można znaleźć stwierdzenia, że lek w postaci roztworu jest bardzo skuteczny na ból gardła, zapalenie jamy ustnej, zapalenie gardła u niemowląt. W tych warunkach lek smarować zapalenie błony śluzowej. Wielu ekspertów, jednak zalecamy nadal stosować się do instrukcji adnotacji, a nie leczyć dzieci w wieku do trzech lat przygotowań. Należy zauważyć, że u niemowląt, takich jak dławica piersiowa występuje rzadko. Kiedy występują powikłania zapalenie gardła wystarczająco szybko, z których jeden – zapalenie oskrzeli. nawet zapalenie płuc może wystąpić w niektórych przypadkach. W takich ostrych warunkach pediatricians przepisać antybiotyki. Ponieważ lek „Tantum Verde” dla dzieci, w zasadzie, nie ma, to może nie tylko pomóc w takich patologii, ale również pogorszyć sytuację. Dlatego też, przed pójściem do apteki za pomocą wszelkich środków, należy skonsultować się z pediatrą. Analfabeci przepisane leczenie, niekontrolowane przyjmowanie leków może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Ponieważ lek nie jest zalecany u pacjentów do trzech lat, mianowania leków karmiących kobiet powinien ją ostrzec o prawdopodobnej konieczności zaprzestania karmienia piersią w trakcie leczenia. To ze względu na ryzyko wystąpienia negatywnych skutków dla noworodka.

Czy są jakieś leki, których działanie jest podobne do efektu „Tantum Verde”?

Istnieje opinia, że oznacza „Geksoral” jest analogiem leku. Jednak tak nie jest. Leki wydawać. Ale jako część, jako składniki czynne stosowane różne substancje. Na przykład, w medycynie „Geksoral” heksetydyna obecny. Ponadto, składniki, które przyczyniają się do powstania cienkiej warstwy ochronnej na błony śluzowe, przez co zapewnione jest przedłużone działanie substancji czynnej. Spray „Tantum verde” ma taką funkcję. W każdym razie, wybór konkretnego leku zależy od rodzaju patologii.

Ile jest medycyna „Tantum Verde”?

Dla dzieci oznacza, że można kupić w każdej aptece. Średni koszt leku wynosi od 200 do 300 rubli. Należy zauważyć, że ta cena jest dość łatwo dostępne, dzięki czemu lek jest popularne wśród konsumentów. Leki dostępne bez recepty. Przy zakupie narzędzi, eksperci zalecają, aby zwracać uwagę nie tylko na koszty, ale również od obecności adnotacją w pakiecie, a także trwałości leku. Leki w postaci aerozolu, a roztwór może być przechowywana przez trzy, w postaci tabletek – czterech lat. Pod koniec tych okresów do stosowania leku jest niedozwolone.