740 Shares 2882 views

Władimir Majakowski: wiersze, które są łatwe do nauczenia

poezja rosyjska jest uniwersalny i niezwykłe, że łączy symbolikę teksty ozdobne i futuryzm prostoliniowości, niespójne rytm i wyraźną konkretną sylabę. Lista rosyjskich poetów języka naprawdę nieograniczone – Puszkina, Tiutczewa, blok, Majakowskiego. Wersety, które są łatwe do nauczenia, zostały napisane przez różnych autorów, ale Iron Works poety uważana za jedną z najbardziej pamiętnych. Spróbujmy zrozumieć, dlaczego uważany jest za jeden z najlepszych w naszej literaturze.


Ogólne wrażenie

Jej albo miłość albo nienawiść, neutralny stosunek do niej nie widać. Majakowski pisał wiersze dla dzieci, patriotyczne ody, krótkie fraszki – jego talent można było prowadzić w niektórych klatek. Zbiegają się i fani i przeciwnicy w jednym – był niewątpliwie obdarzony. Innowacyjne podejście do pisania wierszy, słynny „drabiny”, które, według niektórych, był to sposób na uzyskanie dużej liczby wierszy, podczas gdy inni uważają, że jest to postać poety wykorzystywane do wykazania rytm ich dzieł. Ogromna ilość neologizmów, nawet charakterystyczne dla tamtej epoki, ale nadal przejawia się w liryczny Majakowskiego szczególnie jasne – to jest to, co odróżnia go od wielu innych poetów XX wieku.

W pogoni za idealną

Powiedzieć, że Majakowski wiersz, który jest łatwy do nauczenia, napisał bardzo łatwo, jest to niemożliwe. Krytycy twierdzą, że godziny pracy żelaza Poeta na rymy, wypełniając całe zeszyty. Każdy jego wiersz on zmielono do perfekcji, biorąc pod uwagę, zestresowani i nieakcentowane sylaby, utrzymując równowagę między nimi, wybierając doskonały rytm nawet nerifmuyuschihsya część poematu. Wiadomym jest, że jednym z literackich zabytków poety Puszkina było, pomimo faktu, że w 1910 roku, autor zaczyna wsparte kampania „reset Tołstoja i Dostojewskiego Puszkina ze statku nowoczesności”. Przy takim idolem nie można napisać złe, prawda? Nawiasem mówiąc, Władimir Władimirowicz ma nawet wiersz poświęcony słońcu poezji rosyjskiej – „Jubileusz”, w której wydawał się prowadzić dialog z nauczycielem.

Jeśli na początku poeta odnosi się bardziej do literatury tradycyjnej (on nie miał jeszcze czasu, aby doświadczyć wszystkich wpływów bojowych w czasie futuryzmu), natomiast w późniejszym zbiór jego geniusz objawia się tak barwnie, że młody poeta uważany jest za nie nawet w kubofuturizma gdzie protest jego forma, a za nimi – to stopniowo staje się standardem nowego ruchu. Ponadto, jest on aktywny w takich dziedzinach, jak teatr, kino (i obu umiejętności aktorskie i reżyserię) – bardzo niewiele osób wie o tych stronach Żelazo życiowych. Jednak Majakowski wiersz, który jest łatwy do nauki, w tym okresie prawie przestał pisać: z powodów nie do końca poznany żywe obrazy jego teksty z utonęły w codziennym życiu okolicznych linii. Można powiedzieć, że dwudziestych są związane z rodzajem kryzysu w twórczości poety.

członków partii

Wiele osób postrzega ją tylko jako autor tekstów, wielbiąc ZSRR we wszystkich jego przejawach. Że tylko jest „paszport” Majakowski wiersz, który dokonał prawdziwego hymnu społeczeństwa w tym czasie, co więcej, nawet w szkołach od wielu, wielu lat w badaniach serca poety zostaje zapamiętane wiersz. Jeden z jego wierszy: „Biorę z szerokiej nodze”, udał się do ludzi, stając się chyba najbardziej cytowany w literaturze rosyjskiej, bici w dziesiątkach aforyzmów i mocno odciśnięte w ludzkich umysłach. Ponadto, większość tekstów dla dzieci, takich jak „Co będzie”, „Kon-fire”, „Co jest dobre a co jest złe”, jak przepojone rewolucyjnych motywów. Ale niewielu wie, że poeta partia komunistyczna była w tarapatach: wyszedł z niego nawet w pierwszej dekadzie XX wieku, kiedy po kolejnym aresztowaniu pomysłów hobby z-Socjaldemokratycznej Partii Pracy, został zwolniony za kaucją matki. Dlatego fakt, że tak wiele dla władzy Sowietów popełnił bezpartyjny, czyli kto i wtedy człowiek nie myślał naprawdę niesamowite. Być może można powiedzieć, że relacje z władzami w Majakowskiego były dobre, mimo ciągłych starań, aby otsenzurivaniyu jego teksty, starając się usunąć go z rewolucyjnych motywów.

lilia

Wiele z ich ulubionych wierszy Majakowskiego związane z jego istoty w miłości z Lila Brik – kobieta, która miała ogromny wpływ na kształtowanie wizerunku jako poecie literackiej i społecznej. Słynny „Zamiast pisać”, „Listen”, „Love” pozwoli czytelnikowi zobaczyć nowe piosenki, pokornie schylić głowę przed swoją dziewczyną. Uważa się, że te prace są inspirowane przez Władimira Brik nim.

Aby powiedzieć, że była błogosławieństwem żelaza lub przekleństwo, to jest niemożliwe, ważne jest, aby zrozumieć, że to dzięki jej Vladimir Vladimirovich był w stanie przetrwać przydzielone mu kilka lat w ogniu namiętności i ciągłej walce, a nie pokory, że na pewno zniszczył swój talent i nie biorąc pod uwagę, aby utworzyć wiersz o których możemy powiedzieć: „Majakowski. Wersety są łatwe do opanowania. "