331 Shares 6925 views

Projekt Moje wybory

Młodzi ludzie dowiedzieli się o zawiłościach
Proces wyborczy.


Projekt "Moje Wybory", którego realizacja należy do indywidualnego przedsiębiorcy Tatyana Anatolievna Shapkina, została niedawno zakończona w Moskwie. Organizatorzy programu dążą do zwrócenia uwagi młodzieży w Moskwie na proces wyborczy, zwiększenia jej znajomości politycznej i wpływu na kształtowanie aktywnego obywatelstwa wśród młodych ludzi. Projekt realizowany był przy wsparciu Departamentu Polityki Rodzinnej i Młodzieży w Moskwie.

Nie jest tajemnicą, że duża część Rosjan jest nieufna
Do wyborów, w tym młodzieży. Jest to spowodowane niską polityką i
Kultura prawna ludności, a co za tym idzie – brak zainteresowania polityką,
Alienacja z tego.

Odrzucenie zasad państwa prawa, ostrożność wobec władz, negatywne doświadczenia społeczne – wszystkie te czynniki wpływają ostatecznie na aktywność wyborczą młodych ludzi.

Z pomocą społecznego projektu "Moje Wybory" można było zmienić tę sytuację na poprawę.

W trakcie trwania projektu przeczytano wykład wykładów "Moje wybory – mój wybór" dla trzech tysięcy młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat. Podczas szkolenia znaczna część czasu poświęcona była kwestiom prawa wyborczego, procesu wyborczego i konstytucji Federacji Rosyjskiej.

W ramach gry biznesowej "Twój głos –
Force ", uczestnicy mogli wybrać" lidera ", opracować dla niego kampanię wyborczą, organizować proces wyborczy i zasięgać informacji w mediach, przeprowadzać głosowanie i publikować wyniki. Dzięki grze "Twój głos to moc", młodzi ludzie byli w stanie upewnić się, że "wybieranie lidera" wymaga dużej odpowiedzialności, niesie dodatkowe możliwości.

Rezultatem projektu "Moje Wybory" była seria działań w kierunku miasta "Sam wybieram". Każda akcja wiązała się z niektórymi wydarzeniami związanymi z wyborami, na przykład wyborami do Dumy Państwowej w 2011 roku. W zebraniach wzięło udział około 100 młodych ludzi.

W ramach projektu "Moje Wybory" opracowano "Pierwsze kroki obywatela", precyzując i czytelnie mówiąc czytelnikowi o potrzebie posiadania silnej pozycji obywatelskiej. Podręcznik metodyczny "Wybory są łatwe i dostępne", wydany także w celu realizacji projektu, przedstawia metodologię nauczania podstaw umiejętności politycznych i procesu wyborczego.