644 Shares 3827 views

Kot syberyjski rasa

Kot syberyjski – przedstawiciel rasy kotów długowłosych. Dokładna narodzin rasy nie jest znana: niektórzy uważają, że pochodzenie rosyjskiej rasy syberyjskiej, z drugiej – azjatyckich. Zgodnie z założeniami naukowców przodkowie kotów były tak różne gatunki dzikich kotów, mieszkańcy Trans-Ural. Co ciekawe, rasy syberyjski – wynik rozwoju naturalnego i formacji. Jest zatem oczywiste, prześledzić jego pochodzenie wydaje się niemożliwe. Jako taki, praca na tej rasy rozpoczęła się dopiero dwie dekady temu, po zatwierdzeniu jej standardów. Należy pamiętać, że kot syberyjski szybko stały się popularne nie tylko w Rosji, ale również za granicą.


wygląd

Syberyjski kot jest zwierzęciem z silnym korpusu, którego waga wynosi 6 kg. Im większy rasy ważą odpowiednio więcej. Uzupełnieniem dużej muskularne ciało i szerokich łapach. Między palcami na stopach widać kawałki wełny – z wyróżnikiem stepowych i leśnych kotów.

Syberyjski rasa kotów, jak perski, charakteryzuje kołnierzykiem futra. Na tylnych łapach można znaleźć również wełniane „majtki”. Cechy te nie występują we wszystkich kotów syberyjskich i nie są ich cechy charakterystyczne. W przeciwieństwie do „kołnierz” i „spodnie” są uważane za odchylenie od normy, ale nie patologia.

Dość trudne syberyjski futro nie powoduje alergii, więc te koty często stają się ludzi z dziećmi lub osób z alergią. Podkład ma szczególną gęstość. Dzięki tej okładce rasy czuć się dobrze w każdych warunkach pogodowych. Nawiasem mówiąc, zły włosy są mokre, chroni kota przed deszczem. Jednakże, nie wymaga szczególnej opieki, więc nawet gdy jest całkowita nieobecność nie traci swoich właściwości.

Koty syberyjskie hodować inny kolor naturalny, co pozwala zwierzęciu kamuflażu podczas polowania. Jednak hodowcy stworzyli ogromną liczbę sposobów, aby dostać kota syberyjskiego z różnymi kolorami.

Sybiracy mają duże głowy, zaokrąglony kształt. Harmonijnie wyglądają na tle dużego ciała kota. Czoło inna wypukłość, kości policzkowe – niska pozycja, policzki – kompletność. Wszystko to sprawia, że ogólny wygląd kota syberyjskiego wyraziste. Inną cechą wyglądu zwierzęciem – szczotka na uszach.

Kot syberyjski rasy i charakteru jej członków

Ponieważ przodkowie kotów syberyjskich są uważane za dzikie koty, są dobrymi myśliwymi. Oczywiście, w domu, to nie jest tak dużo, jak objawia się w środowisku naturalnym, ale wiele z nich obserwacje pokazują, że są one bardziej niż drapieżniki ziemniaków kanapie.

Kot syberyjski rasa daje ich przedstawicielom znak specjalny. Koty te nie są przywiązane do właściciela, niechęć do jedzenia. Zazwyczaj wąwóz w czasie i nie może mieć więcej niż jeden dzień. Pomimo faktu, że koty te nie są bardzo oswojone, uznają tylko jeden gospodarz. Dobrze wiedzą, kto jest szefem w domu, który jest gościem. Kocięta syberyjskie są bardzo zabawny, ale z czasem przechodzi. U dorosłych, istnieje tendencja do samowystarczalności i realizować ich kota „ja”. Czasami wydaje się, że te koty zachowują się zgodnie z zasadą „jak ze mną – a ja mam”.

Ogólnie rzecz biorąc, kot syberyjski (zdjęcie jest pokazane) wyglądają bardzo dumny i pewny siebie. Właściwa pielęgnacja rasy i dobrej postawy nie pozostało niezauważone przez zwierzę, i to na pewno będzie dziękuję zachowanie spokoju i posłuszeństwa.