419 Shares 5734 views

Kanonersky Island: place names, historia, perspektywy

Dyskretny wyspa północnej stolicy

Petersburg jest niemożliwe do wyobrażenia bez licznych wysp, które w dużej mierze określają geografię miasta. Jednak oprócz tych znanych nazwisk, takich jak Królik, Vasilevsky, Kamień, istnieje wiele innych miejsc, które weszły w jego imię chwalebnej historii miasta nad Newą. Jednym z nich jest Kanonersky wyspa.

Trochę historii

W momencie, kiedy ta część ziemi, otoczony ze wszystkich stron wodą, była częścią Szwecji, nosiła dumną fińska nazwa Kissasaari że prawdopodobnie oznaczało obecność tutaj z ogromną liczbą kotów. Podczas budowy Petersburgu ten obszar przeszedł do jurysdykcji Admiralicji Nadzorczej, która jest nie tylko używali go jako magazyn, ale także dał mu nową nazwę – wyspa baterii.

Powodem nazwą dzisiejszej

Z biegiem czasu, przechowuje tutaj zostały zastąpione przez koszar i obozów wojskowych, gdzie rekruci są stale Nauka odbywa się głównie strzelcy. Jest to francuska nazwa tego rodzaju wojsk i doprowadziła do tego, co przyszedł do Kanonersky wyspy na mapie Sankt Petersburg. Ale szybko stracił status miejsca obozu wojskowego, ale stał się ważnym elementem Seaport. Nazwa jednak nie uległ zmianie.

Pojawienie się roślin – nowy kamień milowy w historii wyspy

Kanonersky wyspa mapa i zarysy, które zostały zmienione na tyle często, rozpoczął swoje drugie życie pod koniec XIX wieku, kiedy sklep mieści stocznię na jego terytorium. To przedsięwzięcie było konieczne, ponieważ na początku wielkiego pogłębiania Canal morze, a teraz i potem musiał naprawić awarię koparki. Po burzliwych wydarzeniach 1917 i ustanowieniu władzy radzieckiej Kanonersky wyspie dostał nowiutkie odlewni żelaza i metali warsztaty, a także nowoczesną stację dokującą, która pozwoliła zaangażować się w naprawie dużych naczyń.

Pracy feat robotników podczas II wojny światowej

Z początku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w fabryce, oczywiście, został przeniesiony do sytuacji wojskowej: tutaj nie tylko naprawione do sądu, ale także do produkcji amunicji, na przykład, wybuchowych pocisków i bomb lotniczych. Wielu pracowników poszedł do przodu, o czym świadczy spółkę mającą siedzibę na terytorium pomnika. Kanonersky wyspa stała się ważnym ośrodkiem w tych latach, które odbyło okresie w nowe technologie związane z niektórych operacji naprawy statków.

Pojawienie się pierwszych mieszkańców

Także, to jest w latach wojny byli pierwszymi mieszkańcami okolicy. Były to (co jest zrozumiałe) stoczniowcy, jak w przypadku braku innych wiadomości, z wyjątkiem barki, musieli poświęcić dużo czasu, aby dostać się na wyspę Kanonersky. Na specjalne realizacji nikt nie pomyślał, więc ten obszar obudowa jest bardzo zróżnicowany obraz: tutaj można znaleźć słynną „Chruszczow” i altany i nowoczesne budynki.

Wartość i perspektywy wyspie

Tak więc, za skromną nazwą „Kanonersky Island, Saint-Petersburg” ukrywa się solidną historię pracy, wypełniony zarówno jasnych stron i codziennego życia, bez której żaden czyn nie przełom technologiczny możliwy.