405 Shares 3264 views

Co to jest samobójstwo, jego przyczyny

Niestety, zjawisko samobójstwa, wystąpi w tej chwili dość często. W tym przypadku, duży procent samobójstw, zgodnie z danymi, w wieku dojrzewania. Wiedzieć, co samobójstwo jest i co ją powoduje – jest bardzo ważne, zwłaszcza dla ludzi, którzy pracują z młodzieżą (nauczycieli, psychologów , etc …), a także rodziców.


Powodem, dla którego większość nastolatków to celowo pozbawić się życia leży w tym, że ten wiek charakteryzuje niestabilność psychiczna, samodzielnego poszukiwania sensu swego istnienia, silnych emocji (w tym w odniesieniu do stosunków międzyludzkich). Jednak dorośli popełnić samobójstwo, głównie ze względu na pojawiające się problemy, które wydają się nierozwiązywalne (długi, rozwód, i tak dalej. D.). W niektórych przypadkach, samobójstwo może być wyjaśnione przez postępującą chorobą psychiczną lub wpływem substancji psychoaktywnych.

Powinien on być nieco bliżej przyjrzeć się tego terminu. Pod samobójstwa zrozumieć nie tylko pozbawienie własnego życia, ale nieudanych próbach (psychologowie nazywają to niepełny samobójstwo). Zobacz, co ludzie są naprawdę gotowi popełnić samobójstwo, jest to dość trudne. Aby to zrozumieć, trzeba znać przyczyny samobójstwa. Wśród nich jest utrata bliskiej osoby, fanatyzmu religijnego, depresja. U młodzieży, może to być nawet taka mała rzecz jak nieodwzajemnionej miłości lub kłócą się z ich krewnych. W tym ostatnim przypadku, są one w ten sposób próbuje zwrócić uwagę dorosłych, aby „ukarać” je, nie wiedząc do końca, które popełnić, lub nadzieję na zbawienie.

Trzeba powiedzieć, że tak demonstracyjnego samobójstwa. Jest to próba pozbawienia życia, który często jest planowany jako sposób na przyciągnięcie uwagi, w większości przypadków, nie jest doprowadzone do końca. Ludzie reshivshiesya taki krok, często zaczynają mówić o sposobach samobójstwa, próbując uświadomić innym, że zostały stworzone, aby być w stanie zatrzymać. W większości przypadków przyczyną samobójstwa o to rodzaj „szantażu”. Tak, nastolatki mogą powiedzieć rodzicom: „Nie poddawaj (pozwolić, kupić …) Ja to czy tamto, będę podciął sobie żyły …” Oczywiście, z jednej strony, nie powinniśmy zbyt duże zaufanie do takich słów, ale z drugiej strony, człowiek, który wypowiedział to zdanie, a nie uzyskanie pożądanego, można naprawdę starają się zrobić coś z nimi.

Zapobieganie samobójstwom dzisiaj dość istotne i odbywa się w instytucjach edukacyjnych i społecznych, zwłaszcza tam, gdzie jest to uzależnione zagrożone. Zaangażowanych w zapobieganie samobójstwom głównie psychologów, psychiatrów, jak i kadry nauczycielskiej. Około jednej czwartej przypadków pozbawienia życia popełnione pod wpływem substancji psychoaktywnych, więc ważne jest, aby działać na rzecz zapobiegania narkomanii wśród młodzieży.

Mówiąc o psychologii samobójstwa, należy stwierdzić, i to jest samobójstwo w przebraniu. Zgodnie z tym wyrażenie dotyczy destrukcyjnego zachowania człowieka, co może prowadzić do utraty życia. Należą szybkiej jazdy, używania narkotyków, agresji i tak dalej. D. Zazwyczaj osoby te przylegają do ryzykownych zachowań, w wyniku których może zdarzyć się wypadek, powodując śmierć. To może być manifestacją podświadomości niechęć do życia.

Wiedzieć, co samobójstwo jest i co ją powoduje – jest bardzo ważne dla zapobiegania tego problemu. Zaleca się również, aby wziąć pod uwagę takie cechy ludzkich zachowań, które mogą wykazać swoje pragnienie, aby zakończyć swoje życie. Zazwyczaj prawdziwa próba samobójcza, aby moje sprawy w porządku, często zaczynają mówić o śmierci, przychodzą, aby zobaczyć swoich bliskich, nawet jeśli to nie wystarczy, aby komunikować. Widząc znaki ostrzegawcze, krewnych lub znajomych porozmawiać z kimś, starają się doradzić mu, aby skonsultować się z psychologiem, aby poznać przyczyny, które popychają go w ruchu, starają się pomóc naprawić sytuację.