758 Shares 8138 views

Polerowane aluminium z rękami: w jaki sposób, narzędzia, urządzenia

Aluminium jest stosunkowo miękkiego metalu. Każdy produkt z niej ostatecznie traci swoją pierwotną formę, na powierzchni pojawiają się zużyte, tlenków, produkt zanika. Jeśli chcesz dać stare rzeczy nowe gatunki, powinna ona być polerowane aluminium. Aby to zrobić, jeden z następujących sposobów można stosować:

 • elektropolerowanie;
 • Polerowanie chemiczne;
 • dekoracyjny trawienia.

Metody polerowanie aluminium: Metoda chemiczna

Technologia ta jest przyjazna dla środowiska, proste i dość szybkie. Jest to możliwe do zrealizowania, ze stali kwasoodpornej, tworzące podstawę kąpieli do polerowania. Jeśli objętość pracy jest stosunkowo mała, to można użyć tygli wykonanych z porcelany. Pojemnik jest wypełniony roztworem kwasu:

 • siarkowy;
 • azotowy;
 • Fosforowy.

Produkty opuszczają się do gorącego roztworu, temperatura powinna wynosić od 90 do 120 ° C, końcowa wartość ta zależy od gatunków aluminium. Wystawione skład aluminium musi być w ciągu 30 sekund lub minut, powtarzanie działania do około 6 razy. W między części są myte, a ich potrzeby stale wstrząsnąć.

chemicznie polerowane aluminium jest lepsze, gdy stosuje się prędkość obracania bębna. Po zakończeniu takich manipulacji na powierzchni kontaktuje się z folii miedzianej. Powinna ona być usunięta przez płukanie pod bieżącą wodą, w niskiej temperaturze. Należy to zrobić w pułapkę. W następnym etapie produktu obróbce 30-procentowy kwas azotowy.

Dodatkowe zalecenia dotyczące prac

Aluminium polerowanie można uzyskać przez roztwory alkaliczne:

 • fosforan trisodowy;
 • azotan sodu;
 • sody kaustycznej;
 • azotan sodu.

Ich temperatura musi być wyższa niż w sposobie kwaśnym granica wynosi 120-140 ° C, Produkty muszą wytrzymać około 5-20 sekund. Przy zastosowaniu tej techniki, strata będzie równa aluminium około 8 mikrometrów całkowitej grubości warstwy.

Korzystanie z elektro-

Polerowanie aluminium mogą być wykonywane w inny sposób. W ten sposób możliwe jest uzyskanie błyszczącą i gładką powierzchnię, a czyszczenie jest wysokiej jakości. Elektrolity dla prac w większości przypadków wykazują siarkowy i kwas fosforowy, inne składniki zależy od materiału.

Elektrolit może osiągnąć połysk po jego zakończeniu. Dla temperatury procesu powinny być niższe, niż w opisanym powyżej przypadku, temperatura graniczna wynosi 60 do 90 ° C

Polerowanie należy przeprowadzić w ciągu 5 minut, a gęstość prądu może być równa 10-50 A / dm². Proces polerowania katod wymaga stosowania ołowiu, ale istnieją inne stopy, które przewidują zastosowanie stali nierdzewnej. Polerowania wymaga użycia zawiesiny duraluminium, a także do kąpieli elektrolitu, z polietylenu, ołowiu lub przetwarzania PTFE. Trzeba przygotować zasadowy elektrolit, są one mniej kosztowne.

W procesu będą wpływać na skład elektrolitu graniczna temperatura może zmieniać się od 40 do 95 ° C, w odniesieniu do ekspozycji, trwa od 3 do 6 minut, przy czym gęstość prądu na anodzie wynosi limit 3-20 A / dm². Wybór katod, nikiel jest preferowane.

Cechy dekoracyjny trawienie

polerowanie aluminium metoda może być dekoracyjny. Technika ta służy jako podgatunek elektrolitycznego. Stopy aluminiowe są trawione przez reżim anody fosforu chromu elektrolitu. Na powierzchni wyrobów tworzą wzór, który ma krystaliczną postać gniazd lub mróz. Na anodę wywiesić wszystkie szczegóły, a następnie można rozpocząć leczenie. Manipulowanie powinno być przeprowadzane przy napięciu 25-30 V przez napięcie końcowy wzrasta do 35-40 V, gęstość prądu anodowego wynosi w granicach 8-12 A / dm², gdy temperatura zmienia się od 50 do 80 ° C

Około 20 minut później oczywisty rysunku. Jeżeli napięcie zacznie swobodnie rosnąć, możemy założyć, że proces jest zakończony. Po zakończeniu produktów manipulacją przemyto dobrze wysuszone, to odbywa się anodowanie nad nimi. Aluminium jest następnie barwiony farbą organiczną.

Lustrzany glinu można uzyskać innym sposobem połysk i trawienie anodowe, które nazywa się iskritom. Do tego produktu przed i po procesie poddaje się obróbce termicznej w szczególnej. Można użyć trawienie anodowe „kuli śniegowej”, który pozwala stworzyć musujące powierzchni mat.

Co za sposób na lepsze wykorzystanie w domu

Pasta do polerowania jest jednym z najczęściej używanych narzędzi w domu na polerowanie aluminium. Wynika to z faktu, że składy chemiczne różnych wirulencji, są one szkodliwe dla zdrowia ludzi. Polerowanie można stosować:

 • papier ścierny;
 • szczotki do szorowania;
 • lakier;
 • szmaty;
 • produkty do czyszczenia do rodzaju alkoholu.

Przy wyborze papieru ściernego jest ważne, aby nie przesadzić z ziarna, ponieważ w przeciwnym razie musiałby wycofać zarysowania. Aby poprawić odporność na ścieranie i lakier połysk lepiej jest użyć.

Cechy elektrochemicznego polerowania

Elektrochemiczne polerowanie aluminium zapewnia realizację prac równolegle przez oddziaływania chemiczne i elektryczne. Zgodnie z technologią taki sposób służy jako część anody, jest połączony z dodatnim źródła prądu stałego. Przedmiotu w zawieść obecnego do niej musi być zanurzony w zbiorniku, która jest wypełniona elektrolitem. Rola druga elektroda narażony katod miedzianych.

Korzystanie z maszyny do polerowania

Maszyna do polerowania jest wygodnym środkiem do nadania aluminium pierwotnego połysku. Można użyć buffa w 1000, który jest zwilżonej wodą. Gąbka lub tkanina musi być stosowana z częścią wody technologicznej. Wynalazek obejmuje także Polerka 1400 obrotów na minutę. Gdy taka dawka cieczy rozproszy około 1 m.

Powierzchnia aluminium jest ogrzewane, ciecz odparowuje. Musisz być przygotowany na to, że koło będzie młotkiem aluminium „kasza”. W związku z tym, co minutę urządzenia powinny być przerwane w celu przepłukania ściernicy z gąbki pod bieżącą wodą. W tym celu, niektórzy rzemieślnicy użyciu konwencjonalnego bryzgalku.

„Owsianka” powinny być czyszczone nawet ze szczegółami. Luster się, jeśli będzie dodatkowo korzystają również odczuwalne. Ten etap jest jednym z najważniejszych. Będzie to zależało od tego 80% w wyniku końcowego. Filc powinien wystawać 10 mm poza krąg bazowej należy zwilżyć, podlewanie jego bryzgalku. Szczegół zwilża się wilgotną gąbką. Pasta służy do polerowania surowe, jego stosowanie powinno być prowadzone na przedmiocie, zamiast koła.

wniosek

polerowane własnymi rękami aluminium mogą być różne sposoby, ale jeden z najbardziej skutecznych jest pasta. Nie zawiera amoniaku i dodatki można delikatnie czyścić przedmiot przed zadrapaniami i chropowatości. Dzięki tej konstrukcji możliwe jest osiągnięcie pierwotnego blasku. Warstwa ochronna wyklucza utleniania wygląd przez dłuższy czas.