744 Shares 9258 views

style przywództwa

Charakterystycznymi cechami liderów badano szczegółowo w 20 wieku. Dlaczego jedna osoba może zarządzać ludźmi, a inne nie? To pytanie niepokoi naukowców dzisiaj. W celu rozwiązania tego problemu, wiele rozległych badań została przeprowadzona. Eksperci postanowili zidentyfikować specyficzne cechy behawioralne liderów. Jednak wyniki były mieszane.


Jest to całkiem naturalne, ponieważ przywódcy są znacznie różnią się od siebie zarówno pod względem charakteru i stylu zarządzania. Następnie badacze poproszony innemu celowi. Zdecydowali się zidentyfikować style przywódcze i swoje zalety i wady. Weźmy pod uwagę wynikające z ustaleń.

Istnieją dwa podstawowe typy przywództwa – autorytarnych i demokratycznych. W pierwszym przypadku, główną cechą jest to, że głowę kładzie nacisk na najgorsze podłości ludzkich potrzeb. Oznacza to, że lider nie wierzy w możliwość zainteresowania w pracy, a wpływ na jego podwładnych z pieniędzmi. W tym przypadku siła skupiona jest w rękach jednej osoby. Głowica wymaga całkowitego posłuszeństwa wobec podwładnych i bezwzględnego realizowania zleceń.

style przywództwa obejmują również autokrata przeciwnego. Demokratyczna lider działa na górze potrzeb ludzi. Oznacza to, że wierzy w naturalnej ciekawości i zainteresowania w pracy. Demokratyczna lider motywuje człowieka do nabycia samorealizację, zapewnia kompletny amator, wspiera inicjatywę pracowników. W tym przypadku moc w zdecentralizowanej organizacji.

style przywództwa są również podzielone na dwie dodatkowe kategorie. Blagosklonno- autorytarny lider bierze wszystko główną władzę w swoje ręce i motywuje pracowników w stosowaniu zachęt finansowych. Jednak w tym przypadku, lider daje swoim podwładnym ograniczonej autonomii, i zaufać im podjąć pewne decyzje.

Istnieje również konsultacyjny styl przywództwa. Lider podejmuje wszystkie kluczowe kwestie strategiczne i ich podwładni pozostawia decyzję problemów taktycznych. Moc w organizacji, w tym przypadku, jest częściowo zdecentralizowane.

Teraz, gdy wiesz wszystkie podstawowe style przywódcze. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. W niektórych okresach organizacji jest idealnym autorytarne przywództwo, a niektóre potrzebują demokracji.

Taki szeroki temat, takich jak przywództwa i stylu zarządzania byłby niepełny bez rozpatrzenia sprawy w polityce, bo to jest, gdy główne zasilanie jest skoncentrowany. Rozważmy tę kwestię bardziej szczegółowo. Istnieją również cztery rodzaje lidera są dzielone, ale ich cechy charakterystyczne są bardziej rozległe i skomplikowane niż w wykonaniu klasyfikacji szefów organizacji. Nie jest to zaskakujące, ponieważ prowadzą szerokich mas nie Czy każdy.

Jakie są style przywództwa politycznego? Rozważmy najbardziej zaawansowaną klasyfikację. Leader okaziciela – to osoba, która przede wszystkim motywuje ludzi. Ponieważ pożądane byłoby się identyfikować, ponieważ ta polityka jest obdarzony zdolnością do przyciągnięcia i rozkoszy. Jest to idealne , z którym miliony wziąć przewagi.

Przywódca-sługa – osoba, która kieruje wszystkie swoje wysiłki na potrzeby społeczne obywateli. Jest zaangażowana w pomoc ludziom z jego działalności praktycznej, z rzeczywistych czynów. To działa w imieniu swoich wyborców, stara się znaleźć wszystkie swoje potrzeby.

Lider kupca – polityk, który wie, jak prawidłowo połączyć wszystkie nasze plany strategiczne i koncepcje dla obywateli. Przekonuje, przyciąga uwagę, ma dar sugestii.

Lider ognia – to przede wszystkim taktyki, który doskonale wie, jak rozwiązać konkretne problemy. Wygrywa radzi sobie z „spaleniem” naglących problemów i zagadnień.