409 Shares 4335 views

VAZ-2110: Wymiana kabla sprzęgło siebie

Sprzęgło w samochodzie odgrywa bardzo ważną rolę. Węzeł ten odłącza silnik i skrzynkę na chwilę. Po włączeniu przekazywania tych mechanizmów są ponownie zaangażować. Na krajowych samochodów VAZ funkcja ta jest wykonywana za pomocą kabla łączącego. 2110 wyjątkiem. Z biegiem czasu, element zawiedzie. Dzisiaj przyjrzymy się, jak otrzymują linkę sprzęgła VAZ-2110 z wycofaniem wycieraczek i bez wypłaty.


urządzenie

Nowoczesne motoryzacyjny sprzęgło widelec jest napędzany za pomocą napędu hydraulicznego. Aktywowane panem i niewolnikiem cylinder. Wtyczka ta porusza mechanicznie VAZ-2110, za pośrednictwem liny (oraz akceleratora). Sam sprzęgło składa się z kilku elementów:

  • Powłoka kabla.
  • wsporników.
  • Dolna końcówka osłony kabla.
  • Regulacja nakrętkę.
  • Osłona kabli.
  • Górna końcówka powłoki.
  • Płytka oporowa.
  • Seal.

Cały mechanizm jest sterowany za pomocą pedału sprzęgła. Jest on zawieszony na jednym wsporniku. Kliknięcie na niego, kierowca porusza się widełek sprzęgła. To z kolei odłącza okno z koła zamachowego silnika za pomocą koszy i tarczę cierną. Po włączeniu żądanego transferu pod działaniem sprężyny powrotnej pedał porusza się w górę. Tarcza cierna zazębia się z kołem zamachowym. Przeniesienie momentu obrotowego odbywa się na polu, a następnie – do kół napędowych. Napęd ma dość proste urządzenie, więc właściciele często spotykają się z problemem wymiany przewodu. Jednak, jeśli jest uszkodzony, będzie to zauważyć od razu. Transmisja nie będzie normalnie włączone.

Dlaczego tak się dzieje?

Ogólnie rzecz biorąc, kabel – to jest bardzo niezawodny jednostka, i złamać go wystarczająco mocno. Zazwyczaj taka awaria jest spowodowana dużym obciążeniu na części (lub samochód podróżował ponad 300.000 kilometrów). Głównym objawem niewydolności – nieudana pedał sprzęgła. Należy również pamiętać, że nie jest oznaką uszkodzenia wtyczki podczas sprzęgania sprzęgła. Jej życie o rząd wielkości mniej. Ale w każdym przypadku, bez sprzęgła jazdy do samoobsługi. Do tego samochodu zaczyna się na pierwszym biegu i zaczynają się poruszać z włączonym silnikiem. Przełącz do następnej prędkości jest wykonany peregazovkoy. Dojazd do miejsca naprawy, unikać większych skrzyżowań. W przeciwnym wypadku zostanie stoisko „w biegu”.

instrumenty

Aby to osiągnąć, musimy minimalny zestaw narzędzi. Wśród nich należy przygotować przyciski „8”, „17” i „19”. Wymagamy również śrubokręt krzyżakowy. Wymiana linki sprzęgła VAZ-2110 z jego własnymi rękami można przeprowadzić na dwa sposoby:

  1. Wraz z usunięciem wycieraczek i falbanką.
  2. Bez demontażu.

Rozważyć obie alternatywy w sposób bardziej szczegółowy.

metoda №1

Metoda ta trwa trochę dłużej. Jednak demontaż elementów takich jak wycieraczka i falbanką (ten panel dekoracyjny, który znajduje się pod „kajdan” wycieraczkami) znacznie ułatwiają proces wymiany przewodu. Więc gdzie zacząć pracować? Najpierw trzeba zdemontować Klucze wycieraczkę, a następnie pokrywa z tworzywa sztucznego pod spodem. Więc zwolnić sprzęgło kabel 2110 sekund wazon wtyczkę. Mamy przesunąć pokrywę z zaciskiem kablowym i odkręcić nakrętkę, dzięki której końcówka jest przymocowany do wspornika na przekładni. Drugi klucz ( „19”) posiadają końcówkę przed obrotem. Bierzemy się kawałek wiązaniami. Końcówka wspornik jest usuwany z kołkami. Następny obrócił śrubę zabezpieczającą uchwyt pokrywy. Ostatni wygięta lekko w bok. Więc możemy dostać się do terminalu linkę sprzęgła. Za pomocą śrubokręta zdjąć uchwyt. Wyciąg końcówki. Następnie udać się do salonu.
Tutaj musimy odkręcić śrubę za pomocą którego kabel jest podłączony do pedału. Rozmontować wtyczkę i sprawdzić jego stan techniczny. Jeśli to konieczne, możemy dokonać wymiany. Nie zapomnij o smarem. Samochód VAZ-2110 kabel Wymiana sprzęgła nie jest bez obróbki wstępnej „Litol”. Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.

Sposób №2

Teraz przyjrzyjmy się, jak zrobić samochód VAZ-2110 kabel Wymiana sprzęgła bez zdejmowania przedniej szyby i wykończenia. Po pierwsze, wziąć w ręce kluczowych „19” i odkręcić złączki kablowe. Bierzemy się końcówki widełek sprzęgła. Następnie przeniósł się do środka i odkręcić klawisz „8” nakrętka elementu mocującego do pedału. Ten ostatni nieznacznie podniesione i zaczep zacisk, a następnie odłączyć wspornik. Następnie z wnętrza może być całkowicie usuwając kabel. Nowym elementem jest również ustawić z kabiny. Mamy pchnął go w komorze silnika i jest zabezpieczony na miejscu. Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.

regulacja

Niezależnie od tego, jaka metoda jest wykonywana na samochód VAZ-2110 kablowej Wymiana sprzęgła, po tym jak produkt działa jest to konieczne, aby dostosować pozycję. Cała istota działania jest zainstalowanie wolnego koła z pedałem.
Odległość pomiędzy dnem komory i w górnym położeniu dźwigni sprzęgła musi być 12.5-13 cm. Zmierzyć odległość może być konwencjonalną taśmę. Wizualnie, to musi być na tym samym poziomie, co z akceleratora i hamulca. Aby wyregulować luz, wymaganych do poluzować nakrętkę na klucz uchwyt PPC. Sposób selekcji jest normalny odstęp między pedałem podłogi. Po skonfigurowaniu, że ważne jest, aby nie spieszyć. W przeciwnym razie, cały proces będzie musiał ponownie zrobić. Kiedy różnica jest równa 12,5 cm, w końcu dokręcić nakrętkę i sprawdzić pracę adhezji. Lepiej jest zrobić mały test drive. Po jednym lub dwóch kilometrów, będzie zrozumieć, jak to się właściwie traktowane przyczepność. Jeśli pedał jest mocno w górę lub w dół, aby dostosować swoje stanowisko ponownie stosując te same śruby.

wniosek

Więc zorientowaliśmy się, jak sprawić, by samochód VAZ-2110 kabel Wymiana sprzęgła z wycofania wycieraczek i bez wypłaty. Jak widać, można zrobić sama procedura. A jeśli taki błąd wystąpił na drodze, zawsze można dostać się do miejsca naprawy na własną rękę. Kupić linkę sprzęgła może być w każdym sklepie motoryzacyjnym. Cena elementu wynosi około 360 rubli.