515 Shares 8941 views

Najpiękniejsza w portach na świecie, które warto zobaczyć

Jeśli lubisz podróżować, jest prawdopodobne, że odwiedził wiele miast. Ale ilu z nich było na wybrzeżu? Czy można popływać w porcie i udał się tam na plaży w porcie? Często morze – to jest to miejsce, które oferuje najlepszy widok na miasto. Więc jeśli to piękny krajobraz – to o czym marzysz o wakacjach, należy odwiedzić jedną lub więcej z tych pięknych portów. Każdy z nich oferuje wiele ciekawych zajęć na lądzie i piersiach widoki ze statku, gdy zbliżasz się do portu lokalnego na wodzie. Zaskakujące wrażenia są gwarantowane!

Nowy Jork, USA

Obecnie istnieje już duża liczba pięknego portowego miasta, ale Manhattan jest nadal głównym miejscem, które powinny być widoczne od morza. Wcześniej wszystkie statki przechodzą przez jeden terminal statków pasażerskich, ale jego niezdolność do przekazania więcej niż trzy statki jednocześnie doprowadziły do tego, że w ciągu ostatniej dekady zostały otwarte dwa kolejne terminal.

Santorini, Grecja

Jest mało prawdopodobne, że znajdą się spektakularny widok od morza, niż ten, który będzie widzieć bliżej Santorini. Wyspa powstała w wyniku erupcji ciągłych wulkanicznego. Statki pływają i rzucić kotwicę w dużej kaldery otoczone klifami, które znajdują się na szczytach domów, przypominających kostki cukru. Promy może dostarczyć podróżnych do starego portu, skąd można dotrzeć do stolicy Santorini Fira przez kolejek linowych, mule lub pieszo, łamiąc 580 kroków i uników powyższe muły.

Wenecja, Włochy

Wenecja nie przestaje zadziwiać. Podczas najgorętszej pory 30 mln pasażerów przybywają tu drogą morską, a miejscowi są już narzekają, bo wierzą, że jest to liczba turystów niszczy swoje miasto, zarówno fizycznie, jak i kulturowo. Ale turyści nie są tak po prostu: nie da się wyrazić słowami jak piękne miasto, które jest dosłownie zbudowany na wodzie. A gdy statek płynie do portu, masz niezapomniane widoki.

Herunford, Norwegia

Jeśli chcesz zobaczyć naturalne piękno, a następnie należy udać się do norweskich fiordów. Każda podróż daje niesamowite widoki, ale mniejszy pojazd, tym bardziej kompletne będzie twoje doświadczenie. Jest to najlepiej udać się w Urke, jeden z najbardziej niesamowite port, położony 35 kilometrów od Herunforda.

Neko Harbor, Antarktyda

Neko – jest to jeden z głównych portów na Antarktydzie, który zawdzięcza swoją nazwę od wielorybniczy statek, rzucając kotwicę tutaj na początku XX wieku. Jest otoczony przez fiordy i lodowce, z widokiem na góry wysokość prawie trzech kilometrów. A jeśli idziesz na wycieczkę statkiem można podziwiać lokalnej fauny, począwszy od wielorybów i pingwinów kończących.

Hong Kong, Chiny

Jeśli chcesz cieszyć się niezapomnianą mieszankę starych i nowych statków, trzeba udać się do historycznego portu w Hong Kongu, Victoria. Podczas pływania się do portu, można zobaczyć ogromne drapacze chmur, górujący nad miastem. Zatrudnia około 20 firm wycieczkowych, więc nie będzie miał problemów ze znalezieniem statkiem lub promem.

Khasab, Oman

Choć stolica Omanu Maskat w ostatnich latach przeżywa prawdziwy boom turystyczny, Półwysep Musandam jest centrum historii. Jest oddzielona od reszty Oman, ZEA, a jej niegościnne skały i żyć tu pasterzy, rybaków i przemytników.

Les Saintes, Gwadelupa

Jeżeli trafiłeś na którymś z portów na Karaibach Bay, jakoś się niezapomnianym przeżyciem. Tu krystalicznie czysta woda, białe piaszczyste plaże i kołyszące się palmy na brzegu. Można pójść na dużym statku turystycznego na wyspie, lub wybrać coś mniej znane i poczuć się jak Robinson Crusoe.

Vancouver, Kanada

Otoczony górami, Vancouver jest uważana za jedną z najpiękniejszych miast na świecie, położony na wybrzeżu. Wszystkie statki przybywający pływak pod mostem łączącym północną i południową część miasta, a następnie wejść na spokojnych wodach portu.

Moorea, Polinezja Francuska

Wszystkich statków wycieczkowych, że spadek Polinezji Francuskiej, są zapierające dech w piersiach widoki. Moorea jest znany jako „Magic Island”. Nie ma miejskiego centrum, a raczej kilka tradycyjnych wiosek wzdłuż wybrzeża. W tym przypadku, wszystkie kable elektryczne ukryte pod ziemią, tak aby nie zepsuć niesamowity widok.

Kotor, Czarnogóra

Malownicze góry, czysta woda i osady w stylu weneckim – jest tym, co sprawia, że ten laurowy perła w koronie Czarnogóry. Najbardziej widocznym jest, który z ich brukowanych ulic, placów, kościołów i muzeów, gdzie można zobaczyć potwierdzenie wartości historycznej tego miasta.

Sztokholm, Szwecja

Doskonałe część wyspy Sztokholm połączone mostkami i promów. Na wodzie można stale zobaczyć statki i łodzie. Zobacz tutaj tak piękne, zapierające dech w piersiach! Kilkadziesiąt muzeów, galerii, zamków i pałaców przyciągnąć uwagę zwiedzających.

Quebec, Kanada

Quebec City znajduje się na wschodnim wybrzeżu Kanady, i to właśnie tutaj można zobaczyć najpiękniejsze krajobrazy wiejskie w kraju. Quebec – to jedno z najpiękniejszych miast w Ameryce Północnej. Tutaj można odkryć niesamowite 19-wiecznym budynku, który góruje nad miastem.

Juneau, Stany Zjednoczone

każdego roku ponad milion ludzi są wysyłane do Alaski rejsu sprawia, że państwu najbardziej popularnych miejsc wycieczkowych w Stanach Zjednoczonych. I można łatwo zrozumieć, dlaczego. To otwiera jeden z najpiękniejszych gatunków w Ameryce Północnej. Absolutnie wszystkie rejsy są godne uwagi, ale powinno się odwiedzić port w Juneau.

Sydney, Australia

Sydney jest znany, to znaczy tam, gdzie jest jednym z najpiękniejszych portów na świecie, który oferuje widok na słynnej Sydney Opera House i Sydney Harbour Bridge – dwa z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w kraju.

Dubrownik, Chorwacja

Ostatnio, to piękne miasto portowe chorwacki stał się niezwykle popularny i zrobić tu przystanek dla wielu statków wycieczkowych. W trakcie 2016 roku prawie 800 tysięcy pasażerów wysiadła miasto z ponad 500 rejsowych wkładki. W porównaniu z 2015 liczbę statków wzrosła o więcej niż 50 lat, w porównaniu do 2014 roku – prawie sto. Miejscowi nie są zbyt lubił tłumów turystów, ale goście trudno winić fakt, że zależało nam, aby dostać się do Dubrownika, ponieważ jest to jeden z najbardziej uroczych nadmorskich miast na świecie.

Cape Town, Republika Południowej Afryki

Statki często nie zatrzymują się w porcie w Kapsztadzie, ale wiele statków unosić się obok niego. Należy z pewnością cieszyć się pięknem tego miasta i natury, która go otacza, a jeśli masz możliwość, koniecznie go odwiedzić.

Monako, Monako

Port w Monako – to jeden z głównych przystanków dla wszystkich rejsów śródziemnomorskich. Wiele osób odmówić odwiedzenia tutaj, jak Monako jest uznawany jedynie jako swego rodzaju „getta” z wysokich budynków, domu dla tych, którzy chcą uniknąć płacenia podatków. Ale Monako – prawdziwy raj dla turystów, który nie należy zapominać.

Londyn, Wielka Brytania

I, oczywiście, powinno się odwiedzić port Londynie, żaglowiec pod słynnym Tower Bridge. Będziesz cieszyć się spektakularne widoki na miasto, które następnie również zdecydowanie warto poznać.