239 Shares 2993 views

Zawór wentylacyjny: wygląd i zakres

Zawór wentylacyjny skupia się na usuwaniu w systemach wentylacyjnych przepływów powietrza zwrotnego kiedy wentylator jest włączony. Gdy system wentylacyjny jest wyłączony, nie można pozwolić na przepływ zimnego powietrza w przestrzeni kosmicznej przez kanał spalin, a ponadto umożliwia bezpieczną wentylację przenikaniu do muszek, kurzem i innymi.

Zawór zwrotny do wentylacji mogą być instalowane pionowo lub poziomo w zależności od tego, jakie zadania są przed nim. Jeśli jest on zainstalowany w pozycji pionowej, to ważne jest, aby pamiętać, że kierunek przepływu powietrza musi być od dołu do góry. Do poziomego montażu, to ważne jest, aby szybkość przepływu wynosiła więcej niż sześć metrów na sekundę, przy czym pionowe – więcej niż cztery.

Zawór wentylacyjny ma postać ostrzy zamontowanych na wałach i umieszczonych w obudowie. Przez oś przymocowana jest cylindryczna przeciwwaga może mocującej, gdy Łopatki w położeniu zamkniętym, co pozwala na otwarcie najbardziej gładko, gdy przepływ powietrza rozpoczyna ruch. Kołnierze łączące są umieszczone w sąsiedztwie zaworu standardowo rozmieszczone otwory, przeznaczone do umieszczania go w sztywnej rury lub przewodu.

Zawór do odpowietrzania, których cena jest łatwo dostępna, może być jednym z dwóch typów mają przekrój poprzeczny w kształcie koła lub prostokąta. Najczęstszym wariantem okrągłym typu „butterfly”. Jest to konstrukcja, w której para płatów osi stałych, które dzielą się na dwie części zaworu. Powietrze może przepływać tylko w jednym kierunku od skoku specjalnie do tego sprężynkami. Jeśli strumień jest odsyłany, że są one zamknięte. W tym przypadku, nie jest istotną wadę: wysoki prawdopodobieństwo zablokowania ze względu na zamarzanie w jednym z położeń.

Zawór zwrotny powietrza do wentylacji mogą być stosowane w domowych systemach wydechowych. Czasami rysunek w łazience z mieszkań sąsiadujących nieszczelnych zapach. W tym przypadku doskonałym wyjściem z sytuacji może być instalacja wylotowych zaworów. On nie daje powietrze z szybu wentylacyjnego w sali, czy wentylator jest wyłączony. Po włączeniu przepływu powietrza występuje w wale wyrzutowej.

Jako zawór zwrotny jest często używany bezwładność kraty jest zamontowana na zewnątrz. Jego struktura jest skoncentrowany na możliwość otwarcia rolety tylko w jednym kierunku, więc jeśli wyłączyć okap zostanie ona zamknięta. Należy zauważyć, że niektóre warunki pracy mogą doprowadzić do tego, że nawet inercyjny kratka jest lepki. Należy wziąć pod uwagę ten czynnik przy projektowaniu wentylacji. Przy odpowiednim podejściu do tej kwestii można osiągnąć doskonałe wyniki.

Tak więc, zawór zwrotny do wentylacji może być skonfigurowany jako konwencjonalne struktury urządzenie wystarczająco proste w postaci kraty albo bezwładnościowego. Przynależności do określonego rodzaju wymaga specjalnych warunków do montażu urządzenia.