233 Shares 3277 views

"Szczęście męskie" (kwiat). Jak zadbać o ten cud tak, że przynosi szczęście?

To jest tak naturalizowane, że wszystko musi mieć parę. Tu i na spatifyllum rośliny, przydomek w ludziach "szczęście kobiety", jest para – anthurium, czyli "szczęście człowieka" (kwiat). Jak dbać o tę roślinę, tak że stało się ozdobą wnętrza przez długi czas, a właściciel domu przyniósł szczęście i szczęście?


"Mężczyzna szczęścia" – południowa egzotyka na parapecie

Anthurium – wiecznie zielona roślina z dużą, zdolną do osiągnięcia 40 cm długości liści. Elastyczny, nasycony zielony, w kształcie serca lub strzałki, są one mocowane na długich, stałych konarach. Kwiatostany mają oryginalny kształt i kolorystykę: kora żółtego, różowego lub kremowego odcienia, otoczona luksusową welonem jasnoczerwonego koloru – jest to kwiat niezwykły w roślinie "Szczęście człowieka". Jak dbać o niego będziesz z wielką uwagą i troską lub ograniczony tylko przez podlewanie – a więc anturium odpowie z jego wyglądem. Z należytą starannością roślina dorosła może osiągać 80 cm wysokości i 50 cm średnicy i cieszyć się luksusowymi kwiatami przez cały rok. Podobnie jak wszystkie rośliny tropikalne, "Męska Szczęście" wymaga stworzenia specyficznych warunków dla jej wygodnego wzrostu, ale w rzeczywistości nie jest trudne.

Krok 1. Wybierz miejsce w mieszkaniu

Anthurium ("Szczęście człowieka") kocha intensywne oświetlenie, ale nie toleruje bezpośredniego światła słonecznego, dlatego idealną opcją jest rozproszony jasny lub częściowy odcień. Zimą może wymagać dodatkowego oświetlenia, na przykład lamp fluorescencyjnych. Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić + 18-20 ° C, ale nie zaleca się zakładania instalacji w pobliżu baterii. Również chronić anthurium z wersji roboczych.

Krok 2. Utwórz właściwy poziom wilgotności

Podobnie jak wszystkie rośliny wewnętrzne, których krajem jest gorące tropiki, anthurium wymaga dużej wilgotności w pomieszczeniu – co najmniej 60%. To wszystko "męskie szczęście" (kwiat). Jak dbać o niego w tym względzie? Zapewnienie niezbędnej wilgotności może polegać na umieszczeniu palety w mokrych kamieniach obok rośliny, a także regularnie spryskiwaniu kwiatu. Jednocześnie tylko liście powinny być nawilżane przez rozpylanie, ale nie z kwiatostanem.

Krok 3. Poprawne podlewanie

Właściwie zorganizowane podlewanie jest gwarancją zdrowego zdrowia dla wszystkich roślin wewnętrznych, a nie wyjątku i "męskiego szczęścia" (kwiatu). Jak dbać o niego, jak poprawnie je podawać w różnych porach roku? Latem podlewanie powinno być umiarkowane, nie powinno się pozwolić zarówno stagnacji wilgoci, jak i wysychania z ziemi. Zima to okres odpoczynku dla anturium, kiedy to podlewanie jest ograniczone.

Krok 4. Przeszczep i reprodukcja

Przeszczepianie przedsionków jest zwykle przeprowadzane co dwa lata. Można to zrobić nawet podczas kwitnienia, tak starannie jak to możliwe, przenosząc roślinę do nowego, bardziej przestronnego pojemnika. Uważaj: nie szkodzić korzeniom powietrza i nie pochowaj punktu wzrostu w ziemi. Należy zauważyć, że nawet z największą starannością od ponad trzech lat nie będziesz pobłogosławiony kwiatami "Męski Szczęście". Jak dbać o nich w czasie, aby przygotować materiał do sadzenia i ten wyjątkowy egzemplarz nie zniknął z przedszkola na parapecie? Propagować Anthurium zwykle dzieląc krzak lub nasiona.

Ogólnie, jak widać, nie jest trudne do pielęgnacji anturium. Trochę wysiłku, uwagi i troski, a na parapecie będzie prawdziwy cud – "szczęście człowieka". Zdjęcie na tej stronie jest dobrym przykładem.