107 Shares 5361 views

Smotka więcej bogactwa: Główną ideą bajki „Jak człowiek usunął kamień”

Czytając program dla szkoły zapewnia dzieciom w 4 klasie zapoznał się z dziełami Lva Tolstogo, refleksji na temat działań ludzkich bohaterów bajka „dwóch przyjaciół” i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co jest główną ideą bajki „Jak człowiek usuwa kamień.” Prace te są małe rozmiary, ale głęboko w treści, uczą dzieci, aby zastanowić się, jak należy postąpić właściwie.


Morał z tej historii jest

Dlaczego warto studiować bajkę? Co to jest? Słownik wyjaśniający SI Ozhegova bajka definiuje jako „krótkiej alegorycznej opowieści preachy”. Zapoznanie się z tego gatunku, dzieci uczą się rozumieć jego możliwości, z których główną jest istnienie moralności. Co to jest i co należy rozumieć pod tym słowem?

Fable wyśmiewa nie tylko braki i wady, ale również wymusza, aby trochę pouczający wniosek następujący (lub nie powinien) zrobić. Opowieść o niektórych reguł zachowania lub komunikacji, instrukcje autorem stanowić moralność. Na przykład, dzieci są 4 klasy w poszukiwaniu moralności musi odpowiedzieć na pytanie o istotę bajek Lwa Tołstoja „Jako człowiek usunął kamień” lub „dwóch przyjaciół”.

Cechy gatunku bajek

Fable można znaleźć nie tylko w obecności moralności, ma też inne cechy wyróżniające. Zawsze jest to opowiadanie, które jest zabawne ciekawą historię. Autor udaje się światło podsumował głęboki pouczającą historię. Na przykład, same i główną ideą bajek Tołstoja „Jako człowiek usunął kamień,” wydarzenia wymawiane zaledwie osiem zdań. Mała objętość sprawia, że praca dostępna dla dzieci, czytają, analizować i opowiedzieć ją. Tołstoj używa bajka formularz gatunek do wyrażania swoich myśli, moralność wyraził żadnych konkretnych nauk i przypowieści. Wyjście powinno wprowadzać czytelnika dla siebie.

Bajek małe opisy i dużo dialogu. Jest zatem osiągnięty „żywotność” objaśniał sytuację. Główną ideą bajki „jako człowiek usunął kamień” leży w trzech wypowiedzi różnych ludzi na ten sam temat. Każdy z bohaterów dał odpowiedź, że oni za stosowne, a wniosek jest sugerowane przez autora do czytelnika w ostatnim zdaniu.

Bajka jest zwykle kilka znaków, z których każdy niesie ze sobą jakiś sens. W jednym z czwartego równiarki badali baśnie to dwa towarzyszy, w drugim – dwóch naukowców i inżynierów prostym człowiekiem. Prowadzenia lub wypowiedzi jednego z bohaterów jest zwykle wyrażona główną ideę. Tołstoj Fables „Jako człowiek usuwa kamień” i „dwóch przyjaciół” – żywy przykład.

Podstawową ideą jednej z bajek wyrażone opuszczony w tarapatach kolegi na jego „przyjaciel”, który jest trudny moment wybrał do ucieczki, pozostawiając swojego partnera w niebezpieczeństwie. Główną ideą bajki „Jak człowiek usuwany kamień” zaproponowaną przez autora, ale okaziciela oryginalny pomysł, aby pozbyć się kamienia jest prostym człowiekiem, który, nawiasem mówiąc, ucieleśnia tę ideę, za które otrzymuje zasłużoną nagrodę.

W odróżnieniu od bajek Kryłowa i Tołstoja

W swoich pracach Iwan Andriejewicz Kryłowa często czyni bohaterów zwierzęta, ryby, ptaki, poprzez swoje zachowanie ludzkie przywary ośmieszanie. Oczywiście, nie jest w jego bajek i postaci ludzkich. Lew Tołstoj przedstawia jego nauki ustami ludzi, jego bajki są jak małe historie zaczerpnięte z wydarzeń życiowych.

Dla swoich bajek Iwan Andriejewicz Kryłowa wybrał poetycką formę, w Lva Tolstogo Ideą baśni „Jak człowiek usuwa kamień” i bajkę „dwóch przyjaciół” wyraża się w prozie. bajki Kryłowa są przyniósł do naszej uwagi śmieszne sytuacje, znaków humorystyczny dostać się do śmiesznych sytuacji z powodu swoich wad.

Lew Tołstoj, bez odchodzenia od naturalnego tonu sytuacji życiowej narratora tworzy dla czytelnika fatalny obraz lewej do spożycia przez przyjaciela misia lub ulicy miasta w środku której leży kamień, który można usunąć tylko bystry facet.

Czy potrzebujemy dzisiaj bajkę?

Bajki pisane przez Lwa Tołstoja przez długi czas, wiele lat temu. Potrzebują oni dzisiaj do współczesnych ludzi, którzy korzystają z kranów, nawigatorów, komputerów i telefonów komórkowych? Uczy, czy coś jest ich głównym pomysłem? Fables „Jak człowiek usuwa kamień” i „dwóch przyjaciół” można myśleć i być silny, być uprzejmy i docenić przyjaźń, nie zostawiać przyjaciela w kłopoty. A w tym wieku wiele ludzkich wad, tak pouczające historie – Bajki – bardziej istotne niż kiedykolwiek potrzebują osoby do samodzielnego rozwoju, aby stać się lepiej, aby pozbyć się złych cech. Fable – okazja, aby zobaczyć się z zewnątrz i pracować nad swoimi słabościami.

Wszystko genialne – po prostu

Tołstoj Fables jak opowieści ludowych, są one zbliżone do mądrości ludowej, wyrażone w krótkim wystąpieniu przysłowia. można odebrać w rosyjskich powiedzeń folklorystycznych, wyjaśniając, co jest główną ideą bajki „Jak człowiek usuwa kamień.” Na przykład: „Gdzie siekiera nie weźmie, to weźmie pomysłowość.”

Lew Tołstoj z odrobiną historii przekazuje czytelnikowi ideę, że w każdym przypadku trzeba być inteligentnym, a najtrudniejszym zadaniem będzie legkoispolnimoy.

Fable czytanie LVA Nikolaevicha Tolstogo „jak kamień człowieka usunięte”, człowiek rozumie, że w każdym przypadku należy wziąć pod uwagę kilka opcji. Techniki te mogą być kosztowne i niebezpieczne. Na przykład, jeden z inżynierów zaproponowała racjonalne metody naukowej: wysadzenia kamień i jeszcze w tym samym czasie mogły zostać dotknięte budynki miejskie.

Prosty człowiek okazał się mądrzejszy od inżynierów naukowców, oferując łatwy sposób – wykopać dziurę w okolicy. Opposing pomysłowość i doświadczenie życia ludu jest racjonalnych metod naukowo-Tołstoj pokazuje, że czasami nie zbyt skomplikować i zwracać uwagę na poszukiwaniu najkrótszej i łatwy sposób na rozwiązanie tego problemu.