468 Shares 7942 views

Cudowna modlitwa do Łuk Krymskiego o uzdrowienie pomaga nie tylko prawosławnym

Prawdopodobnie jest to jeden z nielicznych świętych, którzy zdobyli taką sławę po rozpoczęciu życia na świecie, a podczas medycyny w znacznym stopniu przyczyniali się do medycyny, choć trudy podczas trudnych wojen, zmuszały wędrówki po krajach i kontynentach, absolutny wolontariat i niewielkie wsparcie finansowe mogłyby złamać impulsy duchowe jakichkolwiek . Pochodząca z dużej rodziny, nie wyróżniała się niczym szczególnym, przez całe życie starała się przynosić korzyści ludziom i osiągnął swój cel w sensie fizycznym i moralnym.


Jedna z biskupów diecezji Simferopolu i Krymu, popularnie szanowana poza granice Krymu, Luka Krymsky, której modlitwa o uzdrowienie brzmi z serca wierzących, jest bardzo wybitną osobą wśród kanonizowanych świętych.

Żyjący w ubiegłym stuleciu i dopiero w 1996 roku, ułożony przez Ukraińską Cerkiew prawosławną w randze świętych, ten wielki człowiek popełnił wiele cudownych czynów podczas swojego życia, dzięki czemu zdobył sławę na całym świecie. I chociaż Rosyjski Kościół Prawosławny został kanonizowany w zgromadzeniu nowych męczenników i wyznawców Rosji w powszechnym kościele, dopiero w 2000 r. Modlili się do niego mieszkańcy miejscowi, Krymowie, a wcześniej w katedrze św. Trójcy jako spowiednik i święty.

Istnienie św. Łukasza

Życie św. Łukasza było niezwykłe i pełne cudów. Arcybiskup Simferopola, uzdrowiciela, dał nie tylko spokój ducha, ale także fizyczne uzdrawianie ze względu na to, że był niezrównionym chirurgiem ze złoconymi rękami, lekarzem od Boga.

Który z Kercha podróżował po świecie i podczas trudnego stanu wojennego pomógł bez pomocy i sprzętu poważnie chorym ludziom. Jako znakomity chirurg z powołania zastąpił pediatrów, położników, dentystów i specjalistów zajmujących się chorobami zakaźnymi, a jego prace nad znieczuleniem stały się kluczowymi osiągnięciami w medycynie.

Po świętych Lukach Krymskich odpoczywał na świecie w 1961 roku, prawie przez cały rok, modlitwa o gojenie się nim bez uścisków z ust wierzących prawie brzmi niemal cały czas, a pielgrzymki do najbardziej pachnących raków. Dopiero w dużych świętach kościoła, dostęp do niego jest blokowany przez małą barierę, ale nadal można modlić się w pobliżu podczas służby kościelnej.

Cudowna moc reliktów

Siła Luki Krymsky jest przekazywana nie tylko przez miasta, ale także przez kraje, wraz z opowieściami o jego pomocy, które w inny sposób nie można nazwać cudem. Cudowne modlitwy do św. Łukasza Krymskiego w sprawie uzdrowienia są tłumaczone na różne języki. Zdesperowani, aby uzyskać pomoc od tradycyjnej medycyny lub tych, których życie wisi w równowadze, uciekać się do nich, są stosowane do ikon i relikwii.

Wiele dowodów na to, że modlitwa do Łuk Krymskiego o uzdrowienie pomogła małżeństwom, które marzyły o dziecku i nie mogły sobie wyobrazić, ci, którzy byli zagrożeni operacjami onkologicznymi, ci, którzy mogą stracić narząd z powodu choroby lub urazu, istnieją nie tylko w środowisku ortodoksyjnym . Każda osoba ma prawo odwołać się do Saint Luki w swoim sercu, a on z pewnością popiera.

Wyrównywanie kontrowersji pomiędzy uczonymi a duchownymi

Rola arcybiskupa Łukasza (w świecie Valentina Voino-Yasenetsky) jest istotna w aspekcie popularnej opinii, że nauka sprzeciwia się religii lub istnieje konflikt między nimi. Często przeciwnicy medycyny konserwatywnej są największymi przeciwnikami kontekstu religijnego, ale, jako jeden z najwybitniejszych naukowców w okulistyce i anatomii topograficznej, modlił się przed operacją Valentin Feliksowicz, a ikony zawsze były obecne w jego sali operacyjnej. Opublikował książkę o operacji, kontynuował zarówno działalność medyczną, jak i biskupiową, teraz bardziej znany pod nazwą Luka Krymsky.

Modlitwa o uzdrowienie

Po doświadczeniu wielu sporów w swoim przeznaczeniu od represji do głodu, mając pewność, że sam siebie zaprzeczający i duchowo aspirujący Luke wybrał drogę pomocy cierpiącym i potrzebującym. Dziś otwiera się świątynię i kaplicę jego imienia, muzeum na terenie katedry, a jego zwolennicy wspierają czynności świętych podczas jego życia. Modlitwa Luki Krymsky o uzdrawianiu brzmi prawie stale obok jego raka. O cuda, które stworzył podczas swojego życia, opowiadał o nim eseje, jest film z opowiadaniami wdzięcznych parafian.

Cudy trwały nawet po jego staraniach na świecie, jego ciało pachnie spokojem, a ten zapach jest charakterystyczny (jak mówią często naoczni świadkowie), gdzie Luke przychodzi do ratowania w swojej świętej hipostazie.

Poproś – i otrzymasz nagrodę

W wielu miastach świata w święte miejsca święte są przechowywane jego relikwie, do których ludzie są przyłączone, prosząc o cudowne uzdrowienie. Kaplica Łukasza w mieście Simferopol, na Krymie, jest zarazem schronem dla biednych, gdzie zawsze będą dawać pomocną dłoń i pomóc w chorobie.

Modlitwa Łuk Krymskiego o uzdrowieniu pomogła wielu ludziom. Ci, którzy korzystali z tego w prośbach o swoje zdrowie lub ukochani otrzymali pomoc nawet w beznadziejnych przypadkach. Dlatego nawet jeśli nie możesz przyjść do Symferopola, skontaktuj się z świętym przez ikonę. Modlitwa do Luki Krymsky o uzdrawianiu pozwala mu odejść od serca – a wtedy Twoja prośba zostanie spełniona.