160 Shares 4461 views

W jakim mieście jest katedra? Niż jest niezwykłe?

W wielu miastach istnieją piękne katedry. W jaki sposób różnią się one od zwykłych? To proste: w katedrze zawsze jest krzesło – krzesło lub na tron biskupa (w prawosławiu – dla biskupa rządzącej). I to nie jest normalne. Ten tron jest symbolem władzy.

Wiele osób interesuje się, co miasto jest katedra. To pytanie jest zadawane głównie tych, którzy nie rozumieją, że nie był sam – istnieje wiele na całym świecie.

Katedra w Barcelonie

Ale przenieść się do konkretnych przykładów. W Barcelonie znajduje się Katedra w Barcelonie Katedra. Każdy turysta spacery po Dzielnicy Gotyckiej, musi koniecznie odwiedzić go. To jest naprawdę niesamowite struktura ma wpływ na jego wielkość. Jest to wyraźnie widoczne w stylu gotyckim. Świątynia jest ogromny, patrząc na niego, mimowolnie zaczynasz myśleć o tym, jak została ona zbudowana i jak dużo czasu zajęło. Katedra Katedra w Barcelonie niezwykłe sympatyczny różne elementy, takie jak wysokie kolumny, wieże z iglicami, że spieszyć się na niebie. Jednak najciekawsze informacje są w środku – figura Jezusa, trzynaście gęsi i więcej. Kopuła z pięknym widokiem na Barcelonę.

Wnętrze świątyni

Wprowadzanie katedrę przez główne wejście, człowiek jest wielki, nie przestrzeń jest ograniczona. Wrażenia wzmacnia chór śpiewa piękne hymny religijne. W centrum jest doskonałym nawy i na obu jego stronach – parę fragmentów z niezwykłą kolumn. Zadowoleni turyści nie mogąc oderwać oczu od tych wszystkich wspaniałości. Ale wielu z nich nie wie nawet co miasto jest katedra z wielkiej urody. Wyobraź sobie, jak wiele tracą …

rzeźba Jezus

Najciekawszą atrakcją katedry – drewniany posąg Chrystusa Lepantskogo stoi na głównej okrętu hiszpańskiej marynarki wojennej, kiedy w 1571 roku odbyła się bitwa z Turkami. Uważnie patrząc bliżej, można zauważyć, że rzeźba jest szorstka. Został uszkodzony ze względu na fakt, że chroniła statek z muszli.

Sarkofagi Berenguer Saint Eulalia

Co jeszcze można zobaczyć w katedrze? Na przykład, sarkofag hrabiego Berenguer i jego żonę, znajduje się dość wysoko. Przyciągnąć podziwu spojrzenia i wdzięku refreny, wykonane z drewna i ozdobiona Order Złotego Runa. Są w środku nawy. Tutaj można także podziwiać sarkofag św Eulalii, wykonany z alabastru. Uważa się, że ta kobieta została brutalnie zamordowana przez rzymskich prześladowców, on jest teraz patrząc w niebo nad Barcelony i chroni go przed uszkodzeniem.

Wspaniała świątynia Omsk

Jeśli jesteś zainteresowany, co miasto jest katedra pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, to pytanie nie można odpowiedzieć w jednym zdaniu. Istnieje wiele kościołów w całej Rosji. Omsk, Biysk, Astrachań, Wielka Ustyug, Valdai, Wołogdy – nie jest to pełna lista miast, w których znajduje się katedra. Każda świątynia można słusznie nazywa prawdziwe arcydzieło, wszystkie są świetne.

Rozważmy Omsk Katedra Wniebowzięcia. On na pewno wyróżnia się od reszty budynków w mieście, przyciąga uwagę. Świątynia posiada regularny serwis, który przychodzi mnóstwo wierzących. Znajduje się on w samym sercu Omsk – na Placu Katedralnym. W okresie sowieckim, świątynia była w bardzo złym stanie, był niemal zniszczone, ale po pewnym czasie, fundusze zostały podniesione do przywrócenia, a katedra otrzymała drugie życie. Do tej pory, Katedra Wniebowzięcia jest uważana za główną atrakcją Omsk.

Budowa świątyni

Ta katedra postanowiono wybudować w XIX wieku. Początkowo planowano, aby umieścić go w miejscu, gdzie kiedyś stał w Grove City, i nazwie Ascension. Jednak później w Omsk prawosławnej diecezji powstała, a potem było miło decyzję o podaniu nazwy katedry Wniebowzięcia.

Oświetlenie świątyni, jego zniszczenia i odzysku

Uroczysta konsekracja katedry odbyła się jesienią 1898 roku, stwierdzając biskup Gregory. Kilka lat świątynię odwiedził już wiele osób – ponad 3000 mężczyzn i 1500 kobiet. Wkrótce ogród Biskupów położono obok niego. 1935 okazał się śmiertelny w historii katedry – wtedy zdecydowano się zniszczyć porządek NKWD, a dopiero w 2005 roku zaczęła budować się ponownie. Ten zabytek historyczny i kulturowy stał obywatele ponownie zachwycić swoją niesamowitą urodę.

Teraz, gdy wiesz, które miasto jest katedra, a wiedzę o historii niektórych z tych wspaniałych budowli. Być może kiedykolwiek będziesz w stanie przejść do Barcelony i Omsku i widać Katedrę na własne oczy.