808 Shares 6303 views

Płodność – w … Załóżmy, zrozumieć, co jest płodność i jaka jest jego wartość

Liczba par, które nie są w stanie wyobrazić sobie dziecko, ostatnio wzrosła. Oprócz zdrowia obojga rodziców, udany ciąża wpływa na reprodukcję lub płodności. Jest to zdolność organizmu, który jest w wieku dojrzałym seksualnie, aby produkować potomstwo. To jest pojęcie „płodność” omówimy w tym artykule.


okres płodności

Więc innymi słowy, płodności – jest zdolność organizmu do poczęcia i urodzenia dziecka. Termin lub wiek płodność samic – jest okresem, w którym jest on zdolny do zapłodnienia, prawidłowej ciąży i porodu. Demograficzna płodność wiek – 15-49 lat. Z medycznego punktu widzenia i społecznego, okres ten staje się nieco węższy. Tak więc, w ciągu 15 lat, to jest bardzo trudne, aby dać dziecku pełne wykształcenie, a 40 – możliwość ciąży jest zmniejszona, a ryzyko urodzenia dziecka z różnych anomalii. Dlatego zakłada się, że wiek, kiedy większość poprawie płodności – to 25-30 lat. Wiek w męskiej płodności jest mniej ważne.

Płodność kobiety

Noworodka dziewczynka ma około 400 jaj, ale są jeszcze niedojrzałe i są w pęcherzyków jajnikowych. Komórki te zaczynają dojrzewać w okresie dojrzewania. Jednak w każdym cyklu miesiączkowego występuje tylko jeden dojrzewanie oocytów. Proces ten nazywany jest owulacja. Po dojrzewaniu oocytów staje się gotowy do zapłodnienia i rozciąga się do macicy poprzez jajowodzie. Tak więc jajeczkowanie i płodność u kobiet są ściśle powiązane. Również od stanu reprodukcyjnego wpływa jajowody. Muszą być zadowalający, czy sperma nie może poruszać się w kierunku komórki jajowej. Ponadto, istotne dla pomyślnego stanu Poczęcia endometrium, który odbywa się zapłodnionego jaja, i szyjki macicy oraz samego posiadania go, a później płodu.

męskiej płodności

Mężczyzna płodność zależy od jakości plemników i ich zdolność do zapłodnienia. Co 72 dni dostawa plemników jest aktualizowana. Sporo czynników wpływa na męską płodność. Jest to przede wszystkim nadużywanie alkoholu i palenie papierosów. Również w męskim rozrodczego wpływ na choroby układu moczowo-płciowego, chorób zakaźnych przenoszonych przez dzieci (świńskich), chorób współistniejących w wieku dorosłym (wirusowe zapalenie wątroby, cukrzyca). Ponadto negatywny wpływ na płodność samców nadwaga, nieodpowiednia dieta z niedoborem cynku i witaminy C, częstych wizyt w łaźni i saun. Zmniejszyć płodność i częstego współżycia seksualnego, prowadzi to do tego, że w ejakulacie zaczynają dominować form niedojrzałych plemników, a także znaczący spadek ich stężenia.

Jak znormalizować płodność?

Jeśli powodem spadku płodności nie jest poważna patologia (zapalenie błony śluzowej macicy, niedrożność przewodów, naruszenie powrózka nasiennego, i inne), przywrócenie płodności jest możliwe w przypadku następujących zaleceń:

 • Utrzymania regularnego życia seksualnego.

 • Porzucenia diety niskokaloryczne, które niekorzystnie wpływają na hormony odpowiedzialne za reprodukcję.

 • Należy stosować się do zasad zdrowego odżywiania, zbilansowanej zawartości tłuszczów i białek. I węglowodanów, które są stosowane w dużych ilościach, mają negatywny wpływ na płodność.

 • Dostosuj swoją wagę: Otyłość negatywnie wpływa zarówno na płodność samców i samic.

 • Podjęcia dodatkowych pierwiastków śladowych i witamin. Cynk, kwas foliowy i karnityny, które są wykorzystywane w ciągu sześciu miesięcy, aby pomóc przywrócić płodność u mężczyzn. Ponadto, do tego zastosowania końcowego kwasu askorbinowego, selen, witaminę E, która pozytywnie wpłynąć spermatogenezy. Kobiety, zaleca się stosowanie kwasu foliowego, witaminy E, B6, B12, cynku, magnezu, L-argininę, selen.

 • Dla mężczyzn, to nie jest ważne do przegrzania jąder, że to zły wpływ na spermatogenezę. W lecie należy dać pierwszeństwo luźne spodnie wykonane z naturalnych tkanin, jak również, aby nie nadużywać sauna.

 • Uważa się, że idealna pora roku, aby pojąć – początek zimy. W tym okresie, jest zwiększona aktywność plemników.

 • Powinno być możliwe, aby uniknąć sytuacji stresowych, by móc odpocząć, kontrolować swoje emocje.

 • W okresie owulacji odmówić przeciwbólowe, jak wpływają one na prostaglandyny.

 • Ograniczyć lub wyeliminować palenie. Kobieta, która pali, płodność jest o 30% niższy niż w NONSMOKING kobiet.

 • Zrezygnować z używania alkoholu (zwłaszcza mężczyzn piwa).

 • Ograniczyć spożycie kawy, gdyż kofeina ma negatywny wpływ na płodność.

Również na rozrodczych wpływami środowiska. Niekorzystnie wpływa na płodność w gorącej warsztacie, w produkcji chemicznej w warunkach promieniowania. Jeśli poradzić sobie z problemem płodności nie jest możliwe, należy skontaktować się z lekarzem.

Co to jest współczynnik płodności?

Jest to średnia liczba urodzeń na jedną kobietę w wieku rozrodczym. Aby obliczyć współczynnik płodności, wymaganej liczby urodzeń w danym okresie podzielone przez liczbę kobiet w stanie wyobrazić, i pomnożyć przez tysiąc. Dla wytworzenia podstawienia w stosunkowo niskiej śmiertelności szybkości płodności powinien być równy 2,3, jeżeli czynnik aktywny mniej niż 2,15 – niski płodności na poziomie 2,4 – wysoka. Jeśli dwoje dzieci stanowiły jedną kobietę – a reprodukcji ludności. Jeżeli wskaźnik dzietności powyżej, mówi o możliwych problemach materialnych rodziców związane z ich niezdolność do karmić swoje dzieci i dać im wykształcenie. Współczynnik mniej niż dwóch punktach, aby zmniejszyć liczbę populacji oraz jej starzenia.

perspektywy

Ogólnie rzecz biorąc, spadek dzietności na świecie, zwłaszcza w krajach uprzemysłowionych. Od 1960 do 2010 roku współczynnik dzietności na świecie spadła z poziomu 4,95 do 2,56. Według statystyk na poziomie płodności wpływu moralnego i emocjonalnego stanu populacji, a także bezrobocia, migracji, poziom bogactwa. Tworzenie nowych miejsc pracy i zmniejszenie migracji, można znacznie zwiększyć poziom płodności.