428 Shares 3356 views

Tolstyanka: kwitnienie – nie wskaźnik!

Od niepamiętnych czasów kwiaty ozdabiają ludzkie mieszkanie. Jak wiele tysięcy lat temu pojawiło się pierwsze ulubione, w jakiej jaskini – jest nieznane. Nawet w starożytnym Egipcie uprawa florystyczna osiągnęła wysokie powierzchnie. A teraz, w naszej kamiennej dżungli, popularne rośliny kryty dają nam trochę komunikacji z dziką przyrodą. Dla początkujących zaleca się tutaj najbardziej nieprecyzyjne.

Tolstyanka

Crassula jest soczystą rośliną, a więc bezpretensjonalną. Rodzina Tolstyanków liczy ponad trzysta pięćdziesięciu gatunków, większość pochodzi z Afryki Środkowej i Południowej. Znaczna część tej odmiany może dobrze osiadać w Twoim domu. Zewnętrznie także wiele grubych skórek. Rozkwitanie nie jest tak często, ale z tego, co dziwne, tym mniej kochanym, że się nie stała. Jeśli tworzysz koronę, drzewo jest bardzo dekoracyjne. Są osoby z dwóch centymetrów do czterech metrów wysokości. Zwykle jest to byliny z pędy. Liście są pełne, słodkie. Stąd nazwa rosyjska. My nie tylko kochamy ją, ona jest czczona przed nią. Uważa się, że roślina jest magiczna, przyciągając dobre samopoczucie. Inną nazwą w życiu codziennym jest drzewo pieniędzy, sporo miłośników wewnętrznych roślin i nie słyszących jego prawidłowej nazwy – tłustej dziewczyny. Rozkwitanie nie jest konieczne. To samo pozostaje symbolem bogactwa.

Troska

Tolstoyanka zawsze potrzebuje światła. Ale nie możesz tego zostawić w słońcu, będą poparzenia. Latem można jeść na świeżym powietrzu, w jasnym i zacienionym miejscu. I od czasu do czasu trzeba zwracać uwagę, aby korona nie rozciągała się na słońce jeden po drugim. Liście przemyć od czasu do czasu. Jeśli wypadną – zły znak. Roślina zachorowała z powodu nadmiernej wilgoci. Nie często wodą. W dobrych warunkach drzewo rozkwitnie. Szczególnie zadowolony z grubej kobiety, której kwitnienie jest w pełni. Kwiaty są białe, żółtawe, czasem czerwone i bardzo rzadko – z niebieską barwą. Nie możesz jeść tłuczonych liści i ozdobić pokój dziecięcą – to niebezpieczne, liście zawierają arsen.

Gardenia

Gardenia – w tym przypadku w widoku z lotu ptaka Gardenia augusta – wyjątkowo piękna roślina doniczkowa. Rosnąć nie jest tak trudne, najważniejsze – obserwować stałą temperaturę i wilgotność, a gardenia rozkwitnie i długo. Skvoznyaki, zmiany klimatu mogą zniszczyć pąki. Cienie z bezpośredniego światła słonecznego jest konieczne. Temperatura gardenia jest absolutnie normalna, pokój: około 20 stopni po południu i siedemnaście czy osiemnaście nocy. Woda tylko uśpiona lub deszczowa, miękka. Kamień wapienny nie lubi Gardenia. I nie zmieniaj go, proszę, często z miejsca na miejsce, nie skręcaj drugiej strony na słońce, nie jest tłusta. Kwitnienie może powstrzymać się od najmniejszej niestałości. Latem trzeba nawozić zrównoważoną mieszankę cieczy dla roślin kwiatowych. W zimie woda mniej. Hydrangeas to nie tylko kryty. Roślina w ogrodzie osiąga trzy metry wysokości i szerokości. I to się rozkwitnie! Można jednak rozwijać dość duży krzak.

Isolepsys

Isolepsis – Isolepsis cernua – lub trzusta opadająca – najlepsza dekoracja domu w stylu minimalistycznym. Masa ostrego pędy z drobnymi kwiatami sprawia wrażenie niezidentyfikowanego obiektu utraconego przez obcych. To ma odlecieć. Zakład jest bezpretensjonalny. Jedynym wymogiem są mokre korzenie. Umieść garnczek w doniczce wody – i wszystkie problemy są rozwiązane. Woda z miękką wodą. Energicznie rośnie w jasnym świetle. Ciepło się nie podoba, ale kwiat nie jest tak wrażliwy na zimno. Z plus piętnaście rośnie znacznie szybciej niż kiedy plus dwadzieścia pięć. Do rysunków jest obojętny. Ziemia, najbardziej komfortowa dla tego trzciny – mieszanina liści lądu, torfu, piasku, można dodać glinę lub sapropel. Powtarza się przez podzielenie krzaka podczas transplantacji wiosną. Młody wzrost jest łatwy do zakorzenienia, pojawia się nowy, jasnozielony krzak. Nie jest konieczne dzielenie go drobno, rośnie długo. Odśwież regularnie.