84 Shares 7673 views

Dlaczego muszę wiedzieć, co anagram?

Dziś często w grach online wykorzystuje umiejętności rozwiązywania anagram. Oczywiście, taka zabawa rozwijać intelekt, są zmuszeni do pracy mózgu. Ale do tego trzeba wiedzieć, co to anagram. Należy również rozwijać zdolność do rozwiązywania zagadek tego typu. Na przykład, na pytanie „co słowo może być utworzony z liter słowa” travushka „?”, Odpowiedź będzie „sernik”.


Co to anagram?

Słownik mówi, że specjalne urządzenie literacki, na podstawie permutacji liter lub dźwięków wewnątrz słowa lub frazy. Decyzja anagramy jest wybór innego słowa (frazy), który składa się z tych samych liter. Widziane również inne relacje funkcjonalne, zwane anagramów. Na przykład, kompozycja słów z gotowego drugiego, a od chaotycznego zbioru listów lub narodzin aliasów. Hero działa Antioha Kantemira Chariton Makentin zawdzięcza swoją nazwę od liter autora, stąd nazywany jest również jako anagram.

Decyzja zadań na permutacji liter – gra z przewagą

Każdy, kto kiedykolwiek próbował rozwiązać anagramy, prawdopodobnie zgadzają się, że jest to bardzo ekscytujące doświadczenie. Rozpocząć zajęcia z trick w listach może być już od najmłodszych lat, jak tylko dziecko dostanie pierwsze umiejętności czytania. Oczywiście, aby mu wyjaśnić szczegółowo co anagram nie warto – niech to pozostanie zabawa – zabawny, ale bardzo przydatne. Zwłaszcza, że ten privot trochę miłości człowieka do języka rosyjskiego i odsetek. Wygodny w użyciu dla lekcji z kostki alfabetu lub litery „kasjera” można flanelegraf na których rozłożone i „zagadki listu.” Jako materiał dydaktyczny oferowane proste słowa: sosna – ramka pompa – zbiornik Brand – EDGE, grota – przetargową, zaraza – Rum, że – MOP, sen – nos, fosa – złodziej, wiara – ryk.

Korzystanie anagramy szkoły

Uczynić lekcje języka rosyjskiego w szkole bardziej interesujące i więcej zabawy – marzenie każdego nauczyciela entuzjastycznym jego pracy. W liceum, ma sens, aby studenci wyjaśnić co anagram. I wtedy można dać zadanie, przestawienie liter w zdaniu, wyrazy, aby grać więcej. Przykładami mogą być anagram słowa te: Spaniel – pomarańczowe, szpital – Ally, Australopithecus – Gracze piłka wodna, pionowe – linia, starego reżimu – nierozerwalności, harmonia – samowola, uwaga – Benjamin, zaczerwienienie – emerytowany pułkownik – klopovnik. anagramy Wyjaśnienie może być stosowany w słowniku. Na przykład, nauczyciel prosi uczniów o czterech opcji – to nie może być słowo, ale po prostu chaotyczny zestaw liter: arkatel, finshore, krovosoad, slyukaryat. Po rozwiązać wszystkie te anagramy, stypendystów otrzyma następujące słowa: tablica, szafa, patelnie, garnki. Powinny one być napisane w notatniku, podkreślając niepotrzebnego słowa to, co nie jest uwzględnione w całkowitej łańcucha logiki. Jeżeli dzieci są podane kilka zadań podobnych tematów, niektóre z „dodatkowych słów” mogą otrzymać liczbę 5-6 słów. Nauczyciel jest odpowiedni do zaoferowania napisać słowa na karteczkach i zdać testy. W ten sposób można otrzymać ocenę z minimalnym walidacji czasu zadania. Pierwsze dziesięć prace są zazwyczaj oceniane, ponieważ oznacza to, że uczniowie zrozumieli zadanie przed wszystkimi innymi facetami.