853 Shares 3918 views

Krok po kroku przepis na sos shawarma z czosnkiem i przetworów mlecznych

Przepis sos do shawarma wie każdy kucharz, który kiedykolwiek gotowane jest smaczne i satysfakcjonujące danie wschód. Warto zauważyć, że jest pachnący i tłuste sos daje niezrównaną smak shawarma. Dla tych, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o tym, jak stworzyć ten specjalny sos, opiszemy krok po kroku sposobu jego przygotowania. Nawiasem mówiąc, ten marynata mogą być wykorzystywane nie tylko do shawarma, ale także, aby zastosować go do wchłonięcia składników mięsnych, które są następnie planowane upiec w piekarniku lub na grillu.

Najsmaczniejsze sos czosnkowy: przepis na shawarma

Niezbędne składniki:

  • grubość śmietany (30% lub 20%) – 4 duże łyżki;
  • kwaśny jogurt 3% – 4 duże łyżki;
  • grubość majonez o wysokiej zawartości tłuszczu (lepiej się jajo przepiórki) – 4 dużej łyżki;
  • Duże szczypiorek – 7-8 szt. (W zależności od wybranej wizualna);
  • świeżo zmielony czarny pieprz, słodka – dodaj do smaku;
  • zmielony pieprz czerwony – dodaj do smaku;
  • kolendry i curry – stosowanie do woli;
  • suszonych ziół (cilantro, pietruszka i koper) – do wykorzystania w dowolnym momencie.

Sos przepis dla shawarma wymagają użycia dużych ilości różnych składników. Jednak głównym składnikiem nich jest czosnek. Wymagane jest, aby wziąć w ilości, która osobiście podoba. Mimo wszystko, niektórzy wolą jeść pikantnych potraw orientalnych, a ktoś chce odebrać słaby zapach o nazwie składnika. Tak świeży szczypiorek powinny być oczyszczone z łuski, a następnie dobrze umyć i natrzeć na małej tarce (można po prostu zniszczyć za pomocą specjalnego urządzenia).

Sposób wytwarzania tankowania

sos pachnący dla shawarma przepisu , który rozważamy dzisiaj, jest zaskakująco szybki i łatwy. Aby przygotować smaczne nadzienie wymagane leżał posiekanego szczypiorku w głębokim metalowej misce, a następnie umieścić w tych samych następujących komponentów spełnione: gęsta śmietana, jogurt, majonez, wysokiej zawartości tłuszczu, czarny i czerwony pieprz, słodka papryka, curry i kolendrę, a także wszelkie faworyta suszonych ziół (szczególnie dobrze nadaje się do tego pietruszki sosu, kolendry, koper).

Przepis na sos shawarma zaleca dokładnie wymieszać wszystkie te składniki, a następnie przykryć je pokrywką i zostawić miejsce na 30-60 minut. W tym czasie niewielka ilość ubieranie dobrze absorbuje wszystkie przyprawy korzenne i będzie bardziej smaczne i bogate. Dalsze sos czosnkowy może być bezpiecznie stosowane zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli gotowanie shawarma w domu, a następnie wykonany opatrunek zaleca się umieścić na chleb pita lub po prostu wlać go hojnie wszystkie główne komponenty.

przydatne informacje

Jak wspomniano powyżej, przepis na sos shawarma mogą być wykorzystywane nie tylko podczas przygotowywania tej kuchni orientalnej. Taki aromatyczny doskonałe wypełnienie jak i marynaty produktów mięsnych (wieprzowa, wołowina, jagnięcina, etc.). Jednak w tym przypadku, tankowanie, należy dodać trochę soli.