619 Shares 1417 views

Jak narysować Jokera za pomocą prostego ołówka?

Jeśli planujesz narysować jakiś złoczyńca, który byłby bardzo potężny i charyzmatyczny, to najlepszym rozwiązaniem jest Joker. W końcu jest najstraszniejszym i przerażającym wrogiem znanego Batmana. Ponadto postać pojawiła się po raz pierwszy w komiksach w 1940 roku.


Cały czas Joker był skandalicznym złoczyńcą i przestępcą z wyglądu szalonego, złego klauna. Jednak z drugiej strony, ten znak był reprezentowany, gdy Heath Ledger grał. Był to bardzo charyzmatyczny bohater-villain. Spójrzmy więc, jak narysować Jokera na własną rękę.

Warianty rysunku

Joker jest dosyć oryginalnym bohaterem i można go narysować na wiele sposobów. Ktoś woli wziąć za grafikę graffiti na ścianach domów i magazynów. Niektórzy uczą się umieścić poprawny makijaż na twarzy, aby uzyskać jak najbliżej fikcyjnego charakteru. Często widzimy tatuaż Jokera, wykonany w najbardziej nieoczekiwanych odmianach i miejscach. Niektórzy artyści nawet nauczyli się przedstawiać tego bohatera tylko jedną solą i małym kartonem. Najprostszym sposobem jest przedstawienie Jokera piórem lub ołówkiem. Dlatego rozważamy teraz, jak narysować Jokera ołówkiem.

Rysowanie obrazu

Wybierz odpowiedni arkusz papieru i umieść go na stole. Dla prawidłowego rysunku potrzebny jest zestaw ołówków, którymi posługują się artyści lub rysunki ołówków, czyli w każdym przypadku muszą mieć inną twardość ołowiu.

Jak narysować Jokera? To bardzo proste. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku i być może przynajmniej trochę narysować.

Na początek musisz narysować szkic. Powinno to być zrobione cienkimi liniami, dzięki czemu można łatwo usunąć coś zbędnego.

Arkusz dzieli się na trzy linie pionowo i pięciokrotnie. Szerokość twarzy to jedna trzecia centralnych pionowych linii. Zliczając 4,5 części z samej górnej krawędzi arkusza, zaznacz miejsce brody.

Teraz można oznaczyć twarz owalną. Nieznacznie identyfikuj ucho i lewe policzki. Następnie dzieląc twarz na trzy części, znajdziemy linię, z której będą rysowane włosy. To będzie górna część pierwszej krawędzi twarzy. Włosy są ciągnione falistymi liniami.

Rozważamy teraz, jak rysować krok po kroku Jokera, aby uprościć proces tworzenia rysunku.

Rysując łopatki Jokera, nie zapominaj, że każda powinna być równa szerokości twarzy. Zaznacz górną linię kurtki.

Teraz narysuj twarz. Nie zapominaj o właściwych proporcjach. Pionowa linia biegnie od lewego policzka, która kończy się po prawej stronie twarzy. Powinien być podzielony na dwie równe części, ta linia będzie mostkiem nosa. Ponieważ twarz lekko się obraca, linia powinna być nieco przechylona w prawo. Teraz użyj linii poziomej, aby zaznaczyć, gdzie będą oczy. Prawy koniec powinien być lekko opuszczony. Oczy są wyznaczone przez te same owale, a następnie otrzymują niezbędny kształt, powieki są oznaczone. Teraz narysuj nos, jego końcówka powinna znajdować się na wysokości płatka ucha, również z lekkim nachyleniem. Pomiędzy nosem a brodą, dokładnie w środku, będą usta, które muszą być rozciągnięte do kości policzkowych.

Wylęganie

Teraz, gdy wiesz, jak narysować Jokera, a dokładniej rysować szkic, musisz użyć cieniowania. Rysuje się jej zmarszczki naśladujące. Kreski są stosowane w cienkich liniach. Wzmocnienie nacisku ołówka, pogłębienie oczu, warg, kurtki i włosów. Nie zapomnij zmienić twardości ołowiu, aby nadać luku najbardziej wyrazistą teksturę.

Kilka niezbędnych porad

Aby ułatwić proces rysowania, należy wziąć pod uwagę rysunek i rysunek.

Nie zapominaj o proporcjach. Joker nie był ani cienki, ani gruby.

Przed rozpoczęciem rysowania rozważ twarz swojego bohatera – jaki rodzaj makijażu jest zrobiony.

Oczy muszą odzwierciedlać szaleństwo, zimno i strach.

Teraz wiesz, jak narysować Jokera. Dlatego można bezpiecznie kontynuować opracowywanie rysunku lub szkicu.