682 Shares 1640 views

Zagięcie pęcherzyka żółciowego: przyczyny, objawy kliniczne, leczenie.

Takich patologii jak zgięcia pęcherzyka żółciowego zazwyczaj wykazują przypadkowe, podczas USG narządów wewnętrznych. Zasadniczo – wrodzona. Zakręt samego pęcherzyka żółciowego, jako niezależny patologii i wszelkie objawy typowe dla niego nie jest często pojawiać. Przyczyną dolegliwości jest jednoczesne kurczliwości mięśniówki dróg żółciowych.


Normalnie, pęcherzyka żółciowego ma owalny kształt, podobny do gruszki, a składa się z poszczególnych jednostkach: korpusu, dolnego i szyi. Możliwe zagięcia są zwykle znajduje się w obszarze przejścia do korpusu szyi pęcherza lub w obszarze jej dna. Kinks może być kilka.

Jakie są przyczyny zakolu pęcherzyka żółciowego?

Zakręt jest nie tylko wrodzone. Odkształcenie pęcherzyka może być utworzona w wyniku przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego lub po doznaniu ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego, w której zostały utworzone zrosty i zdeformowane ściany pęcherza. W starszym wieku lub w wyniku gwałtownego zubożenia przy wszelkich chorób może być pominięcie narządów wewnętrznych. W konsekwencji, pęcherzyka żółciowego może zginać lub nawet skręcona, co prowadzi do martwicy tkanek i zapalenia otrzewnej.

Przy długotrwałym przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, proces zapalny powoduje odkształcenie ścianek pęcherzyka. Istnieje zrosty i żółci, które normalnie musi odpływać do dwunastnicy, stagnacja, co prowadzi do powstawania kamieni.

Zagięcie pęcherzyka żółciowego: Objawy

Skargi pacjenta są podobne do objawów, w przypadku nieprawidłowej motoryki przewodu pokarmowego z żółcią. Zwykle po błędy w diecie, nerwowego napięcia, stresu w prawym podżebrza, ból skurcze w przyrodzie. Ból może promieniować na ramiona, plecy, szyję. Dodatkowo do bólu zagięcie pęcherzyka podczas zaostrzenia mogą pojawiać typowe objawy wegetatywne: palpitacje, pocenie się, bladość. Napady krótkotrwałe lub, wręcz przeciwnie, trwała kilka dni. ból bóle mogą być odczuwalne w ciągu kilku tygodni, intensyfikacji po posiłkach. obserwuje się zażółcenie skóry. Naruszenie wypływu żółci, może prowadzić do zapalenia pęcherza (pęcherzyka żółciowego), który ma wpływ na stan innych narządów trawiennych. Jest reaktywne zapalenie trzustki, zapalenie błony śluzowej żołądka. Tam dyspeptyczne objawy: nudności, wymioty, gorzki smak w ustach.

Przy długotrwałym naruszenie wypływ żółci z pęcherzyka żółciowego kamieni tworzą się. I obraz kliniczny w czasie zaostrzenia jest znacznie jaśniejsze i bardziej uciążliwe.

Zakręt zdiagnozować pęcherzyka żółciowego łatwe. Diagnozę postawić na podstawie skarg i zbadaniu pacjenta, jak również na podstawie metod instrumentalnych. Najbardziej wiarygodne jest USG. Sonogramów widać zmodyfikowane pęcherzyków zakrzywiony kształt. Jego ściana może być zagęszczana, wydanego zrosty czasami kamieni (kamienie). Wymiary pęcherzyka może być zwiększona.

Zagięcie pęcherzyka żółciowego: leczenie

Leczenie tej choroby jest w dużej mierze zależny od przyczyny i nasilenia procesu. Wykryte ekscesy bubble w dzieciństwie ze wzrostem dziecka może zniknąć. Jeśli zagięcie jest zakupiony wymaga jej leczenia. Leczenie może trwać dłużej niż jeden tydzień. Czas trwania leczenia i leki przepisane przez lekarza po przeprowadzonym badaniu. Dla pacjenta jest to bardzo ważne, aby przestrzegać diety sparing i jeść regularnie. Ważne jest, aby nie sprowokować zaostrzenie jest zbyt tłuste i pikantne jedzenie, alkohol. Przypisane leki przeciwdrgawkowe i żółciopędne tyubazh, procedury fizjoterapeutycznych enzymy trawienne, wody mineralnej. Korzystny efekt leczenia sanatoryjnego, fizykoterapii, cicha okolica.