478 Shares 3482 views

Lekcje demokracji: Co to jest plebiscyt?

Współczesne języki narodowe są stale wzbogacany o nowe słowach zapożyczonych ze słownika innych narodów. Niektóre terminy są tak znaczące, że znają znaczenie osoby kulturowego jest konieczne. Na przykład, jest to plebiscyt? Wiesz? Jeśli nie, to niech sobie.


definicja

Naturalnie, badając, co jest konieczne do rozważenia plebiscyt pochodzenie tego słowa. Okazuje się, że składa się ona z dwóch źródeł. Pierwszy – „plebs” – czyli „zwykłych ludzi”. Drugi – „scitum” – tłumaczone jako „decyzją” lub „decyzją”. Jeśli będziemy zbierać razem, okazuje się, że plebiscyt – ogólne rozwiązanie dla całej populacji. Muszę powiedzieć, że było coś takiego w starożytnym Rzymie. Tam powstała tradycja, w której wszyscy obywatele posiadający prawo do głosowania, wspólne decyzje dotyczące pewnych zagadnień. Jeden był obowiązkowy dla wszystkich, którzy mieszkali w okolicy.

Kluczowe cechy

Twierdząc, że plebiscyt powinien rozważyć szczegółowo swoje cele i sposoby realizacji. Uważa się, że to wydarzenie, które jest otwarte dla wszystkich obywateli. Ponadto, jest on przeznaczony do zwiększenia ich udziału w dyskusji na temat ważnej kwestii przedłożonych do rozpatrzenia. Lista ta nie ogranicza się do takich. Ale większość plebiscyt zorganizowany w celu rozwiązania kwestii terytorialnych lub międzynarodowych zasadnicze znaczenie dla państwa. Ponadto ankieta stosowane w głosowaniu na jednego kandydata. Na przykład, gdy jest to konieczne, aby mówić o zaufanie do prezydenta. Zatem pytanie, które jest plebiscyt, otrzymujemy odpowiedź, że jest to ogromne respondenci o szerokim zasięgu. Należy zauważyć, że zdarzenie jest wypłacana skarbu. To wymaga dużo zasobów materialnych i ludzkich.

Teoria demokracji plebiscytu

Biorąc pod uwagę doświadczenia historycznego, francuscy filozofowie przedstawili taki pomysł: w celu uniknięcia destabilizacji społeczeństwa, lider musi polegać na opinii ludzi, nie wyraża się poprzez przedstawicieli, ale bezpośrednio.
Oznacza to, że do rozmowy z prezesem ludzi nie potrzeba reprezentatywnego ciała – Parlament. Można po prostu monitorować opinie obywateli za pomocą plebiscytów, ustanawiając tym samym równowagę sił i ludzi. Nazwaliśmy to teoria demokracji plebiscytu. Został on opracowany w Niemczech, gdzie wyniki referendum (1934), Niemcy Adolf Hitler dał uprawnienia prezydenta. Oznacza to, że okazuje się, że dyktator daje siłę do ludzi, używając jako demokratyczne procedury plebiscytu. Ustalania przyszłej polityki państwa w tym przypadku zależy od osobowości lidera.

Czym różni się od referendum plebiscytu

Pierwszą rzeczą, aby podświetlić definicję celów w prowadzeniu takiej działalności. Referendum – demokratyczna procedura udziału obywateli w sprawach publicznych.
Jest on stosowany, gdy jest to konieczne, aby poznać opinię większości. Teraz, w wielu krajach jest to przygotowanie referendum na terytorium państwa. Na przykład, Quebec regularnie ustalenia opinii obywateli w kwestii secesji z Kanady. Na ten sam temat do dyskusji mieszkańców w Szkocji i Katalonii. Proces ten jest demokratyczny, długa, wymagająca ciężkiej pracy organów państwowych i organizacji publicznych. referendum służy do kształtowania opinii publicznej często. Oznacza to, że w trakcie omawiania tego problemu u ludzi zmienia nastawienie do niego. Plebiscyt jest prowadzony, jeżeli wymaga pilnego rozwiązania kwestii szczególne znaczenie nie tylko dla państwa, ale także dla każdego obywatela. Wiemy z historii, że ta forma „rozmowy” z ludźmi był często używany silnych przywódców do niekontrolowanej władzy. Więc Louis Bonaparte usprawiedliwione swoją pozycję w 1851 roku.