262 Shares 1318 views

Muzeum Techniki (Togliatti): opis, działanie i adres

Muzeum Techniki VAZ Togliatti jest jedną z głównych atrakcji miasta. Został założony w 1998 roku z inicjatywy CG Sacharowa, który w tym czasie był wiceprezesem „AvtoVAZ”. Później, po śmierci ojca założyciela muzeum został przemianowany na jego cześć.

opis

Na łącznej powierzchni 38 hektarów znaleźli swoje schronienie wielu „weteranów” z minionych wieków. Niektóre z nich sięgają pierwszej wojny światowej, podczas gdy inni dołączyli do grona przedmiotów niedawno. Główną część muzeum jest otwarte powietrze i zawiera ponad 500 jednostek różnych zaawansowanych technologii i ponad 2,000 płytka. Muzeum Techniki VAZ zawiera wiele przykładów starych pojazdów wojskowych i cywilnych. Samoloty, śmigłowce, czołgi, pociągi pancerne, sprzęt radarowy i rolniczy – to tylko krótki opis tego, co jest tutaj.

Wszystkie eksponaty w muzeum są podzielone na grupy. W jednej części Muzeum Techniki Togliatti prezentuje odwiedzającym helikoptery i samoloty, gdy przestrzenie powietrzne bruzdy. Pozostałe zabytki są wyrzutnie rakietowe i artyleryjskie, które w swoim czasie w swoim rodzaju w stanie zrobić to skapitulować całe wsie, a teraz muszą być spalone w słońcu i zbierają krople deszczu. Jest też pociąg i pociąg pancerny, który jechał na normalnych ludzi. anteny radaru, sonda i łaziki, nawet – wszystko to można znaleźć w tym miejscu. Ale to szczególne miejsce Muzeum Techniki Togliatti daje mu sprzętu wojskowego. Rzeczywiście, będąc w tym parku, doświadczyć samemu echo wojny, patrząc na technice ćma czasu, to nie sposób pozostać obojętnym.

sprzęt wojskowy

Zasadniczo wojskowy muzeum techniczny Togliatti zawiera tylko technikę Radziecki. Ale są też obcy i eksponaty, które są związane z historią Rosji. Na przykład, samochody „Studebaker”, które zostały wykorzystane w filmie kilku filmach radzieckich. Ponadto ogromna partia tych samochodów w czasie wojny umieścić w ZSRR. Były to pierwsze nośniki kompleksu „BM-13”, i „BM-31”, które są bardziej znane pod nazwami: „Katyusha” i „Andrew”, odpowiednio. W czasie wojny, one odegrały ogromną rolę w zwycięstwie w wyśmienitej niemiecką obronę.

Również w parku istnieje wiele przykładów czołgów niemieckich, amerykańskich i brytyjskich w czasie II wojny światowej. Na przykład, niemiecki czołg Panzer 38. Nawiasem mówiąc, ten zbiornik nie jest dość niemiecki – on ma czeskie pochodzenie. Oczywiście, to muzeum prezentuje większość próbek sowieckich czołgów, takich jak T70, IS-3, T54-2, a nawet legendarny czołg, który przyniósł zwycięstwo naszych wojsk w wojnie – T34. Niektóre z próbek rzeczywiście miał okazję odwiedzić wojnę w odległej przeszłości. Oczywiście, od tego czasu zostały one wielokrotnie przebudowany i zmieniony, ale chyba jeden z obecnych na zawsze zamrożonych zabytków naprawdę może pójść w wirze walki, i żyć aż do naszych czasów.

Osobne miejsce Muzeum Techniki (Togliatti) przeznaczono dla systemów rakietowych artyleryjski. Na tej części muzeum są oparte gigantów takich jak Republika Kazachstanu „Topol”, lub takich systemów volley ognia jako „Twister” i „Grad”. Oprócz nich, zawiera wiele innych, mniej znanych narzędzi czasu.

podwodny

Szczególne miejsce w tej historii należy zwrócić na ten klejnot miejsce – prawdziwej łodzi podwodnej, którą Muzeum Techniki (Togliatti) nabytej w 2002 roku. Pełna nazwa to – „Okręt diesel B-307 Projekt 641B” Catfish „To ma wysokość 12 metrów i długości ponad 90 lat został przebudowany w 1980 roku i przejęła służbę w szeregach marynarki radzieckiej po siedmiu miesiącach używać długo od 18 lat. , aż do 1998 roku, następnie odpisała łódkę. podczas swojej służby musiała odwiedzić Atlantyku, morza Barentsa, morza Śródziemnego i morzu Norweskim.

Przygotowania do jej transportu z Kronsztadu w Togliatti trwało całe 4 lata. Z łodzi zdjął wszystkie ramiona i szczelnie zamknięty. Na specjalne holowniki transportować go za pomocą różnych akwenów – Zatoki Fińskiej, Ladoga, biały i Onega jezior. A kiedy w końcu dotarły do Wołgi w kilku kolejnych zbiorników do specjalnie przebudowany molo w miejscowości Primorsku. Na ziemi było transportowane specjalnie odwołane do tej części swoich ciężarówek wojskowych.

Muzeum Techniki AvtoVAZ ta łódź przyszedł właśnie w przededniu 60. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa. Kiedy jego rozmiar jest trudno wyobrazić sobie, jak wyglądało to na transport naziemny. Jednakże fakt, że rzeczywiście nosił w swoim czasie służbie bojowej jako część naszej floty daje wykazują szczególne znaczenie.

Poza tym okręt podwodny, istnieją liczne artyleryjskie, karabiny przeciwlotnicze, które zostały zainstalowane na statkach. A poza tym wszystkim, przedstawił również układ torpedowy i niektórych rodzajów podwodnych kopalniach.


inżynieria

Muzeum Techniki VAZ Togliatti zawiera kolejną bardzo ciekawą stronę, która jest przydzielona dla wszystkich rodzajów maszyn do szycia. Następnie są maszyny do kopania rowów i różne transportery (włączając „płazów”), a także sprzęt do rozminowania i analizy zatorów.

Jest nawet danej maszyny, ADS-50 stacji, która została przeznaczona do wytwarzania ciekłego i gazowego azotu w tej dziedzinie. Różnorodność kształtów i rozmiarów lokalnej sztuki tylko przewraca. Tutaj jest prototypem robota STR-1, który jest zaangażowany w gromadzenie substancji wysoce aktywnych z dachu 4 jednostki elektrowni atomowej w Czarnobylu. Mówi się, że w muzeum, jest tylko prototypem, żaden z prezentowanych maszyn nie brał udziału w likwidacji awarii w Czarnobylu, lub jakiegokolwiek innego człowieka katastrofy – wszystkie eksponaty są absolutnie bezpieczne.

Technika kolejowa

Jednym z najbardziej interesujących miejsc w tym obszarze jest zrobione parowóz TE-4844. To nie zmieniło się od niemieckich numerów inwentarzowych sugerują, że ta lokomotywa został zbudowany w fabryce w Berlinie. Oprócz kilku innych modeli pociągów i lokomotyw, wagonów obecnego systemu zwalczania rakiet kolejowych. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się, jak typowy wagonów-chłodni. Pociąg był o dziesięć samochodów, z których trzy zostały uzbrojone w pociski RT-23, które mogą być uwalniane bezpośrednio z pociągu. Cechą charakterystyczną „uzbrojony” jest podwojenie liczby zestawów kołowych wagonów – konwencjonalne samochody czterech zestawów kołowych, z pocisków – osiem.

technologia kosmiczna

Techniczne Vasa Muzeum oferuje zwiedzającym okazję zobaczyć nie tylko technikę „ziemia”. W nim jest również obecna strona dedykowana do wszystkich rodzajów statków kosmicznych i księżycowego łazika. Większość eksponatów zostały wymyślone przez Research Institute „Transmash” i przeszedł wszystkie rodzaje testów. Wiele z pomysłów zaproponowanych przez tę instytucję następnie znalazły zastosowanie w rozwoju nowoczesnego luno- i łazików. Oczywiście, jeśli spojrzeć na wszystko z tej techniki teraz, to będzie wyglądać dość prymitywne. Jednak nowoczesne samochody, które są przeznaczone dla różnych problemów przestrzennych nie może nastąpić bez badań tych swoich „przodków”.

Muzeum Techniki, Togliatti: operacja

Muzeum czynne jest codziennie od 9:00 do 17:00. Wycieczki oferowane są dla grup od 12 osób, czy tylko na podstawie mianowania. Dodatkowe usługi obejmują możliwość robienia zdjęć lub wideo strzelanie – 40 i 60 rubli odpowiednio. Bilet dla dorosłych kosztuje 60 rubli, bez przewodnika, i 80 rubli z nim. Dla uczniów, studentów, osób niepełnosprawnych lub wojskowych – 30 lub 40 rubli.

wniosek

Togliatti Tech Muzeum oferuje możliwość korzystania nie tylko sprzęt i broń ostatnich czasach, ale także różnorodne maszyny kamer drukarskich i szycia, wszelkiego rodzaju gramofon, gramofony, i wiele innych. Zasadniczo sprowadza wszystko do muzeum sami mieszkańcy miasta. Ponadto organizuje szereg festiwali i rekonstrukcji historycznych w muzeum. Ogromny obszar, pokryte różnego rodzaju urządzeń, festiwale, przebudowy i ciekawych wycieczek zrobić to muzeum jest doskonałym miejscem, gdzie miła i pomocna spędzają wolny czas.