203 Shares 8880 views

Vodokras żaba: opis zakładu i opieki

Vodokras żaba (Common) – to roślina pływająca, która ozdabia wiele naturalnych stawów. Prawdopodobnie każdy musiał go widzieć, ale niewiele osób wie, jak się nazywa. Roślina ta może zadowolić nie tylko tych, którzy opuścili kraj, ale także wszystkich tych, którzy mają stawu lub zbiornika.

Opis rośliny

Wiele widziałem w przyrodzie vodokras żaby. Opis rośliny przypomni wielu, jak to wygląda. Jest mały, unoszące się na powierzchni wody. Roślina należy do rodziny Hydrocharitaceae ma liczne rozgałęzienia korzeni. Aby utrzymać życie nie musi się zakorzenić, ponieważ otrzymuje składniki odżywcze z wody. Jednak w rzadkich przypadkach, na przykład gdy staw wysycha, vodokras zakorzenia się w glebie. Zakład macierzystych jest bardzo krótki, prawie niezauważalna. Liście małe – tylko 3-6 cm średnicy, okrągłe, jego kształt przypomina małą kopię lilia. Są one zebrane w gniazdku. Każdy arkusz ma wgłębienie w podstawie.

Tak, że zakład pozostaje na powierzchni, jej liście i korzenie „upstrzony” jam pneumatycznych.

Vodokras żaba zaczyna kwitnąć w ostatnim tygodniu czerwca, i miłe dla oka do końca sezonu letniego. Kwiat wygląda na proste, ale piękne. Składa się ona z trzech białych płatków, które są ozdobione żółtymi rdzeni. Ich wielkość jest średnią z 3 cm, ale część może wynosić 4 cm. Sam wyciągnąć kwiat 3-5 cm nad poziomem wody.

cykl życia

Roślina może być zapylane przez owady, ale przede wszystkim vodokras mnoży przez (Metoda wegetatywnego). Krzaki Parent rosną pędy boczne (anteny), na której znajdują się małe wylot. Lato w pobliżu wybrzeża można zobaczyć całe zarośla vodokras zwykle. Młode pędy stopniowo się zakorzenić i odłączyć od krzewu macierzystego.

Z podejściem jesień vodokras Frog (rośliny zdjęcia można znaleźć na tej stronie) tworzy pąki zimowe, które są podobne do liści skalę. Nawet przed zimnym opadają na dno i tam pozostać aż do wiosny. Vodokras siebie umiera w zimie, zrzucając liście. Raz przychodzi wiosna ciepły, pąki rosnąć na powierzchni stawu i otwarte, uwalniając młodych liści. Cykl życiowy jest powtarzany.

Jako rośliny „przeniesiony” do innych wód

Należy zauważyć, że roślina rozmnaża się przez nasiona jest bardzo rzadkie, więc nie jest przenoszona do innych zbiorników wodnych ze względu na wiatr. Ale jednak, vodokras ma swój „transport” – to zwierzęta i ptaki. Do „spania” roślina zachowała aż do wiosny, nerki wydzielają lepki śluz zimowych. Taki klej pozwala dołączyć do sierści ssaków wodnych i błotnych, które podróżują z jednego stawu do drugiego.

Gdzie znajduje się zakład

Vodokras żaba jest powszechne w wielu dziedzinach. Rośnie w Europie Zachodniej i Wschodniej. On również zachęcać mieszkańców Azji i Syberii. Roślina preferuje powierzchnię rozlewiska, jeziorach, stawach i wolno poruszających rzek.

Zalety i zastosowanie vodokras

Organy te wody, gdzie rośnie życiowe vodokras podwodne mieszkańcy bardziej komfortowe. Tak więc, w gąszczu roślin można ukryć i znaleźć schronienie małych mieszkańców. Również sama woda jest szybko usuwany z zanieczyszczeniem, aw upalne raz w stawie nie jest tak gorące jak zielona „cap” nie pozwala, aby szybko rozgrzać.

Ponadto, wiele z nich wyhodowane vodokras aby jego niezwykły prywatny staw. Ponieważ roślina mało wymagająca, wiele z nich przystosowany zasadzić je w akwarium.

Można zauważyć, że rosnące vodokras nie bardzo szybko, dzięki czemu nadaje się do przechowywania nawet w miniaturowy staw.

Wskazówki dotyczące użytkowania i konserwacji

Ci, którzy przez jakiś czas w swoim ciele wody rośliny, pozostawić cenne opinie. Vodokras żaba można sadzić w miejscu światła lub poluzatenennom. W tym celu wody obniża się lato odłączony od procesu z korzonków. Jeśli vodokras umieścić w akwarium, konieczne jest sztuczne oświetlenie, przez co najmniej 12 godzin dziennie. Temperatura może być utrzymana między 20 a 28 stopni. Zakład w stawie, na zewnątrz, tolerują zimę, jeśli nerka jest obniżona głębiej niż poziom zamarzania. Ale wiele sugestii usunąć niektóre nerkę i przesunięcie w słoiku z wodą (na dole wlać il) umieścić w chłodnym miejscu. Wraz z nadejściem ciepłe dni sprężyny zawartość puszki do wlewa się do zbiornika.

Vodokras żaba: ciekawostki związane z tytułem

W słowniku Dahl, roślina ta jest nazywana „vodozhila”, choć nazwa ta prawie nikt nie używa. Obecnie najczęściej z takiej opcji, jako „vodokras żaby.” Ten „nazwa” to było z powodu żab, którzy osiedlają się daleko od tego roślin błotnych i miłości wyłania spośród swoich liści. Można zauważyć, że na Białorusi „zhabnik zvychayny” znany również jako „svyarblyachka”. Najprawdopodobniej jest ona aktywnie wykorzystywana w przeszłości, gdy dana osoba ma choroby skóry, takie jak świąd, wysypka i tak dalej. N.