752 Shares 3600 views

Co do płyty głównej podłączyć przewody: krok po kroku

Podczas montażu komputera, należy wiedzieć, jak podłączyć przewody do płyty głównej, bo bez tego nic nie wiedzą w ogóle się dzieje. Ten krok jest wykonywany, gdy wszystkie składniki są już zainstalowane w obudowie. Że jest sama płyta główna, zasilacz, dysk twardy, są na miejscu. Pożądane jest również, aby ustawić i płyta ze złączem PCI-E i przykręcić go do ciała. Dopiero teraz potrzeba podłączyć przewody głównej. Jak to zrobić? To będziemy teraz dyskutować.

Jak podłączyć przewody do płyty głównej Asus, ASRock, MIS i innych producentów?

Ważne jest, aby pamiętać jednocześnie, że metoda opisana poniżej jest bardzo uogólniony. Różne płyty główne będą połączone trochę inaczej. Oznacza to, że niektóre różnice mogą być, ale zasada pozostaje ta sama. Zacznijmy od wyjaśnienia połączenia i złącza postępowania: przycisk Power, reboot, port USB.

Podłączenie złącza

Przed płyta podłączyć przewody od źródła zasilania, należy podłączyć do niego złącza. Ważne jest, aby zrozumieć, że są one chronione przed nieprawidłowego podłączenia, więc trzeba je wstawić bardzo ostrożnie, bez żadnego wysiłku.

Należy pamiętać, że każdy łącznik jest oznaczony, który opisuje swój cel. Płyta posiada również znakowanie, ale w niektórych modelach jest nieobecny. Opis zacisków można znaleźć tylko w instrukcji do płyty głównej.

Łączeniu pierwszego łącznika z oznaczeniem M / B SW. Jest on odpowiedzialny za przycisku zasilania na obudowie. Może to być również nazwa SW POWER. Patrzcie uważnie na płycie głównej (prawy dolny róg), jeśli jest tam para styków oznaczonych POWER. Jeśli nie jest, to jest na nich i trzeba zamocować złącze. Jeśli takie etykiety nie zrobić, to otworzyć instrukcję na pokład i wyszukiwania systemu tam.

Drugie złącze oznaczone RESET SW jest odpowiedzialny za przycisku reset. Przez analogię z mocą połączyć łącznik SW RESET. Jeśli płyta nie precyzuje, następnie patrząc w instrukcji do płyty głównej, która jest niezbędna do zamknięcia styków.

Istnieją również drut znaki LED POWER + POWER pracy LED, dzięki czemu żarówka na obudowie systemu. Ważne jest, aby podłączyć je prawidłowo i nie miesza się w górę plus i minus. Zapoznać się z instrukcją niekoniecznie.

Nie zapomnij o USB złącza na obudowie. Jeśli chcesz, aby móc zamieścić błysk w szczeliny na ciele, a nie bezpośrednio na płycie głównej, trzeba podłączyć USB-złącze. Są one oznaczone jako USB. Audi jest odpowiedzialny za podłączenie złącze przewodu Jack 3,5 mm, który jest używany do podłączenia słuchawek lub głośników.

Ponownie, ważne jest, aby wiedzieć, jak podłączyć przewody do prawidłowo włączyć płytę. A jeśli trzeba mocno trzymać wtyczkę, to najprawdopodobniej, że robisz coś złego. Gdy płyta podłączyć konektory przewodów, można przystąpić do zasilacza.

Podłączyć zasilanie procesora

Jednostka centralna jest umieszczona w gnieździe przeznaczonym dla niego, a on kładzie się na chłodnicy z chłodnicy. Przez procesor sama ma przewód nie jest podłączony. Jest zasilany z płyty głównej, a przewód jest podłączony bezpośrednio do niego. Gniazdo zasilania znajduje się obok procesora. Przyjrzeniu się, czy istnieje szereg gniazda 4-pinowego. Instrukcja do płyty głównej musi wskazać jego położenie, ale jasne jest, nawet pobieżna analiza planszy.

Na mocy procesora jack łączy przewód cztero-rdzeniowy. Zazwyczaj jest to jedyna rzecz, aby popełnić błąd, więc jest mało prawdopodobne, że masz.

Podłączenie kabla głównego płyty głównej

Największy kabel jest dokładnie to. Że zawiera dwadzieścia złącze (PIN), a ponadto do niego przymocowane są 4 oddzielne złącza. Okazuje się, że płyta główna jest połączona za pośrednictwem łącznika 24. A ze względu na zasilaczu wyprowadza pojedynczy przewód z tylu szpilki, a następnie popełnić błąd w jej definicji, nie można. Ponadto, pod koniec łącznika ma specjalny zatrzask, który nie pozwala na włożenie kabla do gniazda nieprawidłowo.

Przy podłączaniu, upewnij się, że ten projekt wszedł w szczelinę i zatrzaski.

Podłączenie wideo

Jeśli używasz procesor ze zintegrowaną kartą graficzną, to nie ma połączenia z kartą graficzną nie będzie. Ale większość użytkowników woli używać potężną platformę graficzną, która zostanie podłączony przez PCI-E-złącza i wymaga dodatkowego zasilania.

karta graficzna jest zasilany przez złącza 4-pinowego. Miejsce dla władzy, w zależności od modelu karty graficznej, może być gdzieś na boku, ale większość z nich jest z tyłu. Jeśli karta graficzna jest bardzo silny i wymagający do żywienia, to może być zasilane i złącze 6-pin. Dlatego przy wyborze zasilacza należy zwrócić uwagę na to co i ile przewodów do zasilania on. Podczas podłączania złącza karty powinny zatrzaskują – zwracać uwagę na to.

Instalowanie dysku twardego

Dysk twardy podłącza się do płyty głównej poprzez kabel SATA. Na płycie głównej (gdzieś po prawej stronie) jest na ogół obecny 4 złącza SATA, gdzie jest napisane: SATA1, SATA2, SATA3, SATA4. Wybierz pierwszą i podłączyć go na dysku twardym.

Kabel SATA mają takie same złącza na obu końcach. Ale to nie wystarczy. Dysk twardy wymaga zasilania i jest zwykle połączony z urządzeniem za pomocą złącza 4-pinowego. W związku z tym, należy podłączyć go do kabla z czterema rdzeniami. Przez analogię, jest on podłączony, oraz napęd optyczny, ale obecnie są one rzadko stosowane.

Podłączanie pamięci RAM

Zorientowaliśmy się gdzie podłączyć przewody do płyty głównej, i że pamięć jest po prostu włożona do szczeliny i nie wymaga połączenia za pomocą kabla. Na pokładzie ma 2-4 sloty na pamięci RAM. Wprowadzanie pamięci nie (należy zauważyć, że ochrona przed odwrotną wprowadzania) oraz dociskać nieznacznie. Dźwięk kliknięcia wskaże, że pamięć stała na swoim miejscu.

Dobrze, że to wszystko, teraz wiesz jak prawidłowo podłączyć przewody do płyty głównej, i być w stanie zrobić to sam. Dodajmy, że deweloperzy starają się wykonywać swoją „żelazną” tak wygodne, jak to możliwe do połączenia. Dlatego trzeba wychodzić do zbierania „projektant”, ponieważ nawet jeśli chcesz, nie można połączyć niewłaściwych przewodów w niewłaściwym gnieździe. Z tym jest niezawodna ochrona.