85 Shares 2450 views

Te 10 wyników zaskoczyć, jeśli pozwól dzieciom robić niebezpieczne rzeczy

Jako dziecko, każdy z nas prawdopodobnie nie wiele strasznych i niebezpiecznych rzeczy, tak, że rodzice nie wiedzą o tym. Ale jak tylko możemy uzyskać własne potomstwo, jak natychmiast rozpocząć liczne zakazy i tabu. Ale co z cennych umiejętności badawczych i wiedzy o świecie?


Nie myśl, że pozwalając dziecku, aby niebezpieczną rzeczą jest pokazanie własnej nieodpowiedzialności. Najważniejsze – jest to, że dzieci czerpią znacznie więcej cennych doświadczeń, jednocześnie minimalizując ryzyko.

Pozwalać dzieciom wspinać się na drzewa

Dlaczego wielu rodzice nie pozwalają dzieciom wspinać się na drzewa? Dorośli uważają, że drzewo może być pewny, aby przerwać i złamać nogę. Jednak zapominamy własne, być może najbardziej przyjemne doświadczenie z dzieciństwa. Wypadków zdarza się z powodu niedbalstwa i zaniedbania.

A tym bardziej wspinaczki najwyższe drzewo w stoczni będzie, tym lepiej będzie rozwijana dziecka koordynację, tym bardziej będą przeszkoleni mięśni. Nie można też zapominać o aspektach psychologicznych komponentów: poczucie spełnienia. Stając się przez drzewa, można nauczyć się równowagi na gałęziach, mieć świadomość własnego ciała ładowności, a także dowiedzieć się, jak obliczyć siłę i zasięg skoków.

Dopuszczać dzieci do podróży w metrze sam

Czy wiesz, że Lenore Skenazi została uznana za „najgorszą matką na świecie”, bo niech jej dziewięcioletni syn podróżować w samym metrze? Wydała książkę i ma swój własny talk show o tej samej nazwie. Lenore mówi, że dzisiejsze dzieci mają szerszy zakres samodzielnego działania, są dużo bardziej inteligentne niż oni myślą o swoich rodziców, i są w stanie zidentyfikować bezpieczeństwa granic. Ale poziom przestępczości, która nas przeraża mediów, teraz jeszcze niższe niż w latach 70-tych ubiegłego wieku.

Zanim jednak pozwolić dziecku podróżować transportem publicznym sam, trzeba mu wyjaśnić zakres tych lub innych rodzajów ryzyka i dokonać zasiłek dla obszaru, w którym mieszkasz.

Niech dzieci walk alone

Teraz coraz bardziej widać, jak rodzice nieustannie przeciągnąć ich Roczniak potomstwo w ramionach. Mama łatwiej przenieść malucha z miejsca na miejsce w specjalnym worku z klamrami, zamiast pilnować dziecka, ufając mu na samodzielne kroki. Tylko w ten sposób dziecko nie ryzykować nastroje zostaną utworzone poprawnie. Fakt, że dziecko spadnie, nie ma nic złego, to tylko część procesu uczenia się.

Pozwól dziecku bawić się z rówieśnikami

Rodzice nie pozwalają dzieciom bawić się z rówieśnikami nie dlatego, że widzą potencjalne zagrożenie. Tutaj wszystko jest o wiele łatwiejsze. Tylko w harmonogramie dzisiejszym nasyconych dzieci, w całości składa się z klas, zespołów i klubów, pozbawione elementarnej czas komunikowania się z innymi dziećmi. Jednak gry ze sobą tworzą użytecznych umiejętności komunikacyjne i przystosowania społecznego dziecka.

tylko pozwalają dzieciom używać nożyczek i noża

Ach, te nowoczesne rodzice! Zakazać wszystko co jest powodem najmniejszego ryzyka. Każdy z nas pamięta, kiedy miał okazję doświadczenia dziecka z nożem, krojenie warzyw twardych i zawsze pociąć. Ale to był jedyny raz! Tak, ponieważ uczy się lekcji i opanowane. Dodatkowo, w początkowym stadium rozwoju zapasów rodzice zawsze mają możliwość, po której następuje proces.

Pozwolić dzieciom demontować rzeczy

Jedną z niezwykłych cech nauki jest ciekawość. Że ciekawość każe nam patrzeć, że obiekt w środku, wziąć go od siebie, a następnie próbować naprawy i remonty. Nawiasem mówiąc, to nigdy nie będzie uczył w szkole. Nie zablokować stary garaż z kluczem, niech dziecko wziąć śrubokręt!

Pozwalać dzieciom poeksperymentować w kuchni

Zachęcić dzieci, jeśli zauważy w nich entuzjazm w lekcji gotowania. Te umiejętności będą przydatne w przyszłości i będzie stać ich w dobrej pozycji. Być może Twoje dziecko będzie chlubnym kucharz? Możemy zrozumieć rodziców, bo po kulinarnych „arcydzieł” chłopczycą lewo Zamontować poplamione naczynia i rozlane na podłodze składników. Nie wszyscy zgadzają się, że dorośli są tolerowane. Jednakże, jeśli nie poddawać się chwilowym poczuciem konserwowania żywności w sposób bezpieczny i dźwięku, można zobaczyć wiele niezaprzeczalnych zalet gotowania dla dzieci. Dziecko uczy się:

  • Zwiększona motywacja i samoocena.
  • Gotowy do czyszczenia kuchni przez pryzmat własnych doświadczeń.
  • Chęć spróbować nowej żywności, ponieważ dziecko widział i przetwarzać wszystkie składniki, które tworzą potrawę.
  • Świadomość o tym, co jedzenie jest zdrowe i korzystne.
  • Świadomość zagrożeń związanych z piecem gazowym i grzejnikami elektrycznymi.
  • Reszta komputera i telewizora.
  • Nawiązanie współpracy z rodzicami.

Pozwalać dzieciom na porażkę

Wiem, że nie uczestniczy w procesie edukacyjnym jest konieczne tylko wtedy, gdy dziecko w prawdziwym niebezpieczeństwie. Wszystko inne powinno być dziecko, aby przetrwać na własną rękę. Wystarczy obliczu frustracji własnych błędach, dzieci szybko uczą cennych lekcji życiowych.

Pozwalają dziecku rozpalić ogień

W rzeczywistości upoważniają dzieci mogą nauczyć je robić, gdy coś niebezpiecznego w sposób bezpieczny.

Pozwolić dziecku na osiedlenie się na obszarach wiejskich

Opuszczając dom, pozwolić dziecku bawić się w szczerym polu, w dzikiej pierwotnej natury. Tylko w ten sposób dzieci się prawdziwego kontaktu z roślinami i zwierzętami. Weź dziecko na ryby, na pieszą wycieczkę z dnia na dzień lub stopu. Dzieci na pewno dziękuję.