86 Shares 5560 views

Teatr Komedia. Akimowa: repertuarze, zdjęcia, opinie

W centrum miasta, na Newskim Prospekcie, jest to budynek z jednym z najlepszych teatrów w Petersburgu, który pokazuje występy komediowe. Są one znane nie tylko w Rosji, ale także daleko poza jej granicami. Zarówno budynek, a sam teatr szczyci się bogatą historią, który miał wiele wzlotów i upadków. Wszystkie te okoliczności stworzyły tradycję i wychował kilka pokoleń utalentowanych aktorów.


początek

Już w 1904 roku w pobliżu centrum Newskiego perspektywą, zdecydowano się na budowę domu handlowego. Jego właścicielami byli dwaj bracia Eliseev. Wkrótce, na parterze z ich sklepu aktywnie eksploatowane. Niemniej jednak, że nie przynieść oczekiwanych zysków, więc część sali zaczęła wynająć.

Kto znalazł szybko. Niech drugie piętro zajęło studio młodego aktora. Lokalizacja tuż potrzeb teatru: Centrum, dodatkową reklamę kosztem sąsiadów. Bardzo szybko, aktorzy znaleźli swoją niszę. Ich repertuar składał się głównie z utworów komediowych. Ludzie są szczęśliwi, aby przejść na udając godne odpowiedniki w Petersburgu nie było w tym czasie. Ale sukces nie trwał długo. Ich korekty dokonane rewolucję.

era Soviet

Po I wojnie światowej rusztowania satyry dostaje nie tylko drugie piętro, ale całkowicie całe centrum. Główny trzon twórczy zebrane w 1925 r. A budynek został przekazany do sztuki w roku 1929. Rozpoczęła krótki okres startu.

Teatr doprowadziły Gutman, który pierwszy pokaz o nazwie „Schuler” umieścić na nowym etapie. Inscenizacja odnosił sukcesy z lokalną publicznością. Kilka lat Satyra postanowił połączyć z komedii. Więc nie był teatr satyry i komedii Leningradu. Jego głowa została aktorką Granovskaya. To w dużej mierze zależy dalsze tworzenie obszaru teatru.

Aktorka została wiodącym w teatrze od wielu lat. Wodewil, komedie i inne występy zostały wykonane ze względu na jego smak i pod nim. W tym samym czasie nie pracuje i pączkowanie Leonid Utesov.

Sześć lat obok Comedy Theatre. Akimowa przeżyli ze stabilnym zespołem. Jednak z biegiem czasu, nie zaczęła opuszczać aktorów. Powodem była niechęć zarządzania przenieść główną rolę młodych talentów. I w tym samym czasie spadło zainteresowanie widzów, którzy są już zmęczeni tą samą osobę.

Akimov

Kiedy teatr nadeszły ciemne dni, a nawet władze miasta planuje się zamknąć go w dół, nie jest nową szansą. Przez 1935, obszar nazwany „najgorsze” w Leningradzie. Potrzebni większych zmian. Zdecydowano się powołać nowego lidera. Stał na czele bardzo aktywnej teatralnej artysty Ivan. Był dopiero zaczynają próbować siebie jako reżysera, jednak on nie bał się odpowiedzialności i zgodził się.

Na odbudowę i rewitalizację teatru Akimov był rokiem. Ponieważ jego przybycie zaczął tę zmianę, która nie spodziewano. Od lewej Granovskaya teatru i klify. nowa krew „Eksperyment” ze studia połączyła się z Bogiem. Ze względu Akimov „Satyra i komedia” zyskał nowe oblicze.

Nikołaj Pawłowicz odnajduje pokrewną duszę w dramatopisarza Schwartz, z którymi umieścić prawdziwe arcydzieła. Stawka została wykonana na nowości. Schwartz napisał sztukę, która oferuje obecnie Teatr Komedia. Akimov – "Dragon" i "Cień".

Ale ta zmiana nie powstrzymało. Akimov rozpoczyna tłumacza Lozinsky. Wkrótce pojawi się w produkcjach repertuaru Szekspira, Lope de Vega, Sheridan i Priestley.

W tworzeniu scenerii Akimov był osobiście zaangażowany, oraz dla aktorów opuścił wolność twórczości. Byli wolni leczyć się wizerunki znanych postaci świata.

Sława nowego teatru, młodych aktorów, ciekawe występy rozłożone na rozległe terytorium Związku Radzieckiego. „Satyra i komedia” otrzymał honorowy tytuł jednej z najlepszych instytucji kultury w kraju.

wojna

Kiedy nadeszła wojna, scena nie jest zamknięta. Niektórzy pracownicy czas mieszkali razem ze swoimi rodzinami w schronie pod Dramatycznego Teatru Bolszoj, która oferuje nowe spektakle. A w 1941 roku musieli opuścić Leningrad i przenieść do Aszchabad.

W tym mieście, nie tylko nie przestali grać, ale również pokazał lokalną publiczność aż 16 nowych produkcji.

pokojowych go

Po wojnie Akimowa usunięty z urzędu, ponieważ włożył na sztuce scenicznej zagranicznych dramatopisarzy. Natychmiast teatr zaczął się rozpadać. Od 1949 do 1956 roku Nikołaj Pietrowicz nie miała dyrektora na miejscu, a strona doszła do całkowitego zatrzymania. W 1956 roku został zwrócony, a wszystko ożyło ponownie.

Ivan zmarł w 1968 roku, podczas trasy, podczas gdy w Moskwie.

później

Kiedy nie było Nikołaj Pietrowicz, teatr przeszedł z jednego lidera do drugiego. Dyrektor otrzymuje bardzo często, a tylko udało się zatrzymać Golikova w roku 1970. Podczas jego dwór zawdzięcza swoją obecną nazwę – The Akademicki Teatr Komedii. Akimowa.

Po Golikova zarządzać scena Fomenko zaczął, a potem był Astrachań, a teraz stał się szef Kazakova.

Przez długi czas Comedy Theatre. Akimov był naprawiany. W 2008 roku, po raz pierwszy od sześćdziesięciu lat swojego istnienia zaproszono budowniczych, którzy dokładnie pracowali zarówno elewacji i wnętrz.

To otworzyło nowy rozdział w życiu teatralnym spektaklu „cieniu”, raz napisanej przez Schwartza.

Teatr Komedia. Akimowa: repertuar

Kreatywny zespół pozostał wierny tradycji i stara się tworzyć nowe produkcje oparte na dziełach najlepszych komików i pisarzy z całego świata. Ożywają na scenie jako nowej, współczesnej komedii i nieśmiertelne dzieła dawno zmarłego gigantów literackich.

Najbardziej popularne wśród nich są:

  • „Bądźmy poważni na serio” według opowiadania Oskara Wilde'a.

  • „Wesołe kumoszki z Windsoru” Williama Szekspira.

  • Nowoczesna produkcja „Harold i Maude” Collin Higgins.

  • "The Scarlet Flower" Siergiej Aksakow.

  • "Przebiegły Widow" i "Lovers" przez Carlo Goldoni.

  • "Makropulos Affair" przez Karel Capek.

  • „Kot, który przechodził obok siebie” słynny pisarz Rudyard Kipling.

  • „Dodge Dorothy Dot” znany ze swoich sztukach Somerset Maughama.

  • Ostrosotsialnye komedia "Duchy" pisarz Eduardo De Filippo.

  • "Cień" przez Evgeniya Shvartsa.

Teatr Komedia. Akimowa. Opinie użytkowników

krytycy teatralni nie pochwalił pracę współczesnego teatru jako „doskonałe”. Oni wyrazili entuzjazm do gry aktorów, jak również interesujące nowe spektakle zagraniczne i krajowe.

Teatr Komedii Muzycznej. Akimowa słynie z oryginalnych adaptacje znanych scenariuszy. Główny nacisk położony jest na komedii i dramatu satyrycznego. Widzowie mówią, że lubią aktorów, a nie występy na wysokim poziomie.

Jednak wśród pozytywnych opinii są sprawdzane i bardzo negatywne – o źle przeprowadzonych remontów, brak rozciągania i zapach wokół straganów sąsiedniego naleśnik.

Niektórzy skarżą się, że sama sceneria dla produkcji mógłby być bogatszy. W tym samym czasie, inni twierdzą, że jest to jak to powinno wyglądać osiągów nie przesycone blichtr. Po tym wszystkim, pozwala skupić się na występach aktorów, główną ideą ustawienia i nie być rozproszony przez malowanych krzewów, aby zobaczyć je w sposób bardziej szczegółowy.

Ci, którzy często jedzie do pokazów, jak Comedy Theatre. Akimov i czytać większość stałych fragmentach gry, dostać dużo przyjemności z niestandardowym podejściu do składania klasycznego materiału.

Jak przejść, gdzie zadzwonić?

Teatr rozpoczyna swoją pracę od 11.30 i kończy się wraz z końcem ostatniego występu. Można to osiągnąć poprzez metrze, zatrzymując się ani na stację „Gostiny Dvor” lub „Newski Prospekt”. Od „Gostiny Dvor”, aby przejść trochę bliżej, w odległości zaledwie 253 metrów, a od „Newski Prospekt” – 638.

Jest to niemożliwe, aby nie wiedzieć, Teatr Komedia. Akimowa. Zdjęcie swego specjalnie przedstawiony w artykule. Poza tym, nie jest teatr, a jego oficjalna strona internetowa, która rozprzestrzenia wiadomości i informacje o nadchodzących występów. Poza krótkim opisem, widz zostaje zaproszony spojrzeć na obsadę.

Można łatwo znaleźć Teatr Komedia. Akimowa. Adres jego niezwykle prosty: Newskim Prospekcie, 56. dużego budynku, który jest podświetlony przez światło, trudno przejść. Na nim jest napisane nazwisko dużymi literami.

Dowiedz się więcej o harmonogramie na najbliższe dni, można nazwać kasie. Telefon: 312 45 55 lub 571 62 29. Można również poprosić o kosztach i dostępności miejsc. Jest możliwe, aby zarezerwować bilet z wyprzedzeniem.

Kasy są czynne od początku otwarcia teatru do 15.00. Potem zamknąć na lunch. Praca od 16.00 do 19.30.