192 Shares 969 views

Jak skonfigurować komputer rowerowy? Cyclotech i6: instalacja

Na dziś w sprzedaży można zobaczyć niektóre rodzaje velokomputerov. Zwykle są klasyfikowane według typu połączenia.


Klasyfikacja komputerów rowerowych

Są dwie grupy:

 • Komputer przewodowy, który jest dość tani i prosty. Jednak działa, a także urządzeń innego typu. Problem z nimi może powstać tylko jeden – instalacja, która jest dość prosta do rozwiązania.
 • Drugi typ to bezprzewodowy. Te komputery rowerowe są dość proste w instalacji. Można go umieścić w dowolnym miejscu, aż do aplikacji w telefonie. Oczywiście ten typ ma również wady. Na czujniku podłączonym do koła należy zainstalować osobne źródło zasilania. Takie modele są dość drogie.

Jest to główna różnica między komputerami rowerowymi, ale producenci nadal dzieli je według funkcjonalności. W nowych i drogich modelach można znaleźć wiele dodatkowych funkcji. Może to być tryb szkoleniowy, GPS, nauka na odległość i inne. Najlepsze modele mają dość dużą funkcjonalność, a także doskonały wygląd. Dość dobry i ekonomiczny model – Cyclotech i6. Rozważmy ustawienie dla przykładu tego komputera.

Instalacja komputera rowerowego

Platforma mocująca

Najpierw trzeba zainstalować podkładkę montażową. Co to jest? Komputery są teraz usuwane, to znaczy, że musi być jakiś rodzaj mocowania, aby utrzymać go na rowerze. Platforma montażowa jest panelem, do którego podłączone są niezbędne przewody i elementy mocujące. Instalacja Cyclotech i6 jest możliwa w kilku miejscach.

 • Zdejmowanie kierownicy jest dogodnym miejscem. Na wsporniku sterowniczym można zamontować velocomputer o dowolnej wielkości. Jest to dość wygodne miejsce na orientację podczas jazdy. Niestety, komputer będzie podatny na awarię z powodu przeniesienia lub upadku. Również w tym miejscu jest bardzo często zainstalowany nawigator lub smartphone.
 • Środek kierownicy – najlepsze rozwiązanie, jeśli zamontujesz na rowerze i innych urządzeniach. W tym miejscu trudniejsze jest złapanie komputera rowerowego i złamanie go. Również możesz lekko wznieść się z drogi, aby obejrzeć ekran swojego urządzenia.
 • Ostatnie miejsce, które ludzie często używają, znajdują się na skraju grypy. Oczywiście można łatwo zahaczyć, ale jednocześnie można szybko uzyskać dostęp do zarządzania tym urządzeniem. Znajduje się tuż obok dłoni, co pozwala na komfortowe zmiany parametrów podczas jazdy.

Komputer cykliczny Cyclotech i6 musi być zainstalowany w sposób jakościowy. Powinieneś się upewnić, że wszystkie śruby, które są używane do zamontowania elementów mocujących, są dobrze wkręcone. Spowoduje to komfort jazdy i integralność urządzenia.

Montaż czujnika i magnesu

Kolejnym etapem instalacji cyklu Cyclotech i6 jest instalacja magnesu i czujnika. Jakość ustawień tych elementów określi poprawność odczytów. Z piasty koła przedniego konieczne jest cofnięcie się o 10 centymetrów, przy czym siła odśrodkowa nie działa na magnes. Czujnik i magnes można zainstalować po obu stronach, nie ma znaczenia.

Aby zainstalować czujnik, musisz wziąć kilka flageli, z którymi przymocujesz ten element. Następnie należy zainstalować ją na wtyczce. Czujnik musi być montowany prostopadle do koła. Magnes i czujnik cyklu Cyclotech i6 muszą być idealnie prostopadłe. Niestety, z powodu szprych, to będzie dość trudne do osiągnięcia. Staraj się zbliżać do standardu, aby uzyskać dokładne informacje.

Jak już zauważyłeś, konieczne jest mocowanie magnesu na jednej z szprych przednich kół. Instalujemy ją prostopadle do czujnika. Po zainstalowaniu konieczne jest sprawdzenie, czy zderzają się dwa elementy. Pamiętaj, że musisz zainstalować wysokiej jakości, aby w trakcie ruchu magnes nie wyleciał z koła.

Czasem zainstaluj niezbędne elementy na tylnym kole. Jeśli jest to dla Ciebie wygodne, możesz spróbować. Oczywiście trzeba obliczyć długość przewodów dla tego. Instalowanie magnesu i czujnika w tym przypadku jest trochę łatwiejsze, ale trzeba przymocować przewody na ramie.

Drut

Po zainstalowaniu wszystkich elementów niezbędnych do pracy należy dbać o przewody. Musi być starannie umieszczony, aby nie uszkodzić wyglądu roweru, a także tak, aby nie kolidowały z innymi mechanizmami ani nie przeszkadzały w naprawach.

Najpierw trzeba określić długość. Pociągnij przewód do czujnika i dodaj trochę go długości, ponieważ nie można wykluczyć błędu. Ponadto konieczne jest odcięcie nadmiaru części. Następnie można rozciągnąć drut. Aby to zrobić, możesz użyć kilku metod, wybrać, który z nich będzie wygodniejszy.

 1. Układanie styków na kolumnie kierownicy. W tym przypadku należy użyć flageli, aby przymocować przewód do ramy. Jest to bardzo prosta metoda, ale wiele osób jej nie lubi, ponieważ wygląd odgrywa istotną rolę. Ale to nie jedyna wadą, można szybko zepsuć kontakty z powodu skrętu kierownicy.
 2. Druga metoda polega na założeniu przewodu z hamulca. To oczywiście jest dłużej, ale wygląda lepiej. Aby naprawić przewód z cyklicznego komputera Cyclotech na kablu, należy użyć taśmy elektrycznej.

Jeśli korzystasz z bezprzewodowego komputera, nie musisz bałagan z okablowaniem. To znacznie upraszcza instalację i wygląda lepiej.

Jak założyć komputer rowerowy?

Obwód koła

Podczas strojenia należy najpierw wprowadzić długość obwodu koła. Ten parametr jest bardzo ważny dla prawidłowego działania urządzenia, ponieważ określa dokładność wyników.

Aby określić dokładną długość kręgu, należy umieścić kropkę na oponach za pomocą znacznika. Następnie zaznacz odpowiednie miejsce na asfalcie. Wykonujemy pełny obrót kół i mierzymy odległość pokonywaną przez rower. Jest to najbardziej skuteczny sposób.

Można również spojrzeć na koło o jego średnicy i grubości oraz znaleźć stół, który zapewni obwód określonego modelu. W niektórych komputerach rowerowych wystarczy tylko podać średnicę koła, co upraszcza zadanie.

Godziny i inne wskaźniki

Komputer cykliczny Cyclotech i6 umożliwia nie tylko określenie szybkości przyspieszenia i pokonanej odległości, ale także pozwala na wykorzystanie przydatnych dodatkowych funkcji.

 • Pierwszą i całkiem użyteczną funkcją jest zegar. Są łatwe w konfiguracji, zazwyczaj nie powodują problemów.
 • Liczenie kalorii. Jest to użyteczny parametr, który jest również popularny. Aby go wyregulować, musisz podać wagę. Należy to zrobić ostrożnie, ponieważ często używane są różne jednostki pomiaru. Większość ludzi korzysta z funtów.

Możliwe problemy

Jeśli wiesz, jak skonfigurować komputer rowerowy, możesz kontynuować. Trochę czasu, jeśli wszystko pójdzie dobrze. To nie zawsze się zdarza. Czasem istnieją problemy, które trzeba wyeliminować.

 • Co zrobić, jeśli komputer rowerowy nie włącza się? Zazwyczaj to bateria. Może usiąść lub odejść. Po wymianie baterii wszystkie ustawienia zostaną zresetowane.
 • Komputer zamontowany na rowerze nieprawidłowo pokazuje prędkość. W takim przypadku musisz wrócić do punktów, jak zainstalować i jak założyć komputer rowerowy. Problem polega właśnie na tym. Ponieważ można określić niewłaściwe wymiary kół lub złej jakości montażu magnesu i czujnika.

Wnioski

Jeśli zdecydujesz się na zainstalowanie rowerowego komputera Stels, Cyclotech lub innej wysokiej jakości firmy, możesz szybko zainstalować wszystko. Jest to dość prosta procedura, najważniejszą sprawą jest dokładne śledzenie każdego kroku. Teraz wiesz, jak założyć komputer rowerowy.