252 Shares 3633 views

Pochodzenie święta 08 marca. Wersje pochodzenia Międzynarodowego Dnia Kobiet

Bez wakacje trudno wyobrazić sobie początek wiosny? Oczywiście, bez 8 marca. Historia 8 marca Wielu z nas zapomnieli. Z biegiem czasu, to traci znaczenie społeczne i polityczne. Teraz, dzień po prostu symbolizuje szacunek, miłość i czułość, co niewątpliwie zasługują wszyscy płci pięknej w świecie: matki, babcie, córki, żony i siostry.

Pochodzenie święta 08 marca nie znane każdemu. Większość z nas wie tylko o oficjalnej wersji. Jednak nie jest to historia 8 marca. A każdy z nich ma prawo do istnienia. Która z tych wersji to uwierzyć, każdy decyduje za siebie.

Oficjalna wersja

Według oficjalnej wersji radzieckiego pochodzenia wakacje 8 marca z powodu marszu protestacyjnym, który został zorganizowany przez pracowników fabryki włókienniczej. Kobiety wyszło protestować przeciwko trudnych warunków pracy i niskich płac.

Warto zauważyć, że w tych latach gazeta nie publikowała artykuły o takich strajków. Późniejsi historycy odkryli, że w 1857 roku, 8 marca padł w niedzielę. Może się to wydawać dziwne, że kobiety strajk na weekend.

Jest jeszcze inna historia. 08 marca Clara Zetkin przemawiał na Forum Kobiet w Kopenhadze wezwała do ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kobiet. Niemiecki komunista dorozumiany, 8 marca, kobiety będą mogły organizować marsze i wiece, a tym samym zwracając uwagę na ich własnych problemów. Data została wniesiona pod strajku robotników kiedykolwiek tekstylnych, które w rzeczywistości nigdy nie istniał.

W ZSRR, to święto pojawił się dzięki swojej przyjaciółki Klary Tsetkin, ognisty rewolucjonisty Aleksandra Kołłontaj. Tak więc w 1921 roku, w naszym kraju, Dzień Kobiet po raz pierwszy stał się oficjalnym świętem.

Legenda o królowej żydowskiego

Według historyków pochodzenie Klary Tsetkin podzielone. Podobnie, nie można powiedzieć, czy jest Żydówką. Niektóre źródła powiedział, że Klara urodziła się w rodzinie żydowskiej. Inni twierdzą, że jej ojciec był Niemcem.

Klary Tsetkin pragnienie kojarzą wakacje z datą 08 marca dwuznacznie odnosi się do faktu, że wciąż miała żydowskie korzenie, od marca 8 znaków starożytne żydowskie święto – Purim.

Jakie są inne wersje powstania święta 8 marca? Historia święta mogą być związane z historią narodu żydowskiego. Według legendy, królowa Estera, który był ukochanego króla Kserksesa, ratowali Żydów od zagłady poprzez jego urokami. Perski król przeznaczone do zabicia wszystkich Żydów, ale piękna Estera była w stanie przekonać go, by nie zabijać Żydów, ale raczej, aby zniszczyć wszystkich wrogów w tym Persów.

Chwaląc królową, Żydzi zaczęli świętować święto Purim. Data obchodów zawsze była inna, i stanowiły na koniec lutego – początek marca. Jednak w 1910 roku tego dnia spadł na 8 marca.

Damski najstarszy zawód

Według trzeciej wersji pochodzenia urlop 8 marca jest kontrowersyjne i niewygodne dla kobiet, które się doczekać tego dnia.

Według niektórych doniesień, w 1857 roku, kobiety z Nowego Jorku zorganizowało protest naprawdę, ale nie były one tekstylia pracownik i przedstawiciel najstarszego zawodu, który wymaga wypłaty wynagrodzeń żeglarzy do korzystania z ich usług, ponieważ ten ostatni nie mógł zapłacić.

08 marca 1894 kobietą lekkich obyczajów po raz kolejny zorganizowali demonstrację, ale w Paryżu. Żądali uznania ich praw na równych zasadach z innymi kobiet pracujących, którzy są zaangażowani w odzieży szycia i pieczenia chleba, i poprosił ich, aby zorganizować dla związków zawodowych. W następnym roku, spotkania odbywały się w Chicago i Nowym Jorku.

Warto zauważyć, że Clara Zetkin sama zaangażować się w takich działaniach. Na przykład, w 1910 roku, ona i jej przyjaciółka, Roza Lyuksemburg została podjęta na ulice Niemczech, prostytutek, żądając policja przestanie hulanki. W sowieckiej wersji prostytutki musiały być zastąpione przez „pracowników”.

Dlatego konieczne było wprowadzenie 08 marca?

Historia Międzynarodowego Dnia Kobiet w Rosji ma charakter polityczny. 08 marca jest zasadniczo zwyczajnym kampania polityczna prowadzona przez socjaldemokratów. Na początku 20. wieku, kobiety europejskie aktywnie protestują, aby przyciągnąć uwagę publiczności. Aby to zrobić, oni wyszli na ulice z plakatów promujących socjalistyczne odwołań. Przywódcy Partii Socjaldemokratycznej był pod ręką, jako postępowe kobiety były w solidarności z partii.

Może dlatego Stalin nakazał uznanie Dnia 8 marca Kobiet. Ponieważ data wiązać z wydarzeniami historycznymi była niemożliwa, musiałem dostosować trochę historii. Jeśli szef powiedział – trzeba było przeprowadzić.

Kobiety są z Wenus

Tradycje związane z Międzynarodowym Dniem Kobiet, nie mniej interesujące niż pochodzenia 8 marca wypoczynku. Na przykład w tym dniu nosić fioletowe wstążki.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ kolor ten reprezentuje Wenus, która jest uważana patronką wszystkich kobiet. Dlatego wszystkie słynne pani (politycy, nauczyciele, lekarze, dziennikarze, aktorek i sportowców) nosić fioletową wstążką, gdy uczestniczy w wydarzeniach w dniu 8 marca. Co do zasady, biorą udział w wiecach politycznych, konferencji kobiecych i spektakli teatralnych, wystaw, a nawet pokazy mody.

wartość święto

Nie jest to miasto, w którym nie świętować 8 marca. Historia wypoczynku dla wielu uosabia nieugiętego ducha walczących o równość kobiet i ich praw socjalnych. Dla innych, to święto już dawno stracił swoje podteksty polityczne i stał się doskonałą okazją, aby wyrazić miłość i szacunek dla płci pięknej.

Na ten wspaniały dzień, w pełni słowa gratulacji w dniu 8 marca. W każdej organizacji, firmy lub pracowników instytucji zaszczycony, dają im kwiaty i prezenty. Wraz z tym, miasto jest gospodarzem oficjalnych wydarzeń w dniu 8 marca. W Moskwie, w galowym koncercie Kremlu odbywa się corocznie.

Jako 8 marca w Rosji?

W dniu 8 marca wszystkie kobiety zapomnieć o pracach domowych. Wszystkie prace w domu (sprzątanie, gotowanie, pranie) jest opóźniony. Często ludzie dbać o wszystko, raz w roku, poczuć całą złożoność codziennych czynności, które obsługują nasze kobiety. W tym dniu, każdy z płci powinna usłyszeć słowach gratulacje w dniu 8 marca.

Ten festiwal nie przestaje być długo oczekiwana dla wszystkich kobiet. 08 marca postanowił pogratulować nie tylko bliskich przyjaciół, ale także kolegów, sąsiadów, pracowników sklepów, lekarzy i nauczycieli.

Nie należy skąpić na miłe słowa w tym wspaniałym dniu. Po tym wszystkim, bez życia kobiet na Ziemi przestanie istnieć!