772 Shares 2854 views

Nawóz do sadzonek

Podobnie jak każdy żywego organizmu, sadzonki trzeba ładować – nawozy, które są mineralne i organiczne. Pierwszy typ jest wynikiem produkcji chemicznej, a drugi – to produkt naturalny, który może dawać każdy niezależnie hodowców. Pamiętaj, że nasze sadzonki potrzebują obu rodzajów nawozów.


Nawozy mineralne dla sadzonek

Każda kultura wymaga specjalnego podejścia do nawozów. Na przykład, w czasie dojrzewania buraków, marchwi i kapusty do obowiązkowego wprowadzenia wielu różnych składników odżywczych i upraw, takich jak ogórki i rzodkiewki, można zrobić bardzo niewielką ilość nawozu. Ale należy pamiętać, że bez wystarczającej ilości nawozu swoją wole nie będzie bogaty.

Nawóz mineralny sadzonkami zawiera wszystkie niezbędne elementy – fosfor, potas i azot, – substancje, które mają podstawowe znaczenie dla normalnego wzrostu każdej rośliny.

Najważniejszym z tych elementów jest azot – podstawa procesów życiowych. Wadą nawozów sadzonek przedstawiono w następujący sposób: – zmniejszenie masy rośliny, spowolnienie wzrostu i rozwoju. Kiedy nadmiar zawartość azotu wydłuża się okres dojrzewania roślin (okres vegitatsii) i azotanów staje się nadmierny.

Następny nawóz do sadzonek – fosfor. Ten element jest odpowiedzialny za odporność roślin na choroby, poprawę interakcji z innych składników odżywczych, zapewnia energię wystarczającą do zakładu, to przyczynia się do tworzenia rozwinięty system korzeniowy.

Wadą fosforu wyraża się zmianą koloru trzpienia.

Potasu poprawia fotosyntezę i metabolizm roślin. Niedobór potasu objawia się osłabieniem systemu korzeniowego i łodygi, a także niewystarczającej ilości cukru w roślinie.

Pamiętaj, że dla sadzonek nawozy mieć pozytywny wpływ, i wchłania się tylko w kompleksie. Na przykład, podczas wykonywania dużej ilości jednego rodzaju nawozu i innych gatunków brak występuje negatywny wpływ na rośliny.

Ale to nie wszystkie składniki mineralne, które mogą być stosowane jako nawóz. Jest również obowiązkowe dla rośliny potrzebne mikroelementy, takie jak bor, mangan, cynk i miedź.

nawóz organiczny dla sadzonek

nawóz organiczny do sadzonek przyczyniają się do tworzenia kwasu, który ma korzystny wpływ na wzrost i rozwój roślin. Kwas utworzony w wyniku rozkładu nawozów organicznych. Oprócz jej nawozów danych zawierają różne substancje wzrostowe (stymulujące wzrost) i antybiotyków (zwalczanie fitopatogennych organizmów). Ten typ nawozu nie tylko przyczynia się do nasycenia roślinnych składników odżywczych, ale również zapewnić retencję wody, pomaga roślinie utrzymać komfortową temperaturę wzrostu, poprawy procesów mikrobiologicznych w glebie.

Jeden z najlepszych i niedrogich nawozów – nawóz. Ten typ nawozu zawiera prawie całą gamę składników odżywczych, które przyczyniają się do pełnej formacji i wzrost siewek.
Stosowanie nawozów mineralnych w obszarze dostatecznie nawozu może być zminimalizowane.

Najlepszy efekt uzyskuje się z odchodów na glebach o niskiej lub zerowej zawartości humusu lub kompostu. Na żyznych glebach to samo można uzyskać negatywny efekt – zazhirenie roślin. W takim przypadku okresy dojrzewania owoców są dokręcone, co pociąga za sobą zmniejszenie całkowitej ilości zbiorów.

Ważne jest przechowywanie obornika prawidłowo, ponieważ w przeciwnym przypadku ilość składników mineralnych oraz właściwości odżywczych są zredukowane do zera, a głównym elementem odłączone – azot. Lepiej zachować go w zaciski i przykryć folią lub warstwą ziemi 10 cm. W żadnym wypadku nie można zachować nawozu w małych stosów rozsianych po całym terenie. Rozrzucone na ziemi nawozu powinien natychmiast pługa.

Humus – nawóz organiczny, który jest często nazywany zgniłych nawozu. Humus składa się z przetworzonych produktów mikroorganizmów, które rozkładają się resztki roślin i zwierząt. Próchnica przyczynia się do rozwoju silnej struktury gleby.

Kompost – nawóz, który ma właściwości prawie tak dobre jak obornik. Dowiedz się więcej o kompostowania można z artykułu „Compost własnymi rękami.”

Biopróchnica – nawóz, wynikające z recyklingu robaki kalifornijskie nawozu. Każda cząstka jest pokryta folią, która jest nasycona antybiotyków i mikroflory, które promuje tworzenie wierzchniej warstwy gleby. Użyj wermikompost może być nie tylko jako podstawowego nawozu, ale także do karmienia. W praktyce oznacza to, że nie badano 50 kg nawozu Wermikompost całkowicie zastąpione maszyny.

Nawozy bakteryjne zwiększenie liczby pożytecznych bakterii w glebie i poprawy odżywiania roślin. Zapłać vnimaenie na instrukcjach, które są stosowane do pakowania z nawozami bakteryjnych. Zgodność ze wszystkimi działania zapewnia wysoką wydajność.

Ash – jest niezwykle cenny nawóz, który jest stosowany oddzielnie od innych gatunków. Ilość i skład substancji odżywczych zawartych w popiele, w zależności od jego typu – drewna lub trawy. Należy zwrócić szczególną uwagę na składowanie popiołu – nie pozwalają na wnikanie wilgoci, ponieważ W tym przypadku, potasu jest stracone