861 Shares 3347 views

„Prometeusz”: podsumowanie najważniejszych wydarzeń, opowieść. Legenda o Prometeuszu: Podsumowanie

Tytanu o Prometeuszu – dobroczyńcy i obrońcy ludzkości – wspomina w swoim „Hezjoda Teogonii”. Słynny Prometeusz? Podsumowanie poematu, zaczynamy od krótkiego przeglądu prac. W nim bohater wydaje czytelników inteligentnych Crafty podziału między bogami i ludźmi mięsa w ofierze byka, i czyni to tak, że najlepsza część trafia do ludzi.


Rozgniewany Zeus nie chce dać śmiertelne pożaru w celu umożliwienia im przygotowania i smak mięsa. Prometeusz poszedł wbrew woli Zeusa, ukradł ogień i dał go ludziom. Wściekły, Zeus postanowił ukarać opornych tytan, przykuty go do słupa i nakazał orła dziobać jego wątrobę. Prometeusz będą poddane tym torturom przez wiele wieków, aż było odważnym Hercules i nie wyda go, zabijając drapieżnego ptaka.

Inna wersja mitu

Później ta legenda zaczął wyrażać inaczej. Głównym bohaterem opowieści jest nadal Prometheus. Podsumowanie jego nieco inna. Teraz wydaje się, majestatyczny i mądrej Widzący (Prometheus oznacza „Opatrzności”) nie przebiegły, który ukradł ogień.

Od samego początku świata podczas walki ze starych bogów Olimpu (młodsi bogowie) Prometeusz wiedział, że młodsi bogowie nie będą w stanie przejąć władzę, trzeba użyć trick. Zaproponował, aby pomóc Tytanów, ale pewny siebie starsi bogowie odrzucił jego ofertę. W oczekiwaniu na ich nieuniknionej klęski, Prometheus jednostronna z olimpijczyków i pomógł im obalić wrogów. Ale zamiast wdzięczności i wiecznej przyjaźni była okrutna kara po byłym sojusznikiem Zeusa.

Olimpijczycy nawiedzone przez obawy, że przyjdzie czas – i oni cierpią los swoich ojców. Zostaną one obalone przez własne potomstwo – The Young Gods. Nie wiedzą, jak temu zapobiec, ale Prometeusz wie. Fabuła Ta wersja mówi, że wie wszystko, co ich czeka na koniec świata. Zeus chce poznać tajemnicę z Prometeusza zatem narażony go torturom, ale Titan jest dumny milczy.

Wtedy syn Zeusa , Herkulesa, nawet nie będąc bogiem, decyduje się przerwać męki Prometeusza w uznaniu dobra, że jest wykonana z tytanu dla śmiertelników. Zajmuje się orzeł i uwalnia Prometeusza. W odpowiedzi na ten ruch Prometeusz opowiada Hercules, aby utrzymać władzę Zeusa i jego współpracowników.

Zeus i bogini Tetyda

Co jest tajemnicą Prometheus wiedział? Streszczenie tego mitu polega opowieść o Zeus osiągnie boginię morzu miłości – charmer Tetydy. Ale wiedział, że Zeus Prometeusz powinien go porzucić jako przeznaczone do tego Thetis powinny porodzisz syna, który będzie silniejszy niż jego ojciec. Jeśli jego ojciec staje się Zeus, syn będzie silniejszy niż on i nieuchronnie obalić go, moc Olimpijczyków w tym celu.

Zeus jest słuchanie Prometeusza i pozostawia Thetis, która później została żoną zwykłego śmiertelnika, od którego urodziła Achillesa – najpotężniejszego człowieka na świecie.

Poem Ajschylos: Podsumowanie

Na podstawie wersji vyshepereskazannoy mitu i stworzył poemat Ajschylos – „Prometeusz w okowach” Podsumowanie prac rozpoczniemy z wydarzeń w dalekiej Scytii położonych w dzikich niezamieszkałych górach.

początek

Chce powiedzieć ludziom w poemacie Ajschylos ( „Prometeusz w okowach”)? Krótka treść pracy oferuje czytelnikom szlachetność i odwagę bohatera na tle okrucieństwa bogów.

Tak na scenie pojawia się Prometeusz, a następnie przez dwa demony – przemocy i władzy. Z woli Zeusa, powinien być przykuty do skały swego przyjaciela – boga ognia Hefajstosa. Ostatni przepraszam przyjaciel, ale nie mogę się oprzeć wielkiego Zeusa i jego los. Jarzmo jarzmo ramiona, ręce i nogi Prometeusza, a jego pierś uderzył o słup żelaza, ale Prometeusz milczy. Czyn jest zrobione, kaci nic nie robić, ale wycofać się ze sceny. Wreszcie moc pogardliwie rzuca zdanie: „Ty – Providence, więc ryby, aby was zbawić”.

Następnie podsumowanie ( „Prometeusz w okowach”) powinna kontynuować scenę, gdzie był z nim sama, Prometheus porusza słońce i niebo, morze i ziemię, wzywając ich, by stać się świadkami jak niesprawiedliwie traktuje go bogom za kradzież ognia i pragnienie, aby otworzyć ludziom ścieżka do godnego życia.

Prometeusz Rozmowa z Oceanides i Oceanii

W tym momencie, streszczeniem „Prometeusz w okowach” powinna nadal wygląd nimfy-Oceanides, córki tytanu Ocean zakłócony brzęk brzęk kajdan i cierpiących Prometeusza. Mówi im, że wolałby Languor w Tartaru tej publicznego upokorzenia i był przekonany, że jego cierpienie nie będzie trwać wiecznie, a Zeus będzie musiał zmienić swój gniew do dobroci i pokory. Chór pyta nimfy Prometeusz, na co Zeus karze go tak? Na co on odpowiedział, że przyczyną miłosierdzie dla ludzi „… bo nie miał litości” – mówi Zeus Prometheus.

Następnie legenda Prometeuszu, podsumowanie, które prezentujemy, opowiada o wyglądzie po córek i oceanu. Raz walczył z tytanów przed młodszych bogów. Ale zrezygnował, zrezygnował, otrzymał przebaczenie i pokój niesie swoje fale na całym świecie. Mówi, że pokora – jedynym wyjściem, i ostrzega zemsty Zeusa, którzy potrafią potępić Prometeusza na jeszcze bardziej nieznośne męki. Jednak te ostatnie argumenty spurns oceanu i zaprasza go do myślenia o sobie, bo może gniew Zeusa, jego sympatia przestępcą. Ocean usuwane, a chór śpiewa Oceanides pieśń miłosierdzia, pamiętając o jej bratem Prometheus Atlanta, który cierpiał mąka zawsze na ramionach miedzi nieba w zachodniej części świata.

Historia Prometeusza na jego pomoc dla osób

Co dalej legenda o Prometeuszu? Streszczenie nieprzerwanej historii Prometeusza Oceanides o ile dobrego zrobił dla śmiertelników. Ludzie są nieuzasadnione, jak dzieci, a Prometeusz dał im umysł i mowę. W czasie tęsknoty Dba uspokoić swoje nadzieje. Byli trudno żyć w jaskiniach, każda parafia noc zastraszyć ich, byli bezsilni przed zimnem zimą – i Prometeusz nauczył ich do budowy domów. Opowiedział im o tym, jak zmieniają się pory roku i jak w tym samym czasie przenieść ciał niebieskich, ich nauczyć się pisać i czytać, przekonać do przeniesienia tej wiedzy z pokolenia na pokolenie.

Co jeszcze dla ludzi Prometeusza? Ajschylos (podsumowanie autora poematu rozważamy) wskazuje w swojej pracy, która nie jest niczym innym niż Prometeusza pokazał śmiertelników złoża rudy podziemnym, nauczyć się budować wózki do poruszania się po ziemi, a statki, które są żeglarstwo, pokazał jak wykorzystać byki uprawiać żyzne ziemie. Otworzył śmiertelne tajemnice ziół, tak że mogą leczyć choroby.

Ludzie nie rozumieją nic o proroczych znaków, które są wysyłane do nich bogów i matki natury, szlachetny Prometeusz nauczył ich do wróżenia przez wnętrzności zwierząt, ptaków i krzyków ognia ofiarnego.

Oceanides uczęszczać do niego i dziwili się fakt, że posiadając taką wiedzę i dar prorokowania, mądry Prometeusz nie mógł uratować się przed gniewem Zeusa. Co powiedział Titan że los silniejszy niż on i Zeusa. Następnie zapytałem go nimfa, że sam los przeznaczony do Zeusa? Ale Prometeusz nie ujawnił im swoją wielką tajemnicę, a chór nadal śpiewać piosenkę sympatii.

Spotkanie z królową Io

Podsumowanie tragedii Ajschylosa Prometeusz w okowach „musi zawierać wspomnienia z przeszłości, który następnie jest przerwany przez przyszłości. Pojawia się na scenie ukochanego boga Zeusa – piękna księżniczka Io, zwrócił je do krowy. Bojąc się gniewu jego zazdrosnej żony, bogini Hera, Zeus zamienił księżniczkę do zwierzęcia. Ale Hera domyślić ten trick i zażądał, że jej mąż dał jej krowę. Zeus spełnił jej prośbę, a następnie Hera zesłać na słaby straszny gadfly. W poszukiwaniu zbawienia od jego nieustanne gryzie Io wędrował po całym świecie.

Wyczerpany i przynieść ból rozpaczy do szaleństwa, wspięła się na skały Prometeusza. Znany ze swego miłosierdzia Prometheus zlitowała na księżniczkę i powiedział jej, że będzie. Słowo tytanu dowiaduje się, że jej wędrówki jeszcze nie widziałem koniec, musi przezwyciężyć zimno i ciepło, wędrując po Azji i Europie, zobaczyć potwory i dzikusów, zanim dotrze do ziemi egipskiej. Nie będzie ona urodzić syna Zeusa, zstępnym do dwunastu pokoleń, które będą Hercules. Przyjdzie do góry, aby uwolnić Prometeusza. Io zapytany o to, co by się stało, gdyby Zeus nie pozwoli Hercules to zrobić, co Prometeusz mówi, że gdy sam Zeus umrze. Księżniczka chce wiedzieć, kto ośmieli się zniszczyć boga Zeusa i tytanu wyjaśnia jej, że przyczyną śmierci Zeusa byłoby nierozsądne jego małżeństwo. I wtedy Prometeusz odmawia mówić. Tu na księżniczkę raz kolejny atakuje szkodliwy bąk, a ona nie miała wyboru, aby spieszyć się z dala.

Widziany Prometheus Hermes

Po wspomnień i przewidywania czasu, aby powrócić do teraźniejszości. Zeus pojawia posłańca – bóg Hermes, pogardzany przez Prometeusza za prihlebatelstvo przed olimpijczyków i wymaga tytan powtórzyć to, co powiedział o losie Zeusa, grożąc mu nowego męki. Ale Prometeusz nie chce rozmawiać z Hermesem, preferując cierpienia. Mówi, że jest nieśmiertelny i był świadkiem upadku Uran i choroby Crohna, i czekać na upadek boga Zeusa. Hermes następnie odchodzi, a Prometeusz nazywa się świadkami cierpienia swojego niewinnego Nieba i Ziemi. W niniejszym streszczeniu książki „Prometeusz w okowach” może być zakończona.