299 Shares 8158 views

English Toy Terrier

Ta rasa psów, ze względu na ich niewielkie rozmiary i wyjątkowe przywiązanie do ukochanego pana i wszystkich jego „stado” jest tak mocno zakorzeniona w naszym życiu jak towarzysze, że wielu nawet nie wie, prawdziwa, pełna ich powołania. Ale English Toy Terrier – prawdziwy łowca. I rock pierwotnie wnioskować do łapania szczurów (rat przynęty) i polowania królika.

Prześledzić historię rasy angielski toy terrier jest bardzo trudne. Najprawdopodobniej nie bez udziału Manchester Terrier, który, nawiasem mówiąc, są eksponowane na jeden pierścień przez długi czas, tylko kategorie wagowe były różne (które, tak naprawdę, i to było główną cechą). To teraz English Toy Terrier stał się całkowicie niezależna rasa i uznany w wielu krajach na całym świecie. Uważa się, że to małe przedstawiciele manchester terrier: długo i ciężko, aby wybrać najlepszy małe czarne podpalane osoby, a oni później przodków już teraz nowa rasa. Innymi słowy, English Toy Terrier była wynikiem celowego doboru hodowlanego. Cóż, nazwa mówi wszystko: „zabawka” jest tłumaczone jako „zabawki”. Dog Toy Terrier wygląda jak miniaturowy igrushechku. Kruchy i groźny w tym samym czasie.

English Toy Terrier – opis

Minimalna wysokość dopuszczalny standard – 17 cm, maksymalna – 27 cm, maksymalny dopuszczalny ciężar. – 3,6 kg. Dodatek proporcjonalny, o formacie kwadratu. Muskularny pies. Szyjka jest wygięta, długości. Głowica klinowa. Uszy wyprostowane, duże, wysokie. Lekko wyłupiaste oczy, bardzo wyraziste. Grube, o niskiej, ogon zwęża się w dół przed osiągnięciem stawu skokowego. Krótka i gładka sierść nie wymaga specjalnej pielęgnacji: wystarczy jeden dzień czyszczenia szczotką o sztywnym włosiu. Kolor tylko czarny podpalany, bardzo jasne i wyraźnie określonych granicach. Oznaczenia muszą być „głębokie”, bogaty, złocisto-brązowy, hodowcy nazywają to spadek w czerwonym. W żadnym przypadku rozmycie granic lub kolor mieszania (jest to odchylenie od normy, i vice).

W ogóle, toy terrier uosabia elegancję świecie psów. Ten pies jest bardzo zwinny, mobile, żarliwa. Oferujący doskonały słuch, jest całkiem odpowiedni dla straży oraz niewielki rozmiar oczywiście nie ma przeszkód. toy terrier obce szczerze nie podoba. To – monogamiczna. Jego serce zawsze będzie należeć do jednej i tylko wybrańcem – właściciel. W takim małym rozmiarze ukryte ogromne serce i wielką odwagę: że jest zawsze gotowy, aby stać się obrońcą przyjmującym, niezależnie od wielkości potencjalnego zagrożenia. Niewątpliwą zaletą jest brak zapachu, nieodłącznego dla wielu gatunków (zwłaszcza w czasie deszczu). Nawiasem mówiąc, w zimnie lepiej jest spacer z psem w poponku. To uchroni go przed hipotermią. Pogłoski o dobrym stanie zdrowia nie jest mitem, ale grać bezpiecznie mimo wszystko nie zaszkodzi.

W krajach WNP, przedstawiciele rasy angielski toy terrier jest stosunkowo niewielka. Prawdopodobnie odegrał rolę „żelazną kurtynę” Radziecki. Jednak pomimo ścisłej kontroli wyjazdu za granicę, ludzie cudem udało się przemycić zabronionego dowodów „z rozkładających burżuazji”. Kynologów w tym przypadku nie były wyjątkiem. Otrzymano nawiasem mówiąc różnorodnych tzw dlinnosherstnikov nazywa toy terrier Moskwie. Później przyszła świadomość, że aby prototyp produkowany jest bez znaczenia, gatunki zjednoczone w jednej klasie i dostał inną nazwę, obecnie znany jako rosyjski toy terrier. Teraz jest rasy psów, które uzyskały zezwolenia, ale wciąż mało popularne ze względu na dość wysoką cenę. Paradoksalnie, rosyjski toy terrier teriery nie stosuje i jest dziewiąta grupa FCI.

Sytuacja niepotwierdzone okazała iz angielskiego Terrier. Wydawałoby się, że rasa jest najbardziej bezpośrednio związane z toy terrier rosyjski (w rzeczywistości, co do wyglądu ostatni na nasze otwarte przestrzenie), ale w FCI są w różnych grupach. Prawa kategoriach arytmetycznych zmiany miejsca tu nie działają, „rasy psów” i „rasy” Według FCI, są zupełnie różne rzeczy.

Ale bądź co bądź, Angielski Toy Terrier jest nadal ulubionym właścicieli psów z całego silniejszego część kipiącym życiem wielkich miastach.