322 Shares 7276 views

Mandale indiańskie – plecionki amulety

Wiadomo, że talizmanowie i amulety mają największą siłę w przypadku, gdy są tworzone przez własne ręce. Mandale Indii są teraz bardzo popularne. Tkanie ich nie jest trudne, ale w efekcie okaże się wspaniała sprawa. Nazywają się Ojo de Dios – "oko Boga". Tworzy silny wizerunek, pragnienie. Najpierw zapoznamy się z symboliką kolorów używanych do produkcji amuletu. Biały uosabia czystość, pomarańczowy – siły twórcze. Niebieski jest wiedza, zielony to życie, różowy jest miłością. Tylko czarny kolor nie jest mile widziany, jest symbolem śmierci. Każda kombinacja jest dozwolona. Uważa się, że talizman służy do stworzenia pola biologicznego, który chroni, harmonijnie oddziałuje na osobę. Przecież mistrz wkłada w nią energię, która jest następnie emitowana w otaczający świat.

Przygotowanie do pracy

Jak zaczyna się tkactwo mandali? Klasa Master wprowadza cały proces krok po kroku. Za tę cudowną małą rzecz potrzebujesz czterech drewnianych lasek. Możesz używać listew, gałązek. Konieczne jest stworzenie mandali w dobrym nastroju, możesz przejść na emeryturę i zawierać piękną muzykę medytacyjną. Przed rozpoczęciem pracy należy przygotować wszelkie nici kolorowe, nożyczki. Pierwszy produkt pozostaje z mistrzem, reszta może być już prezentowana jako prezent. Na temat tematycznych stron można się dowiedzieć, co może być mandala. Tkactwo, systemy – wszystkie informacje są tam dostarczane.

Początek produkcji mandali

Początkowo trzeba podłączyć dwa patyki za pomocą nici, łącząc je poprzecznie. Musimy upewnić się, że są one umieszczone pod kątem prostym. Kolor nici zależy od tego, jakiego rodzaju myśli i chcesz zainwestować w amulet. Jeśli coś jest przeznaczone dla kogoś konkretnie, to musisz dostroić się do osoby, pomyśl o tym. Teraz rozpoczyna się tkanie. Ręka z gwintem powoduje ruchy w prawo i od góry do dołu. Okazuje się, kwadrat lub romb. Aby wykonać piękne mandale, tkanie każdej nowej kolejki musi być gładkie i gęste. Potem musimy zrobić jeszcze jeden podobny krzyż i połączyć je ze sobą. Kontynuować zwijanie ich musi również poruszać się w prawo. W tym przypadku konieczne jest monitorowanie ich pozycji, dłonie trzymają mocno ośmioroczną figurę. Ciągi muszą być dobrze dokręcone. Aby nie wysiąść i nie rysować tej samej grubości ze wszystkich stron ramy, można zliczyć obroty.

Sposoby tkania

Aby utworzyć najprostszą wersję – mandali tęczowej, tkanie rzędów przebiega naprzemiennie z wątkami o różnych kolorach. Jednocześnie każdy powinien pozostawić ogon o długości od pięciu do ośmiu centymetrów. Dokonuje się tego, aby naprawić obraz za pomocą węzłów. Możesz stworzyć bardziej złożoną mandalę. Wykorzysta technikę tkania krzyżowego na wszystkich ośmiu osiach. Wątek musi być na przemian pokryty pałeczkami, poruszając się od dołu do góry.

Aby utworzyć rozetę rozety, a następnie przez 2 szpikulce. W tym samym czasie wątek jest przesuwany po złej stronie i chwytając za patyk, pozwalając na dwa przejście. Następnie gwint należy wyciąć i zamocować. Aby energia mandali przenikała lekko do kosmosu, tkanie wieńca jest zakończone przez utworzenie pasa, to znaczy, że nie jest to kwadratowy wzór, który jest pleciony, ale okrągły. W tym samym czasie nici przechodzi przez przednią stronę produktu i chwyta wszystkie palce.