90 Shares 3785 views

Naleśniki na wodzie z jajkami: przepis na gotowanie

Nie ma jednej osoby, która nie lubi smażonych naleśników. Ponadto, nie jest trudne do ich przygotowania, a to nie wymaga dużo składników. Najczęstsze naleśniki, na wodzie z jajami, okazują się cienkie i delikatne. Można je przygotować jako oddzielne danie, razem z dżemem, dżemem itp. Można je zalać różnymi wypełnieniami: grzybami, twarogiem, mięsem lub innymi. Więc wypchnij je lub posłuchaj po prostu z miodem – na herbatę. Pomożemy to w ich przepisach. Wybierz jeden z nich, pokaż swoje preferencje kulinarne i wyobraźnię, a następnie podaj stół, proszę krewnych i znajomych. Zejdźmy do biznesu, przygotuj cienkie naleśniki na wodzie.


Przepis nr 1: cienkie naleśniki

Składniki: gotowana woda – 600 ml, jajka – trzy kawałki, mąka – 190 gramów, olej roślinny – jedna łyżka i trochę do smażenia, szczypta soli.

Beat trzepać jajka z solą i wodą. Jedna łyżka, stopniowo, wprowadzamy mąkę, kontynuując trzepać. Dodamy olej roślinny do ciasta, ponownie wymieszaj dokładnie. Olej w kompozycji nie pozwala na przyklejanie się do patelni podczas procesu smażenia. W końcu powinieneś otrzymać jednorodny, bez bryłek, ciasta. Nasmarować szczotką patelnię. Dobrze jest rozgrzewany, wylewając cienką warstwę ciasta, naleśniki naleśniki. Zdarza się, że podczas gotowania wszystkich naleśników na wodzie z jajami, połowa już nie ma, gospodarstwo szybko je zjadło, myjąc herbatę. W porządku, teraz powiedzmy Ci inny przepis.

Przepis # 2: najbardziej poprawne

Wcześniej, gospodynie domowe często nie udało się gotować naleśniki na wodzie jakościowo. Czasami były lekko "gumowe". Ale metoda eksperymentów wyszła właściwie. A teraz naleśniki na wodzie z jajkami wychodzą bardzo smacznie. Więc zwróć uwagę na przepis opisany poniżej. Zaleca się stosowanie patelni z dobrą powłoką antyadhezyjną.

Potrzebujemy pół litra wody, trzech jajek, dwóch łyżek cukru cukru, szczyptę soli, łyżeczki proszku do pieczenia, jednej i pół szklanki mąki, trzech łyżek oleju roślinnego.

Wylaliśmy cukier, sól i jaja do pojemnika, wymieszano do stanu wspaniałej piany. Trwa około pięciu minut. Weźmy jedną trzecią wody, posypujemy zmieloną mąką razem z proszek do pieczenia w rondlu i wymieszamy całe ciasto z mieszalnikiem. Jeśli wyleje się całą wodę na raz, w próbie ciekłej trudno będzie rozbić grudki mąki. Nalać teraz, zrobić to samo z masłem, wymieszać. Ciasto okazuje się raczej płynne, ale dlatego naleśniki będą tak cienkie. Teraz zaczynamy smażyć pyszne naleśniki na wodzie, podczas gdy dla pierwszego z nich zalecamy smarować patelnię olejem. Po zakończeniu smażenia ostatniego naleśnika, włożyć je do rondla i zamknąć pokrywę. Okazują się jeszcze delikatniejsze i smaczne.

Przepis nr 3: najbardziej podstawowy

Kolejna recepta.

Potrzebujemy sześciu porcji: trzech jaj, dwóch łyżek cukru pudru, dwóch i pół szklanki ciepłej wody, dwóch kieliszków mąki pszennej najwyższej jakości, łyżki oleju roślinnego i soli stołowej.

Znowu przygotowujemy naleśniki na wodzie. Zdjęcia, przepis pomoże i zrobisz wszystko dobrze. Ponadto nic skomplikowanego i nie. Jest to jeden z najprostszych i najprostszych sposobów. Dodać cukier i szczyptę soli do ciepłej wody. Wymieszaj dokładnie, aż wszystko zostanie całkowicie rozpuszczone. Bijemy jajka z mikserem, dodajemy mąkę, można naleśnikać, lub może to być zwyczajne, najwyższej jakości, znowu bijemy wszystko, aż bryły się rozpuszczą. Wlać łyżką oleju i dobrze wymieszać. Ciasto nie powinno być grube, potrzebujemy cienkiego, jeśli to rozcieńczyć wodą. Smażyć ją na gorącej patelni, którą smaruje się z boczkiem aż do złotego.

Przepis nr 4: z sodą i octem

I znowu – cienkie naleśniki na wodzie, bo nie różnią się od tych, które są gotowane na kefir lub mleko.

Składniki : dwie szklanki mąki, jajka, zwykła woda – dwie szklanki, piasek cukrowy – dwa łyżeczki, soda spożywcza – pół łyżeczka, olej roślinny – dwie łyżki soli i sól.

W misce, bić jajko i przetrzeć go z cukrem i solą. Wlać szklankę wody i dokładnie wymieszać. Dodać ocet gazowy, który gaśnie. Wlać do mąki i dobrze wymieszać, możesz przygotować mikser. Okazało się, że gruby ciasto, które rozcieńczono wodą, pozostało, ciągle mieszając. Prawie na samym końcu, dodaj olej i wymieszaj ponownie. Smarujemy patelnię tłuszczem, podgrzewamy i pieczemy naleśniki. W tej recepturze pożądane jest smarowanie jej przed każdym naleśnikiem. Serwujemy na stole, faszerowany farszem lub po prostu, z dżemem, na przykład. Bon appetit!

Porady dla gospodyni domowych: jak odpowiednio wsypać naleśniki na wodę z jajkami

Taka rada jest bardzo duża, wybraliśmy główne:

  1. Cienkie naleśniki naleśniki potrzebują 1-2 minut po każdej stronie, nie więcej.
  2. Aby je usunąć konieczne jest w następujący sposób: obrócić trochę na patelnię, aby wypchnąć część naleśnika, po nachyleniu jej, nacisnąć łopatkę w tej części i przedłużyć patelnię z pod łyżką.
  3. Smaż naleśnik na środkowy palnik na średnim ogniu lub na małym ogniu palnika, który dobiera się na podstawie wielkości patelni.
  4. Dodać mleko i masło do ciasta, jeśli naleśniki są suche.
  5. Jeśli zaczynają bąbelkować w środku, nib z widelcem.
  6. Jeśli jesteś rozdarty, musisz dodać jajko i mąkę.