453 Shares 7665 views

Poeta Vvedenskiy Aleksandr: biografia i twórczość

Vvedenskiy Aleksandr dawna znane szerszej publiczności tylko jako pisarza i poety dla dzieci. Tylko wybierz krąg wiedział, że ma poważny i głęboki pracy, przeznaczony do zupełnie innej publiczności niż dzieci. Niewiele osób wie, i że otrzymał szeroką popularność poeta i dramaturg Vvedenskiy Aleksandr po ukończeniu szkoły nie był w stanie zdać prosty egzamin w literaturze rosyjskiej. Fakt ten się w wybitnego poetę młodości, po raz kolejny potwierdził, że nie wszystkie dzieci, które nie radzą sobie z formalnego szkolnych, są głupie i beznadziejne. To właśnie w latach szkolnych przyszłego poety pokazał talent jako scenarzysta i opracowane poważny głód literatury.


więc rodzina

Vvedenskiy Aleksandr, którego rok urodzenia przypada w 1904 roku, urodził się w Petersburgu. Można powiedzieć, że jego rodzice należeli do elity intelektualnej Leningradu w czasie. Jego matka, Povolotskaya Yevgeniya Iwanowna, był udany i bardzo znany w mieście położnika-ginekologa. Wwiedeński ojciec Ivan V., miał wykształcenie prawnicze i pracował w dobrej pozycji. Przez wiele lat wiernie służył w służbie cywilnej, a za swoje osiągnięcia otrzymał rangę państwa radnego. Po przybyciu władzy radzieckiej, zaczął pracować jako ekonomista i jego rodzina cudem uniknęli represji sowieckich, była zagrożona z powodu widocznego braku inteligentnego pochodzenia i bezpośrednich powiązań z klasy robotniczej.

Alexander Wwiedeński: biografia

Jej rodzice postanowili wysłać swojego syna dorastać w Leningradzie szkoły wojskowej, gdzie przyszły pisarz i poeta, krótko studiował on z bratem. Ale później, za namową swojej matki, jej dwaj synowie przenieśli się do studia w szkole oni. Lentovskaya. Aleksandr Iwanowicz Wwiedeński, którego zdjęcia można zobaczyć w tym artykule, ukończył gimnazjum w 1921 roku. Potem zdecydował się kontynuować studia na Uniwersytecie w Petersburgu przez Wydział Prawa. Studiował tam na długo, i, zdając sobie sprawę, że prawo to nie jest naprawdę bardzo zainteresowany, Alexander Wwiedeński, wiersze dla dzieci, które zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie wiele, postanowił przenieść się do Wydziału Studiów Wschodnich, a dokładniej na jego chińskiego biura. Jednak badanie to nie kontynuować przez dłuższy czas, a wkrótce opuścił uniwersytet zawsze. Po krótkim czasie, Alexander Wwiedeński był urzędnikiem. Potem przez dwa lata pracował na „Czerwony Październik” – miejscowej elektrowni.

Staje obejrzy pierwszą Pisarzy futurystyczne

Wwiedeński Aleksander Iwanowicz – poeta, którego wiersze stały się dość popularne, zaczął pisać swoje pierwsze prace, a jednocześnie uczniak. I w tym okresie, student na młodego człowieka było współczucie dla futurystów, a on przyciągnął prac symbolistów. Szczególnie Vvedenskiy Aleksandr w młodości został zabrany przez legendarnego Bloku. Zatmetit warto, że ogromny wpływ na rozwój jego osobowości miał Kruchenykh poezję. Znana historia o tym, jak, jako uczeń, był stowarzyszenie literackie. Wraz z nim było Aleksiejew i Lipavsky. Jeden dzień, trzy licealiści postanowili uzyskać oszacowanie jego wczesnych prac z Bloku. Zebrali swoje wiersze i wysłał je do Aleksandru Aleksandrovichu, ale sądząc z zapisów przechowywanych w archiwach wielkiego poety, wiersze młodych licealistów nie był lubiany, on wyróżniony oddzielnie tylko Alekseeva. W tym przypadku, najprawdopodobniej, inicjator pomysłu, aby uzyskać przegląd z Bloku stał dokładnie Vvedenskiy Aleksandr, ponieważ jego adres został wymieniony jako powrót na kopercie. Pomimo tego rozczarowania, miłość i pragnienie literaturze nie poszedł.

Znajomość Harms

Śmiertelne iw dużej mierze określają jego przeznaczenie dla poety poznał Harms. Vvedenskiy Aleksandr aktywnie przekazywane w kręgach poetyckich i starał się rozwijać swoje związki literackie jak najwięcej. Był bardzo przyjazny z Kuzmin i Klyuev, często widziałem ich. I podczas jednego z tych spotkań spotkał się z Daniilom Harmsom, który później stał się jego mały przyjaciel. Wwiedeński zaprosił raz wysłuchać dzieła młodych poetów, a wśród prelegentów Alexander wyróżnić jednego, jego zdaniem, najbardziej utalentowany – i okazało się, Harms.

Z tego poetyckiego wieczoru poszli razem i przekazane trochę i znalazłem wiele podobieństw w ich poglądów.

Wspólne działania dwóch towarzyszy

Harms i Wwiedeński stał się naprawdę szczery i oddany przyjaciel. Dzielili poglądy lewej sił i prowadził aktywną karierę literacką. Okresowo przyjaciół czytać swoje wiersze, przemawiając na spotkaniach literackich przeznaczonych spotkanie „Extraordinary moich przyjaciół.” dołączył też Unię w poetów Leningrad. Chcąc zjednoczyć pisarzy podobnie myślących, towarzysze postanowili stworzyć własną organizację.

Historia Oberiu

W 1927 Wwiedeński z Harms działał jako ideologów i twórców swoistej kombinacji „prawdziwej sztuki”, która weszła do historii i literatury pod nazwą legendarnego Oberiu. Organizacja ta była członkiem Domu Prasowego w sprawie praw jednej z jego części. Głównym przedmiotem zainteresowania jest w literaturze, wykazywały zjawiska znaczenia. Również aktywnie popierane kierunek absurdów. Wwiedeński w przeważającej części była aktywna postać Oberiu i Daniił Charms działał jako organizator. Oprócz tego, było kilka młodych poetów, wśród nich N. i N. Oleynikov Z.

Główne zawody stowarzyszenia literackiego

Oberiu trwa dość szokujące w czasie aktywności. Zorganizowali teatralne i spektakle, podczas których poeci czytają wiersze zawarte w Oberiu, a bardzo często, te występy towarzyszył bardzo ekscentryczne wybryki. Koncerty odbywały się pod różnymi hasłami i napisów pokazanych, na przykład, „my – a nie ciastka”. Dla Petersburg 30s, przesiąkniętych trudnym okresie post-rewolucyjnej takie napisy były zbyt trudne do zrozumienia, a wkrótce działalność Oberiu hit lawinę krytyki. Nazywano ich skandaliczne, niezrozumiałe i dziwne publiczność Komsomołu.

„Praca” jako pisarz dla dzieci

Energiczne aktywność jako główny ideolog i działacz Oberiu prawdopodobnie Wwiedienskiego przyniósł moralną satysfakcję, ale nie mógł zapewnić mu finansowo. Dlatego też, gdy poeta Siergiej Marshak otrzymał ofertę pisać wiersze dla czasopism dziecięcych, on nie odmówi. Od 1928 roku aktywnie pisze wiersze dla dzieci, opowiadania, a prawie cały czas w czasopismach takich jak „Siskin” i „jeża”. Taka praca pomogła mu , aby związać koniec z końcem, a to dzięki jej Vvedenskiy Aleksandr Iwanowicz – poeta z silnym futurystycznym wyglądzie i zwolennik symboliki absurdu – stał się znany i weszła w oficjalnej historii jako pisarz dla dzieci.

Podejrzenie i zatrzymanie

Inne Oberiu dawna pod ścisłym nadzorem władz lokalnych, którzy nie mogli sobie pozwolić na taki przejaw niezgody w Petersburgu. W latach 30. prawie wszystkie „oberiuty” przyszedł pod represji. Zostali oskarżeni, że ich działania są odciągnąć od głównego zadania Komsomołu – budowy socjalizmu. Wwiedeński nie był wyjątkiem i również została aresztowana w 1931 roku.

Według oficjalnej wersji, Aleksander Iwanowicz nie oskarżenie, że podczas jednej z uczt, zaproponował toast na cześć Mikołaja II. Wwiedeński zostało obciążone pięćdziesiąt ósmy artykuł, oskarżony o działalność kontrrewolucyjną. Ale w samej rzeczy tak, że trwa specjalny dział GPU „sprawach literackich.” Po dochodzeniu Wwiedeński został wysłany na wygnanie.

powiązanie

Początkowo służyć karę, został wysłany do miasta Kursk. Łącze Aleksander udał się ze swoją pierwszą żoną, T. Meyer, którą poznał jeszcze jako uczeń, gdyż były one w tej samej instytucji. Będąc na emigracji, on długo żył z Harms, a następnie został wysłany do Wołogdy. Został zwolniony z wygnania w 1932 roku, ale nie było zarządzenie, że zakazane Wwiedienskiego żywo w 16 osiedlach ZSRR. Z tego powodu, trzy lata spędził w Borisoglebsk.

Powrót do wolności

Całkowicie uwolniony, Alexander Wwiedeński, w 1934 roku powrócił do Leningradu. Tam został natychmiast przewieziony do Związku Pisarzy. W tym i następnym roku napisał swoje najlepsze wiersze, w tym „Czterech opisów” i „Zaproś mnie do myślenia.” Aby ponownie nie wchodzą w zakres kompetencji, Alexander pisze dużo literatury pro-sowieckiej, a także pracę i zabaw dla dzieci, w tym popularności zysk „choinki w Ivanovs”. Kilka lat przed wybuchem wojny Wwiedienskiego czyni sztukę dla legendarnego lalek Obraztsova. Jednocześnie z jego wierszy pojawia się on publicznie rzadko.

Aleksander ożenił się po raz drugi, a jego wybór był Galina Viktorov. Stały się męża i żony w 1936 roku, a poeta przeniósł się szybko do swojej nowej żony w Charkowie, gdzie mieszkała. W rok po ślubie, w 1936 roku, mieli syn generała – Peter.

Śmierć poety

Niestety, dokładna data śmierci tego utalentowanego człowieka jest nadal nieznany. Istnieje kilka wersji jego śmierci, jeden z nich mówi, że w 1941 roku, przy zbliżaniu się Niemców do Charkowa, Alexander Wwiedienskiego wraz ze swoją rodziną, jak również wszystkich mieszkańców miasta, przygotowując się do ewakuacji. Pociąg, w którym rodzina poety musiał opuścić Charkowie, stał przepełnione, a następnego nie przyjdzie. Po dwóch dniach Vvedenskiy ponownie oskarżony o kontrrewolucji, a za nim z 54 artykułów. Wraz z innymi „nierzetelnych przyjaciół” i „wrogów ludu” został przeniesiony do Kazania.

Według oficjalnej wersji, wózki tier zostały całkowicie przeznaczony do przewozu ludzi. Pociąg był bardzo zimny, a Wwiedeński, chory na zapalenie opłucnej płuc, zmarł w drodze.

Jego zwłoki zostały pozostawione w jednej z kostnic Kazania, które należały do kliniki psychiatrycznej MWD. Według niektórych źródeł bardzo zgon nastąpił w nocy 19 grudnia w tym samym czasie w dokumencie rehabilitacji, który został wydany dużo później datę śmierci podaną w dniu 20 grudnia. Niestety, dokładne miejsce pochówku jest nieznane i dziś. Poeta i dramaturg Vvedenskiy Aleksandr zmarł w bardzo młodym wieku. Miał 37 lat.