512 Shares 2341 views

Po uruchomieniu biathlon: Więcej szczegółów na temat przeszłych i bieżących sezonów

Biathlon może być słusznie nazywany jest najbardziej popularnym sportem. Wielu narciarzy potrwać pistolet. tylko hokej można mówić tylko konkurenta. Jak tylko zbliża się zima, wszyscy fani zaczynają interesują się pytanie, kiedy zacznie się biathlon. Kilka lat temu biathlon sezon rozpoczął się w ostatnim tygodniu listopada trzech ras u mężczyzn i kobiet, z których pierwszy był indywidualny, jest to także klasyczny.


Rozpocznij nowy sezon

Teraz wszystko się zmieniło trochę, a pierwszy wyścig mieszanych przekaźnik, który otwiera sezon biathlon. Przekaźnika odbywa się w niedzielę, a następnie zawodnicy mają dwa dni odpoczynku, a poszczególne rasy rozpoczyna się w środę. Sezon 2015 rozpoczął się 30 listopada w szwedzkim mieście Östersund, jak zawsze.

Wszystko zaczyna spekulować o tym, gdzie taka sama odbędzie się siódma i ósma etapy, kiedy zaczyna biathlon. W tym czasie, Międzynarodowy Biathlon Unia włączyła dwa granicą etap w programie Pucharu Świata. Siódmy etap odbył się w Canmore, Kanada, a ósmy odbyła się w Presque Isles, Stany Zjednoczone Ameryki. Problemy pojawiły się w pierwszym etapie północnoamerykańskim. Kanadyjscy eksperci nie byli w stanie zrobić normalną transmisję tego wydarzenia.

nieoczekiwane zmiany

Jeśli do częstych zmian w siódmym i ósmym etapach są przyzwyczajeni, bo prawie co roku zmieniają się w ciągu ostatnich lat, widzów i organizatorów konkursu rozpoczęły się przyzwyczaić do faktu, że drugi i trzeci etap może być również przeniesione.

Często zdarzało się, że nie może wziąć Pokljuka wyścig ze względu na pogodę, austriacki Hochfilzen chciał wyjść z „nebiatlonnoy” pogody. Ostatni sezon, tak się nie stało. Jednak kłopoty pochodziło z nie czeka. Szósty etap, który tradycyjnie odbywa się w Oberhof, Niemcy, został przeniesiony do Ruhpolding. Tak więc, w Bawarii miała miejsce w dwóch kolejnych MŚ.

Szósty etap odbył się zgodnie z planem – we włoskim Antholz, a ostateczna – w Chanty-Mansyjsku, gdzie po raz kolejny publiczność mogła zobaczyć ostatnie Biathlon 2015-2016 okres. World Cup rozpoczął się 29 lutego i trwał aż do połowy marca. Ostatni wyścig odbył się w dniu 13 marca 2016 roku. Ponadto, w okresie od 22 do 28 lutego 20016, fani tego sportu zimowego mogli oglądać mistrzostw Europy.

Walka w klasyfikacji generalnej

Konkursy dla kobiet były ponownie bardzo trudne. Podobnie jak w sezonie 2014-2015, różnica między pierwszym i drugim miejscu, nie był bardzo duży. Gabriela Klára Koukalová zdobył 1106 punktów, a Marie Marie Dorin Habert – 43 punktów mniej. Dlaczego ten sport jest jednym z najlepszych, po raz kolejny pokazał biathlon 2015-2016 okres. Marie Marie Dorin Habert wykonany niezwykłą comeback, a wkrótce stał się mistrzem świata jest powrót do sportu po urodzeniu dziecka.

Kolejny triumf Fourcade

Wszyscy czekają, kiedy zaczniesz biathlon, jeden z konkurentów próbujących podważyć Martin Fourcade. Ale po raz kolejny się nie stało. Francuz znów góruje nad wszystkimi rywalami, a konkurenci, który trudno nazwać. Ponadto, istnieje inny interesujący francuski lekkoatleta – Quentin Fiyon Maye, która wykazała, że we Francji gwałtownie rozwijający biathlon.

Puchar Świata po raz kolejny dostał Fourcade, który przed jego najbliższego prześladowcy w obliczu Johannes być więcej niż 300 punktów, a Fiyon Maye zajęli dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Nieco z tyłu z Norweskiego przedstawiciela Federacji Rosyjskiej Anton Szypulin. Czwarte i piąte miejsca zajęli dwa Simon niemieckiego i austriackiego Eder Shemp odpowiednio.

W ubiegłym sezonie Fourcade był w stanie wygrać po raz piąty z rzędu Wielki świat. W sezonie latach 2016-2017, wszystko pójdzie na fakt, że Francuz może wygrać i szóstym Globe. Wcześniej takie osiągnięcie nie może być dowolny pojedynczy biathletes w historii konkursu.

W połowie stycznia 2017 Fourcade miał około 300 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej z jego głównych prześladowców: Shipulina i Shemp. Sześć etapy odbyły się w nowym sezonie, nadal istnieją trzy etapy i Puchar Świata, ale intryga jest martwy.

Przygotowania do mundialu

Po uruchomieniu biathlon, wszyscy zawodnicy i trenerzy zaczynają myśleć o tym, jak osiągnąć szczytową formę w czasie mundialu. Ktoś strzela wyścig jak to sprawia, Ole Einar Bjørndalen, ktoś – nawet całych etapów. Często dostosowania procesu przygotowawczego powoduje chorobę.

Niemiecki sportowiec laura dahlmeier jest jednym z najbardziej utalentowanych i obiecujących. Jednak młody Niemiec nie mógł w pełni skoncentrować się na walce w Pucharze Świata ze względu na fakt, że choroba jest narażona, tak tęskni wiele ras i etapach, bez liczy są ważne dla walki w ogólnej klasyfikacji punktów. Ale to biathlon. Sezon długi, więc cały sztab szkoleniowy i zawodnicy sami muszą opracować właściwą taktykę i strategię, aby być w ważnych wyścigów w dobrej kondycji i aby zminimalizować straty w przypadku złej kondycji fizycznej.

W sezonie roku 2016/17 laura dahlmeier również brakowało kilka wyścigów, ale przed MŚ, który rozpoczyna się w dniu 9 lutego 2017 roku w Austrii, nadal jest liderem klasyfikacji generalnej, ale jego przewaga nad Gabriela Klára Koukalová i Kaisa Makaryaynen nie jest tak wielka jak w Fourcade. Dlatego walka dopiero się zaczyna w konkurencji kobiet.