684 Shares 1967 views

Tagil Tray: historia, opis i ciekawostki

W dobie szybkiego postępu i wysokich prędkościach, rozwój elektroniki i szybki Internet, coraz większa liczba obywateli potrzebne odpocząć od zgiełku i codziennego życia. Chęć samostanowienia jako naród wysyła myśli zbadanie zwyczajów i praktyk naszych przodków. Dążenie do realizacji w cokolwiek podnosi popularność produktów ręcznie. Wracając do podstaw, zwracamy się do rękodzieła. Jedną z niezwykłych miejscach dawnych rosyjskich tradycji jest Tagil Tray.

źródła historyczne

Ponad trzysta lat historii ma tę sztukę ludową. Wraca do wsi i wsi w Uralu. Kiedy pierwsza taca żelaza, ozdobione malowidłami, można powiedzieć. Gdzieś w mrokach czasu giną nazwiska artystów, dała początek tej sztuki, wędkowania, zasłynął Wielkiej Rosji.

Oficjalna historia Tagil Tray rozpoczyna hut rodziny Demidov. W połowie XVIII wieku, te przemysłowcy zaczęli odlewania stali w Niżnym Tagile (1725), a Niewiansk Vyisky (1722). Do 70. roku pod tym samym wieku, według kronik, łowisko rozszerza się i tworzy osobny zawód kowala, lakiery okovschik.

Wszystko XVIII rozwój handlu – wiek Hudoyarovyh malarzy. malarze ikon w kilku pokoleń braci Vavila i Fedor cierpiał kluczowych technik malowania, lakierowania i dekoracji ikony w dekoracji przedmiotów gospodarstwa domowego, tacki, skrzynie, sztućce. To właśnie tacy mistrzowie Tagil zobowiązany malarstwo Technika „tsyr” – golden fundacja obficie wypełnione kolorowym tle. Po zestaleniu cienkiego narzędzia złota w celu usunięcia górnej warstwy, otrzymując nietypowe desenie. Artystów i wynalazek przypisuje się lakier „kryształu” wyjątkowo przejrzysty i żaroodporne. Malowane na rozkaz z Demidov tace i sztućce przedmioty zostały wysłane do pałaców dwóch rosyjskich stolic.

Rozkwitu połowów

Koniec XVIII – początek XIX wieku – rozkwitu okres wędkowania. Nazywa wiekiem Szkoły Demidov, który mówić później. Demidov przeniesiono do indywidualnych jednostek rodzinnego w profesjonalnym, utworu przemysłowej. Wózki malowane pudełka z biżuterią, cukiernica, tace, pudełka i inne przedmioty gospodarstwa domowego w „górskim mieście”, jak nazwali Nizhnetagilskye, udał się do Irbit i Makarego godziwej, a stamtąd do Niżnego Nowogrodu, Azji Środkowej i Europie. To był złoty wiek rozwoju rybołówstwa.

Upadek i odrodzenie

Od połowy XIX wieku, wraz z pojawieniem się industrializacji, rozpoczęła upadek rzemiosła i rękodzieła prawie wszystko. Przyspieszającym tempo życia jest zmuszony zrezygnować grzywny ręcznie, zastępując ją przez uproszczony, niezwykle stylizowanych formach. kucie ręcznie ustępując przemysłowej, znakomity szczegółowo zastępuje oryginalny szablon.

Przez 20-tego roku życia XX wieku zachowały się w rybackiej mistrzów kilka spółdzielni, takich jak „pracowników” i „Red Dawn.” Umiejętne tace były ręcznie nieodebrane w Rosji Sowieckiej, więc są one wysyłane do Bliskiego Wschodu i Chin.

Jedynie wyspa Tagil podnosnogo rybołówstwo pozostaje warsztat w fabryce emaliowanych Niżny Tagil.

Od lat 90. ubiegłego wieku, era restrukturyzacji i rozwoju małych firm rozpoczynając powolne podstawę zapomniane rzemiosła. Ożywienie stworzył unikalną ręcznie malowane spółdzielnie i spółdzielnie artystów.

malarze szkolne Demidovs

O szkole Demidovs trzeba powiedzieć od siebie, bo to ona dała nam dynastię mistrzów takich jak Dubasnikovy, Chausova, Kaygorodova i Perezolovy.

kupcy Demidov mieli świadomość, że najważniejszą rzeczą w połowach – to nagranie. Taki jest cel kształcenia i szkolenia zawodowego, założyli szkołę w 1806 roku, który został zaproszony, aby nauczyć się podstaw malowania absolwent Cesarskiej Akademii Sztuk VI Albycheva.

W szkole przez cztery lata studiował tylko chłopców, zaczynając w wieku 12 lat. Ale produkcja jest nadal brakuje doświadczonego personelu. Potem zaczął się do szkolnych dziewcząt i kobiet. Co ciekawe, Demidov jako zachęta dla chcących nauczyć się „pisać dużo,” obejmował promowanie kobiet w postaci emisji chusteczkami. Stopniowo tworząc malowane tace wchodzi ręce kobiety, jak to ma miejsce dzisiaj.

Szkoła miała ogromny wpływ na rozwój rybołówstwa jako gałęzi sztuki. Tagilskaya malowane tace stopniowo nabywa własne tradycje.

Wkrótce na produkt zaczyna „kwitnąć” autentyczny Tagilskaya rose – symboliczny kwiat przez wiele lat stał się uosobieniem łowiska.

Tagil Tray – obraz-palety, z wyrazistymi zaostrzony szczegółów i czystego malarstwa, odsłaniając mitologicznych i historycznych wątków.

Stopniowo powstaje na wielu płaszczyznach postaci sztuki nitowane. Rysunek blachą, wzory, tkaniny i najdrobniejsze elementy, stworzony przez ręce kowali, stał się podstawą do malarstwa. W ten sposób powstał Tagil tacy.

Opracowany i specjalny Tagil malowania – technika podwójnego pociągnięcie. Jednocześnie utworzonej i głównych tendencji w fabuły.

lakier tajne

Hudoyarovyh dynastia lakier tajne leży w proporcjach rozpuszczonych w terpentyny kopal, olej konopny i terpentyna sosny. W przeciwieństwie do zimnego wschodniej lakierniczej szybki sposób stosowany na gorąco (w temperaturze od 300 °) powłoki. Kompozycja dodanego tlenku ołowiu i manganu – lakieru i farby przejrzyste się orzeźwiające. Sekret jego nigdy nie popękane.

Co jest Tagil Tray?

Tacki i nadal wnoszą w warsztatach. Zmiana technologii, ale nawet dzisiaj ręcznej pracy twórczej – podstawa wędkowania.

Sposób tłoczenia jest postać tacy i przykryto warstwą gleby, a następnie dwa razy czarnej emalii. Po wysuszeniu półwyrób przechodzi w ręce artysty, następnie ornamentarista. Po malowaniu produkt lakier.

nowoczesne wędkarstwo

Tworzenia dzieł sztuki w centrum Niżny Tagil sztuki ludowej i rzemiosła. Znaki towarowe są prawnie chronione patentami. Tagil Taca zawsze przyciąga zagranicznych artystów i kolekcjonerów. Wizards wziąć udział w wystawach i aukcjach w Rosji i daleko poza jej granicami. Muzeum Niżnym Tagile i Jekaterynburgu są dumni z bogatą kolekcją tac Tagil, które były wystawiane w Stanach Zjednoczonych, Francji, Polsce i innych krajach.

Co jest Tagil Tray, dziś znane daleko poza granicami naszego kraju. Dzieła mistrzów i Hudoyarovyh Dubasnikovyh – perła ekspozycje rosyjskich muzeach i zbiorach prywatnych. Produkty Tagilskoye zostały przedstawione jako dar dla książąt i monarchów. Charakterystyczny Tagil „lakernaya” malowanie – unikatowy przykład sztuki ludowej, która ma przyjść do naszych dni, i nadal zaskakuje i uciesze miłośników oryginalnej twórczości.