671 Shares 6805 views

Gagra: i ośrodków. Zdjęcia i opinie

Pomimo faktu, że Rosjanie są aktywnie studia europejskie i azjatyckie destynacje, wakacje w Gagra morzu pozostaje tak popularne w ostatnich latach. To miasto jest bardzo ceniony w czasach radzieckich, ale to jest odwiedzana głównie elity polityczne. Aby się tam dostać zwykły śmiertelnik nie było bardzo trudne.


Dziś czasy się zmieniły. Odwiedzić piękne miasto w Abchazji i każdy może, byłoby tylko życzeniem. Jeśli masz go śmiało jedzie na wycieczkę.

Nie masz go 100 powodów …

Unikalne i nieprzewidywalne Gagra! Kaukaz zawsze słynie z gościnności i egzotycznych gatunków. Istnieje kilka powodów, które sprawiają, że wielu Rosjan odwiedzić to błogosławione miejsce. Doświadczeni turyści głównymi są:

  • położenie geograficzne. Góry Kaukazu otaczające miasto, chroniąc go od zimnych wiatrów i utrzymanie ciepłego powietrza morskiego, co jest niezwykle przydatne dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego.
  • flora zróżnicowana. Wiele z tych roślin nie zobaczysz w żadnym innym regionie Rosji. Tutaj można spacerować po gajach eukaliptusowy, cytrynowy, pomarańczowy.
  • Bliskość granicy. Miasto Gagra znajduje się w pobliżu granicy. Od lotniska Adler jest oddzielone zaledwie 20 km. Dlatego też nie jest to wyjątkowa okazja nie tylko do podziwiania zabytków Abchazji, ale również do odwiedzenia Sochi – kolejny znany kurort.
  • Narodowa kuchnia. Abchaskie dania – prawdziwy sen smakoszy. Istnieje ogromna różnorodność przysmaków, które warto spróbować przynajmniej raz w życiu. I nie ma znaczenia, co wybrać: mamałyga lub galimatias abchaski. Wszystko będzie cudownie smaczne.
  • Winiarstwie. Miasto Gagra słynie z win. Nie jest to napój, którego użyliśmy do kupienia w sklepach. Tutaj, naturalne wino, które jest wykonane z najlepszych winogron, bez barwników i wszelkiego rodzaju proszków. Aby sprawdzić prawdziwość tej słynnej frazy „In vino veritas”? Następnie powinno się w Gagra.
  • Rozwinięta infrastruktura turystyczna. Jest to kolejna zaleta, która może pochwalić się Gagra – sanatorium. Byli tutaj bardzo dużo. I prawie każdy z nich oferuje nie tylko medyczny, ale również program odnowy biologicznej. Dobra okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.
  • Ogromne wycieczki kalejdoskopie. Miasto jest pełne atrakcji, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Aby je obejrzeć wszystko, to zajmie dużo czasu, ale z najważniejszych zabytków na pewno przewodników będzie wprowadzenie do pierwszej wizyty. Ponadto znajdziecie miłą niespodziankę: ceny za wycieczki w Abchazji jest znacznie niższy niż w Soczi lub Adler.

To wszystkie te czynniki i przyciągnąć turystów do południowego wspaniałego miasta.

Abchazja czy Europa?

Co wybrać z tych dwóch cech geograficznych, decyduje oczywiście najwięcej turystów. Ale Gagra ma niezaprzeczalne zalety. Po pierwsze, na wycieczkę do tego miasta nie potrzebują wizy lub paszportu, co oznacza, że można zaoszczędzić czas i wysiłek. Po drugie, nie ma bariery językowej, dzięki czemu można łatwo wytłumaczyć, gdzie znaleźć najlepszy supermarket lub gdzie kulturalny relaks w godzinach wieczornych. Po trzecie, zwykłe ceny w rublach rosyjskich, więc można odpocząć i nie martwić się o wzrost kursu.

Trochę historii

Miasto, które później stały się najlepszym radzieckim uzdrowiska, ma starożytną historię. Został założony przez greckich kupców w II wieku pne. Jednakże, jako ośrodek, ogłosił się tylko na początku 20 wieku. I w tym wielkim osiągnięciem w stosunku Mikołaja II – księcia Oldenburga. Mieszkańcy nadal zachować pamięć o tym człowieku. Staje się jasne, trzeba tylko do odwiedzenia miasta.

Stary i Nowy Gagra

Tradycyjnie, miasto można podzielić na 2 części. Ich granica przebiega wzdłuż rzeki Tsyherva. Stare dzielnice przyciągnąć komfort i intymność. Jest to historyczne centrum miasta, uderzając swoją malowniczą architekturę i początek wieku.

Nowy Gagra – nowoczesny ośrodek, budowa, która została przeprowadzona w czasach sowieckich. To tutaj, że trzeba iść na zakupy, ponieważ te obszary są najbardziej znane supermarkety i centra handlowe miasta. Istnieje wiele restauracji, kawiarni, parku wodnego i innych miejsc rozrywki.

Ważną rzeczą dla turystów, którzy zamierzają odwiedzić miasto Gagra a ośrodków znajdują się głównie w starej części. Ale prywatne mini-hotele i małe hotele – Nowy Gagra.

Gagra: motele i inne miejsca czasowego pobytu

Wybierasz się na wakacje w obcym mieście, jakieś cuda turystycznych tymczasowego zamieszkania. Gagra w tej dziedzinie oferuje szereg opcji. Przyjeżdżając tutaj, każdy turysta może się spodziewać:

  • Na temat hoteli. Na przykład, „Lulu” – prywatna instytucja, która odnosi się do klasy ekonomicznej. Alex Beach Hotel, wręcz przeciwnie, jest dla tych, którzy kochają dyskretny luksus.
  • O emeryturach i sanatoriach. Umieszczenie w takich instytucjach pozwala nie tylko odpocząć, ale również w celu poprawy ich zdrowia. Wśród można zidentyfikować najbardziej znaczących opcji „Kolchidy”, „Riviera”, „Ilios”.

Dodatkowo można wynająć domek lub mieszkanie. Jednak warto pamiętać, że w Gagra latem w sektorze prywatnym nie ma ciepłej wody. W hotelach i uzdrowiskach jest zazwyczaj stałe.

Bilet do sanatorium, pożądane jest, aby kupować z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się iść do Gagra w sezonie. W przeciwnym razie, wiele moteli (np "Nart", "Amra") będzie niedostępny. W niektórych z nich można dostać bez biletów wcześniej zakupione.

Pensjonat z własną plażą

Wybrać miejsce zamieszkania, co byłoby blisko do morza? „Radiant” emerytura to jesteś doskonały. Dysponuje on prywatną plażą w strefie przybrzeżnej Znajdziesz tu wszystko co potrzeba do turystów: leżaki, parasole. I można spróbować niezwykle pyszne kawy, parzonej w piasku od konkretnej technologii.

Sam pensjonat „Radiant” to przytulny i cichy restauracja niedaleko starego Gagra, który jest bardziej odpowiedni na relaks dla par, w tym z dziećmi. Pokoje mają wszystko, czego potrzeba: prysznic, WC, klimatyzacja, lodówka, suszarka do włosów. Balkon jest specjalne meble, dzięki czemu można podziwiać widoki na morze. Pensjonat oferuje różnorodne wycieczki i zabiegi spa. Być może najbardziej popularny z nich jest masaż.

Cena za pokój od listopada do maja jest całkiem do przyjęcia. Bez jedzenia, ona będzie tylko 500 rubli dziennie, w okresie letnim – od 1900 r.

Opinie turystów powiedzieć, że jest to ciche i przytulne miejsce, z dobrą obsługę i relaksujący pobyt.

Na Morzu Czarnym

Kolejnym miejscem spoczynku można nazwać pensjonatem „Riviera”. Znajduje się on na skraju Starego i Nowego Gagra. Dlatego też, w niewielkiej odległości od nowoczesnego centrum miasta. Ponadto, nie trzeba dużo czasu, aby uzyskać możliwość korzystania z pięknym otoczeniu starych obszarach, spacer po parku znajduje się unikalny w nich.

Pensjonat „Riviera” oferuje europejskiej klasy usług. Tutaj znajdziesz całą gamę sportów wodnych mogą odwiedzić przejażdżki gry, usiąść w kawiarni letniej.

Pokoje oferują wspaniałe widoki na morze lub góry. zostanie przedstawiony w całej swej świetności Gagra Range, a miłośnicy historii i architektury będą zadowoleni z zarysem zamku Oldenburg Prince.

Pensjonat „Riviera” jest w stanie zdobyć sympatię gości, zgodnie z pozytywnymi ocenami. Jedynym minusem, który jest często mówi się, że turystów – mały plac zabaw. Czasami może być bardzo tłoczno.

Ceny w Gagra

Wielu turystów, którzy odwiedzili Gagra rozpoznać swoje zalety: Przyroda, kuchnię, gościnność, morze. Ale prawie wszystkie z nich jako negatywne w ośrodku nazywany jest jego cena.

W rzeczywistości nie jest to prawdą. Podczas kursu szczyt sezonu dla hoteli, sanatoriów wzrasta. Jednakże, w innym czasie, ceny są dość przystępne.

Najdroższym miesiącem jest sierpień. Zakwaterowanie będzie kosztować 1500 rubli dziennie. Stosunkowo wysokie koszty, aw lipcu – 800 rubli. Ale w czerwcu i we wrześniu, można odpocząć na 600 rubli. Najtańszą opcją – aby przejść do Gagra na początku sezonu plaży. W maju ceny nie wzrosły, a pokój hotelowy będzie kosztował 400 rubli.

Wielu turystów przyciągają wspaniałe Gagra. Ośrodki, hotele mogą zapewnić komfortowy pobyt oraz szereg atrakcji i Morza Czarnego, aby go interesujące i niezapomniany.