86 Shares 9341 views

Zawartość i znaków „Madame Butterfly” Pucciniego. Co opera Dzhakomo Puchchini "Madame Butterfly"

Często zdarza się, że dobra praca literacka umiera po prostu urodzić. Ale czasami nadal żyć na wieki, znajdując coraz to nowych sposobów realizacji: w filmie, muzyce, teatrze. Tak było z małą powieść amerykański John. L. Long. Postacie „Madame Butterfly” były tak zakorzenione, że dostojny przetrwał próbę czasu.


Jak rozpocząć historię

Pod koniec XIX i na początku XX wieku, świat jest rządzony modę na całym Wschodzie, tak mała historia, stworzona i opublikowana w Journal of American pisarz John. L. Długie, rozkoszował się nie tylko czytelników, ale także dramaturga Davida Belasco. Pisał na podstawie tego małego kawałka działa „Geisha”, który jest zainteresowany trupy Prince of York Theatre w Londynie.

Dostarczone występ cieszył się sukcesem z publicznością, dlatego został wybrany, aby zobaczyć, włoski kompozytor operowy Dzhakomo Puchchini. „Madame Butterfly” (chociaż wtedy jeszcze grać zwanej „gejszy”) jest tak zadowolony z geniusz muzyki, szukałem działce o jego kolejnej pracy, natychmiast podjął się realizacji tego pomysłu.

przewlekły sen

Martwi historia, Autorzy libretta Dzhakomo Puchchini okazało się najlepszy czas, który jest uważany przez L. Illica i George. Giacosa. Lubili pomysł, zbyt jednak końcowy wynik jest natychmiastowy. Winę za to był sam kompozytor, często w lewo coś na drodze, na próbie, nie tylko w różnych miastach we Włoszech, ale także w wyjazdach zagranicznych.

To nie sprzyjała szybkiej muzyki, pisanie to kolejna pasja Puccini. – Cars. Zakup samochodu stał się gorącym włoskim prawdziwego biegacza, który podróżował, nie przestrzegają prędkości na drogach kraju. Jednak wypadek, w którym był w środku pracy nad operą, trochę chłodzi jego zapał. Złamaną nogą był poważnym argumentem zachowywać się za kierownicą znacznie schludniej. Ale pomimo opóźnienia, w 1903 roku, libretto opery „Madame Butterfly” był gotowy.

Aby wykonywać swoją pracę maksymalnie prawdomówny kompozytor studiował kulturę japońską i był częstym gościem w domu Rzymie Ambasadora Japonii. Jego żona, pani Okiyama, chętnie śpiewali stare melodie narodowe.

udało premiera

17 lutego 1904 w Mediolan teatralnej „La Scala” do publiczności został przedstawiony dziełem Pucciniego. Tytuł rola śpiewała Rosina ciąg (sopran). Jej firma była tenor Giovanni Dzenatello (porucznik Pinkerton). Pomimo faktu, że znaki „Madame Butterfly” były żywe i realistyczne, publiczność była zaskakująco niewdzięczny wygwizdany premierę. A na drugi dzień pasków gazetowych zapestrili katastrofalne krytyków artykułu.

Kompozytor był przygnębiony, ale odmówił przyjęcia pomysł nie powiodło się. Wierzył, że jego opera jest sukces, pisząc w liście K. Bandy: „W końcu widać – zwycięstwo będzie dla mnie!” Dzhakomo Puchchini słucha rad przyjaciół i krytyków. Usuwa niektóre sceny, oddziela drugi akt na dwie odrębne działania i zachęca główną rolę ukraiński diva operowa Kruszelnickiej. Libretto „Madame Butterfly” zaczął grać z nowymi kolorami. Tłum, który zebrał się w teatrze „Grande” (Brescia) 28 maja 1904, entuzjastycznie witany produkt. Kompozytor wielokrotnie wzywała na dziobie.

Tragedia kobiety w miłości

Opera jest rozwijany w wiekach XIX i XX w Nagasaki. Ta historia jest o tym, jak młody gejszy Cio-Cio-San, który na piękno i wdzięk nazwie „Butterfly” (Butterfly), zakochał się z US Navy porucznik Pinkerton. Jej uczucie było tak silne, że w przeciwieństwie do tradycji swego ludu, że żeni się go. Jednak głupie motyl nie zdaje sobie sprawy, że jej małżeństwo wybiera to tylko zabawa, to nie traktuje go poważnie.

Historia Madame Butterfly – tragedii styku dwóch światów: zachodnią i wschodnią, samiec i samica. Cywilizowany człowiek rzeczywiście okazał się być barbarzyńcą, który nie wierzy w słowa wypowiedziane śluby święte, więc łatwo je naruszają. Ale na okaziciela starożytnych tradycji (które zachodnie ludzie wydają się być całkiem dzikie) słowo „związek”, „wierność”, „miłość”, waży więcej niż życie. Dlatego szczere uczucia zwrócił się do jej tragedii.

Bohaterami „Madame Butterfly”

  • Cio-Cio-San – piękne kobiety Wschodu. Ona jest reprezentantem starej zawodu w Japonii – gejsza. Jednak pomimo pozornej kruchości, Butterfly wykazały niespotykaną odporność, po jego zasad do końca.
  • Porucznik Benjamin Pinkerton – amerykański żeglarz, który bez wahania zgodził się na małżeństwo z japońskiego piękna, ale widziałem go jako miły dodatek do usługi. Jego uczucia nie były głębokie, dlatego jest łatwo rozpuszcza Unię w celu zawarcia małżeństwa rodaka.
  • Sharpless – Amerykański konsul. To jest przyzwoity człowiek w podeszłym wieku, którzy od pierwszego dnia znajomości martwi Madame Butterfly i miał nadzieję, że to nie zaszkodzi Pinkertona. Jego charakter jest miękki, wesoły. Widoki Porucznik życia wydaje mu się dość powierzchowne.
  • Suzuki – wiernym sługą Butterfly. Różny temperament żywo i nadmierna gadatliwość, który irytuje Pinkertona. Próbowałam zapisać Ms. o samobójstwie, ale nie udało się.
  • Goro – lokalny swat. To on znalazł się porucznik „tymczasową żonę”, po próbuje ustawić motyl z Prince, ale otrzymał płaski odmowę.

Są to kluczowe postacie z opery „Madame Butterfly”, którego treść koncentruje się na swoich doświadczeniach. Postacie pojawiające się na scenie bardzo często obejmują: Wujek bonze (przeklina Motyl na jego chęć zmiany religii swoich przodków), Prince Yamadori (prosi o rękę Cio-Cio-San, po zdradzie Pinkerton), Dolor (syn porucznika a Geisha), Kate (żona Benjamin).

Opera "Madame Butterfly". Zawartość pierwszego aktu

Akcja rozgrywa się w nowym domu porucznika Pinkertona, którą wynajęliśmy. Benjamin jest w pełni zadowolony ze swojego życia: on właśnie poślubił uroczą japońskiej gejszy. Nie obciążone zasad moralnych, chichocze na konsula Sharplessa przestrogi: nie łamią serce dziewczyny.

Potem następuje znajomy panny młodej i pana młodego. Cio-Cio-San opowiada o samego porucznika, jego rękaw kimono, w których jest to „dusza przodków”, rozpoznaje wybrany jeden w miłości i obiecuje zmienić religię ze względu na niego.

Zaloty rytuał zostaje przerwany przez wujka wizytę motyla, który przeklina siostrzenicę, bo był gotów porzucić wiarę swoich przodków mężczyzn. Ślub nieodwracalnie zepsuty przez wszystkich gości i krewnych młodej usunięte. Zdenerwowany nowo wykonane żona uspokaja tylko w ramionach męża.

Drugi akt. akt pierwszy

Minęły trzy lata. Pinkerton opuścił Madame Butterfly. Zawartość pierwszego aktu jest całkowicie skupiony na głównego bohatera. Służąca Suzuki stara się przekonać panią, że jej mąż zostawił ją na dobre. Urazy Cio-Cio-San wlewa słynną arię „W pogodny dzień, życzę”, który brzmi nadzieję, że ukochany wróci.

Konsul Sharpless przybywa do domu motyla z listem stwierdzającym, że Benjamin był żonaty w Ameryce. Ich rozmowa zostaje przerwana przez pojawienie się księcia Goro i Yamadori, który chce zabrać żonę do Butterfly. Mając odmówiono, goście są usuwane. Sharpless doradza księciu wziąć ofertę i mówi, że Pinkerton żonaty. Pierwsza myśl kobiety – samobójstwo, ale bierze siebie i poprosił konsula powiedzieć mężowi o jej syna.

Po pewnym czasie w porcie to amerykański statek. Cio-Cio-San wie – powracają. Ubiera się, urządzić dom i czeka na niego, ale nie w godzinach wieczornych lub w nocy, to nie pojawi się.

akt II

Postacie z „Madame Butterfly” w końcowej części opery były bardzo emocjonalne. Pinkerton i Sharpless przyszedł z wizytą do Cio-Cio-San. Benjamin żona zatrzymaliśmy się w ogrodzie. Służąca najpierw wszystko zorientowali się, a porucznik, widząc łzy, ona ucieka, aby nie uczestniczyć w scenie.

Butterfly zalogowanego natychmiast zrozumiał. Konsul mówi jej, że żona Pinkerton zgodził się podjąć edukację swojego dziecka. Butterfly rozumie, że nie ma ucieczki, i prosi męża, by przyjść za godzinę za dziecko. Tym razem będzie to wystarczy, aby popełnić samobójstwo.

Podczas modlitw przygotowawczych pani pokojówka popycha pokoju syna, mając nadzieję, że ją zatrzymać. Podał dziecku zabawkę i zawiązanymi oczami, Cio-Cio-San przebija się z tyłu ekranu. Gdy pokój wyglądał Pinkertona i Sharpless mają niefortunne Motyle siły zostały wystarczy wskazać na swojej syna.

nieśmiertelność opera

Praca ta była przede wszystkim dziełem Jana. Pucciniego. „Madame Butterfly” został doceniony nie tylko włoskiej publiczności, ale również fanów muzyki zagranicznej. Nie było żadnej awarii produkcjach operowych. Kompozytor okazały się absolutnie rację, kiedy postanowił tchnąć nowe życie w Jego stworzeniu, zmieniając swoją strukturę i zaprosił do wykonywania główną partię niezrównanego Kruszelnickiej.

Mieszkańcy Francji, Anglii, Rosji, USA, Argentynie i wielu innych krajach są nadal chętnie pójść do teatru, widząc plakaty na tytuł opery. One wczuć się w niefortunnym Cio-Cio-San, zły na Pinkerton, martwi się o los dziecka. Każdy śpiewak operowy ma zaszczyt wykonać część legendarnych japońskich motyli, które zrujnowanych miłości do niegodnej osoby.

Dzhakomo Puchchini stworzył prawdziwe arcydzieło, który zyskał nieśmiertelność na scenie. „Madame Butterfly” jest nadal uważana za jedną z najlepszych oper na świecie.