416 Shares 7151 views

Jak zmusić dziecko do zrobienia lekcje bez histerii i krzyczy?

Rodzice uczniów są prawdopodobnie do czynienia z sytuacją, gdy dziecko nie chce przeprowadzać lekcje. On jest gotów zrobić wszystko, niż nic, ale domowej. Często te momenty doprowadzić do sytuacji stresowych w rodzinie. Mama i tata zaczynają się martwić, nerwowy o tym. Podniecenie przeniesiony do dziecka, a tam jest depresja. Psychologowie radzą, aby uniknąć takich sytuacji. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, jak się dziecku zrobić lekcje w celu przetworzenia go było ciekawe i zabawne. Zaprojektowaliśmy całą metodologię i zestaw środków, które zostaną omówione w artykule.


Nie przepraszaj równiarki

Wielu rodziców są dręczeni przez pytanie: „W jaki sposób można dostać dziecko, aby zrobić lekcje” Pamiętaj, aby uczyć dziecko do pracy domowej bez histerii musi być pierwsza klasa. Od początku trzeba uświadomić dziecku, że proces uczenia się rozpoczął, a teraz on ma obowiązkowego zadanie, z którym musi poradzić sobie na własną rękę.

Dla rodziców, ważne jest, aby przygotować i dostosować okruchy do nowego etapu w życiu. Nawet w czasie wakacji powinny zorganizować miejsce do przeprowadzenia lekcji, tryb dostosować. Po zakończeniu procesu uczenia się rozpoczęła, należy:

 1. Powiesić kalendarza szkolnego w widocznym miejscu, dziecko sam może być jego harmonogram. Pamiętaj, aby podać wizytę grup i sekcji. Na pierwszej pary z dzieckiem nie może obyć się bez pomocy rodziców. Nie jest konieczne, aby zdecydować, wszystko dla dziecka. Weź ołówek i notes, zrobić szczegółowy plan wskazujący czas na lekcji, chodzenie na zewnątrz, oglądanie telewizji, granie w gry na komputerze.

 2. Nigdy nie przenoś lekcje dla dziecka. Nawet jeśli on ma coś nie działa, to lepiej jeszcze raz wyjaśnić zasady, zadawać pytania, prowadzące wskazówkę, sugerują.

 3. Starają się ściśle przestrzegać reżimu codziennie, dziecko był zaangażowany w ten proces. Trzymać się harmonogramu tylko w trudnych sytuacjach (problemy zdrowotne, pilnej, i tak dalej).

 4. Wyjaśnij dziecku, że szkoła – to jest praca. I tylko od niego zależy, jaki będzie wynik.

Rodzice często żal pierwszej równiarki, uznając je małe. Ale proces uczenia się jest zbudowany w taki sposób, że bierze pod uwagę wszystkie możliwe wiek dzieci. Nie martw się i pomyśleć o tym, co dziecko przepracowany, bo jeśli pierwsze dni treningu nie uczyć studentów do pracy domowej, należy pojawiają się w przyszłości, kwestia, jak zrobić dziecko odrabia lekcje.

Projekt – Twój przyjaciel

Kiedy dziecko zaczęło chodzić do szkoły, powstaje pytanie, jak współdziałać z lekcji. Nauczyciele zaleca obowiązkowe stosowanie przeciągów. Może to zaoszczędzić czas dla dziecka. Pisać eseje, rozwiązując przykłady i zadania muszą być w osobnym zeszycie. Po tym konieczne jest, aby rodzice, by sprawdzić napisane. Dopiero wtedy można przenieść do czystego kopii.

W projekcie dziecka może korygować błędy, nie pytaj przepisać go kilka razy. Z tego i potrzebują tego notebooka.

Odpowiadając na pytanie o tym, jak zrobić lekcje z dzieckiem należy kierować się zasadami i psychologów, aby pamiętać, że dzieci nie są plodding przez 5 klasie, uwagi rozproszony. Po 20-30 minutach realizacji lekcji warto zrobić trochę pięć minut przerwy. rodzice błędach – nie pozwolić dzieciom Spośród tabeli przez 2-3 godzin.

Dlaczego dziecko nie chce zrobić pracę domową. Znaleźć powody

Wiele dzieci mogą usłyszeć zdanie, że nie chcesz zrobić pracę domową. W tej sytuacji powstaje pytanie logiczny: „Jak masz dziecko do odrabiania zadań domowych bez skandali?” Po pierwsze trzeba znaleźć powody, dla których odmawia zastosowania się do nich. W rzeczywistości, nie są one tak:

 1. Naturalne lenistwo. Niestety, są dzieci, które obserwowano takiego zjawiska. Ale niewielu z nich. Jeśli wiesz, że niektóre z tych procesów (czytanie książek, ekscytujące gry, oglądanie bajki, rysunek, itd.) Przez długi czas porwać dziecko, to problem nie jest wyraźnie w lenistwo.

 2. Boi się porażki. Jest to jeden z najczęstszych powodów, zwłaszcza jeśli wcześniej, że istnieją sytuacje, w których dorośli zachowują się nieprawidłowo. Załóżmy surowym nauczycielem skarcił całą klasę za pomyłkę, lub rodzice skarcił za zły znak. Popełniania takich czynów niemożliwe. W przeciwnym razie będzie to mieć wpływ na dalsze szkolenia i postępów dziecka.

 3. Dziecko nie jest w pełni opanowane temat. Problem ten jest szczególnie dotkliwy dla pierwszej równiarki i licealistów. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić, że dziecko rozumie materiał.

 4. Brak uwagi rodziców. Wydawałoby się, jak lekcje niezgodności można ssopryazheno kochającą mamę i tatę? Psychologowie odkryli, w tym bezpośredni związek. Więc dzieci mają tendencję, aby przyciągnąć uwagę i spowodować przynajmniej jakieś uczucia. Zazwyczaj takie sytuacje występują w rodzinach pracoholików. Z tej historii jednego – tak często, jak to możliwe, aby chwalić dziecko i powiedzieć, że jesteś z niego dumna.

 5. Sam proces wydaje nieciekawą dziecka, szczególnie dla pierwszej równiarki, którzy przyzwyczajeni są do podjęcia zajęcia tylko w formie gier. Zadaniem rodziców i nauczycieli – jak dostosować się do dzieci uczą się szybciej.

Zanim zadasz pytanie, jak uczyć dziecko, aby zrobić pracę domową, trzeba znaleźć przyczynę, dla której nie chce zrobić pracę domową. Jeśli nie możesz poradzić na własną rękę, należy szukać pomocy u specjalisty. On zaleca się zorganizować spotkanie rodzinne, a już tam, aby omówić ewentualne przyczyny i niechęć dziecka do nauki. I tu najważniejsze – znaleźć właściwą postawę dla dorosłych: Nie płacz, i konstruktywnie angażować się w dialog.

Co zrobić, jeśli dziecko nie rozumie tematu

Z wszystkich wyżej wymienionych problemów lekcji niewydolnością rodzice mogą radzić sobie na własną rękę. Ale co z sytuacją, gdy dziecko po prostu nie rozumie tematu, i to jest mu poważnie? Psychologowie twierdzą, że ten problem dorosłych zdecydować na własną rękę, po prostu wykonując trudne zadania dla dzieci. Zatem oni dodatkowo pogorszyć sytuację.

Jedyna słuszna decyzja – zatrudnić nauczyciela lub opiekuna. Nie należy oszczędzać pieniądze zaledwie kilka prywatnych lekcji, aby pomóc dużo dzieci z trudnym tematem.

Czy potrzebujesz pomocy w nauce lekcje?

Niektóre dzieci starają się zwolnić się od odpowiedzialności za realizację lekcji. Aby to zrobić, to udawać, że są chorzy, przepracowany, rodzice są proszeni, aby im pomóc. Oczywiście, zgadzam się, ale nie zdają sobie sprawy, że ich dziecko chwyta „uzależniony”. Warto kilka razy, aby poddać się podstęp, a ten system będzie działał w sposób ciągły.

Aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób nauczyć dziecko, aby zrobić swoją pracę domową na własną rękę, następujące sytuacje powinny być analizowane:

 • jak często ośrodki dziecko waszej pomocy;

 • jak długo cierpiał;

 • Jaką ocenę dziecka.

Jeśli on często ucieka się do pomoc, z trochę chory, ale jeszcze licealista, po prostu trzeba wyjaśnić mu, że praca domowa odtąd wykonuje on sam. Ale zanim takiej sytuacji lepiej jest, aby nie prowadzić, a pierwsza klasa trenować dziecko do odrabiam lekcje.

Naucz dziecko do samowystarczalności

Kwestia, jak uzyskać dziecku zrobić zadanie domowe niezależnie, wyłania się z rodzicami dość często. W przypadku korzystania z dorosłego ucznia nadal jakoś stara się rozwiązać ten problem, to nie można poradzić. Na tym tle występują skandali i kłótni, co tylko pogarsza sytuację.

Przede wszystkim należy starać się wyjaśnić dziecku, że dodatkowo do szkolnictwa wyższego zależy od jego studiów. Im lepiej sukces, tym bardziej prawdopodobne, aby dostać się do prestiżowej instytucji. Nigdy nie rób na lekcje uczniów. Maksymalnie co można zrobić – wyjaśnia szczególną regułę.

Nie jest konieczne, aby stale monitorować proces, wystarczy sprawdzić projekt i czystą kopię. Jedynym sposobem na rozwijanie samodzielności u dzieci. Konieczne jest, aby zacząć od pierwszych dni szkoły, a następnie w przyszłości nie będą miały Powstaje pytanie: „Jak nauczyć dziecko, aby zrobić swoją pracę domową na własną rękę”

Czy muszę rozważyć gotówki?

Ostatnio, wśród rodziców nowy sposób, aby zachęcić dzieci do dobrych ocen w szkole. W akcie pieniądze jako nagrody. Tak więc, uważają, że student będzie się starać, aby niezależnie przeprowadzać lekcje. Psychologowie twierdzą, że jest to ogromny błąd. Między rodzicami i dziećmi w tym wieku nie powinno być zależność finansowa.

Istnieje wiele sposobów, aby dziecko do odrabiania lekcji bez łez i napady złości. Trzeba tylko zdobyć siłę i cierpliwość. Po raz szkoły – dość trudny okres, szczególnie dla pierwszej równiarki.

Jako zachętę, może wyjazd do cyrku, teatru, centrum gier. Pożądane jest, aby rodzice spędzają czas ze swoimi dziećmi. Zatem oni ponadto nawiązać kontakty.

Wielu rodziców poprosić psychologów: „Jak masz dziecko, aby zrobić swoją pracę domową na własną rękę?” Stosując metody motywacji. Ale niedopuszczalne nagrody pieniężne. Wszakże w przyszłości dzieci wszystkich swoich dobrych uczynków i osiągnięć będą wymagały szelest notatki.

algorytm pracy domowej

czas w szkole – dość trudny czas dla dzieci i ich rodziców. Z potrzebą dziecka, aby być niezależnym, bardziej odpowiedzialny, odpowiedzialności za swoje działania. Studenci często (zwłaszcza w pierwszej równiarki) odmówić przeprowadzenia lekcji, czy to z wielką niechęcią. Staje się to przyczyną konfliktu. Często rodzice mogą usłyszeć zdanie: „Jak nauczyć dziecko, aby zrobić swoją pracę domową na własną rękę”, aby proces był „jak w zegarku” i nie powoduje żadnych trudności, trzeba znać i stosować się do następujących zasad:

 1. Po powrocie do domu dziecko ze szkoły, nie tylko zrobić mu usiąść na realizację zajęć. Poniższy schemat jest optymalny: chodzenie na powietrzu, obiad, odpoczynek 30 minut.

 2. Najlepszy czas na pracę domową od 15.00 do 18.00. To jest udowodnione przez ekspertów. Zegar danych widać największą sprawność mózgu.

 3. tryb obserwować. Spróbuj do wykonywania zadań w tym samym czasie.

 4. Spróbuj wybrać odpowiednie skomplikowanych obiektów, a następnie przejść do bardziej światła.

 5. Nie jest konieczne, aby stale monitorować dziecko. Naucz go do samowystarczalności. Na początek, niech wykonać pracę w formie projektu, przyniesie do testu, a następnie przesyła dane do czystej kopii.

 6. Po zakończeniu dziecko w odrabianiu prac domowych, nie zapomnij go chwalą.

Aby mieć żadnych wątpliwości, aby zmusić dziecko do zrobienia lekcji, przestrzegać powyższych zasad i zaleceń.

Bicz czy marchewka?

Psychologowie często spotykają się z sytuacjami, w których dziecko jest zamknięte w sobie, przestaje postrzegać rodziców, wydaje się być zawieszona od świata zewnętrznego i odnaleźć spokój w grach komputerowych. Dlaczego tak się dzieje? Aby wszystko wina – niewłaściwego zachowania osób dorosłych, które są zatwierdzone kosztem dzieci.

Panuje przekonanie, że najlepszym sposobem, aby dziecko coś zrobić – aby pokazać swoją przewagę. Można to osiągnąć za pomocą krzyku lub maltretowania. Stanowisko to jest błędne. Łagodne traktowanie dzieci, zachęta, pochwała – to jest klucz do sukcesu. To samo odnosi się do lekcji.

Często można usłyszeć zdanie, że dziecko nie chce zrobić swoją pracę domową. Być może przyczyna leży w tym, że rodzice są źle zachowywać się ze studentami. Ważne jest, aby stosować się do następujących zasad:

 1. Podczas sprawdzania prac domowych nigdy nie podniósł głosu, nie zadzwonić i upokarzać dzieci. Aby rozpocząć z uwielbienia dla dziecka, że wnioski wyciągnięte. I dopiero wtedy zaczynają wskazywać na błąd, jeśli zostały one dopuszczone.

 2. Szacowanie – wątek „pacjent” dla wielu rodziców. Po tym wszystkim, na pewno byłoby pożądane, aby dziecko nie było najlepsze. I jak frustrujące czasami usłyszeć zdanie, że dziecko nie jest na wysokości zadania i otrzymał ocenę niedostateczną. Spróbuj porozmawiać spokojnie z uczniami, wyjaśnić, że kluczem do sukcesu w przyszłości – nabyte bazy wiedzy.

Aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób wnioski z dzieckiem bez krzyku, trzeba pamiętać, że: każda osoba – osoba, z własnym charakterem, nie złamać. Upokorzenie, krzycząc, obraźliwe słowa będą tylko pogorszyć sytuację, a rodzice tracą swoją godność w oczach dziecka.

Podstawowe zasady trzeba pamiętać rodziców

Istnieje kilka prostych wskazówek, które radzą, aby korzystać psychologów, zważywszy na pytanie, jak nauczyć dziecko, aby zrobić swoją pracę domową:

 1. Nie obracać rzeczy w grze.

 2. Przed rozpoczęciem pracy domowej, dać dziecku trochę odpocząć. To powinno być świeże i aktywne, w przeciwnym razie wiedza nie dowiedział.

 3. Zachęć dziecko, aby być niezależnym od pierwszej klasy.

 4. Zrób harmonogram zajęć. Zrób to razem ze swoimi dziećmi, powinny być bezpośrednio zaangażowane w proces.

 5. Zachęcanie dzieci.

 6. Nie zapomnij o karę pozbawienia gier komputerowych, oglądania telewizji. Chodzenie w nie może zakazać na świeżym powietrzu, student powinien być oderwany od studiów. Ulica – najbardziej odpowiednim miejscem do tego.

 7. Nigdy nie podnosić głosu z powodu złych ocen.

 8. Jeśli dziecko nie jest w stanie poradzić sobie, starają się znaleźć przyczynę. Jest to niemożliwe, aby to zrobić samemu, skonsultować się z ekspertem.

 9. Zachowaj spokój i cierpliwość.

 10. Użycie siły fizycznej jest nie do przyjęcia.

 11. Wyjaśnij dziecku, że uczenie się jest dobre jest bardzo modne we współczesnym świecie. Edukacja – klucz do prestiżowej pracy w przyszłości.

Wielu rodziców zapytać: „Jeśli dziecko nie wyciągnąć wnioski z tego, co robić?” Najpierw musimy dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje. Być może to jest proste – brak zrozumienia tematu. Jeśli tak, to trzeba pomóc dziecku i zatrudnić nauczyciela.