205 Shares 4889 views

Zhan Eten Liotard, "Czekolada"

Szwajcarski artysta Zhan Eten Liotard, „Czekolada”, który jest perłą spotkania Galerii Sztuki w Dreźnie, dla ich długiego i szczęśliwego życia (1702-1789) utworzona około 400 miejsc pracy. „pastele Holbeina” (nazwany tak Lyotard kolegów, uznając tym samym jego niewątpliwy talent) nie napisać złą robotę, ale arcydziełem światowego malarstwa właśnie została mianowana na początku wstęgi artykułu.


Fotograficzną dokładność obrazu

Co robi "Holbein pastel"? Prace największego niemieckiego artysty Hansa Holbeina młodszego pokolenia słynnej podobieństwo portret i biżuteria rysunku. Ale on namalowany na oleje, pastele i uwielbiony Lyotard. „Chocolate” – najsłynniejszy obraz, wykonany w ten sposób. Wszystkie obrazy szwajcarskiego artysty różnej dokładności fotograficznej, najmniejszy wyjściowy każdego szczegółu. Jeden z krytyków Lyotard porównaniu ze starożytnego greckiego artysty Zeuksis z Heraklei znany fakt, że aby udowodnić swoją wyższość nad realizm Parrasjos mistrz namalował ten winogronowy, który natychmiast flokowanego ptaki dziobać go.

Doskonały i kruche

Podobnie było wirtuozem i Lyotard. „Chocolate” odnosi się, zdaniem tego krytyka (M. Alpatov), do arcydzieł, w którym znajduje się wspaniałe złudzenie. Ta praca jest napisana bardzo dużo, w części, ponieważ jest wykonana w sposób, który jest znacznie rzadsze niż akwarela, grawerowanie, a zwłaszcza malarstwa olejnego. Artystów rzadziej realizowana pastelowych, ze względu na kruchość i podatność na złamania przy małym niewłaściwy ruch, ponieważ spoiwo w surowcu – pasty (stąd nazwa „pastelowe”) – dodaje się bardzo niewiele. Dlatego nie ponadczasowy świeżość kolorów na obrazach, wykonanych w ten sposób (materiały dodawane do farb oleju przyciemnienia). Dzieło pastel kruszyć i rozpadać się podczas transportu. Z biegiem czasu, autorzy obrazach doszedł do wniosku, że najlepiej przechowywać pod szkłem, opierając się na macie – karton krawędzi ostrza, na którym praca jest wykonywana. W tym przypadku, szkło nie dotyka rysunek. Ale prace te kruche wyróżniają się urzekający blask, aksamitną miękkość i specyficzny.

Wolny, imponujące, tajemniczy …

To właśnie w ten sposób i pisał Lyotard. „Chocolate” – najsłynniejszy i najlepiej, według wielu ekspertów, dzieło zawartej z pasteli, choć sam artysta nie ustawia go spośród wszystkich wcześniej utworzony. Utalentowany i szczęście, był znany jako master, risuyuschim panujący osób i piękno. Zhan Eten została zabezpieczona i może sobie pozwolić tylko do zaangażowania się w ulubionych rzeczy – malarstwo i podróże. Lyotard był absolutnie za darmo w życiu, mimo że pięcioro dzieci, a także w pracach. Był ekstrawagancki i tajemniczy, to było bardzo uczęszczanym przez królewskich domów Europy.

tajemniczy wzór

Według jednej z wersji, piękną dziewczyną, pokazanej na zdjęciu – Anna Baldauf, córką zubożałego rycerza. pochodzenie Noble pozwoliły jej się służąca na dworze cesarzowej Marii Teresy Austrii. Nie dostrzegła piękno i wdzięk artysty. Według innej, bardziej romantyczna wersja Prince Dietrichstein wizyty w Wiedniu kawiarnię, był urzeczony pięknem kelnerka na pierwszy rzut oka. Poślubił ją wbrew woli rodziny i dał jego portret ślubny Kopciuszek z nią w stroju, który widział Annę po raz pierwszy. Dar był króla ponieważ Lyotard był nadwornym malarzem, a jego prace były bardzo drogie. Są też inne wersje modeli stawianych.

uroczy prostota

Urzekający obraz, ona urzeka, pomimo faktu, że historia to więcej niż proste. Po skomplikowanych obrazów, powiedzmy, ta sama Watteau, który wcielił flirty panie i panowie samotną postać dziewczyny niosąc tacę z gorącą czekoladą wzdłuż białej ścianie, wyglądał zaskakująco proste, naturalne i uroczo. Wielkość płótno 82,5 x 52,5 wykonana na pergaminie pastelowe, które to doskonały malarz mistrz Liotar. „Czekolada”, napisany w stylu rokokowym, uderzające elementów precyzyjnych filigran – dziewczynka fartuch właśnie wysiadł z piersi, jest to widoczne najmniejszej zmarszczki, dawcą samej czekolady wydaje się oddychać i pachnie czekoladą.

pomoce wizualne w fizyce

W Shokoladnitsa uroczy wszyscy – mali nogi, plecy proste, ale nie napięta, a nie dziewczyna wychudzony cienkość, ale smukły. Wybitnie odprowadzane pasować doskonale dobrane kolory. A jednak musimy pamiętać, że służy jedynie jako tło białej ścianie – nie biust lub wanny z kwiatami. Jednak szczególny zachwyt znawców sztuki, ponieważ z pojawieniem się obrazu do dnia dzisiejszego jest chiński taca lakierowane w rękach dziewczynki, na której znajduje się szklanka wody i filiżankę czekolady. Obraz jest cenna przez fakt, że w nim po raz pierwszy przechwycone słynną porcelanę Meissen, mający długą i niezwykłą historię. Ale kieliszek czeskiego szkła, wypełnionej wodą, tak że został zwolniony, według ekspertów, wyraźnie wskazuje na załamanie światła na granicy dwóch przezroczystych nośnikach (Prawo Snelliusa). Jest to jeden z najlepszych pochwały że zasługuje Ż. E. Liotar. „Chocolate” nie jest uważany za portret i sceny rodzajowe.

Najstarsza US znak towarowy

Ponieważ pisanie los łask dla tego produktu – to bardzo Przedruk i niezwykle popularny, także w naszych czasach. To nie może pochwalić się wszelkimi pracami XVIII wieku. Co się stało? Od 1765 roku w internecie jest w galerii sztuki w Dreźnie, a po 120 latach widział podczas wizyty w słynnym muzeum właściciel najstarszej amerykańskiej Bakers firmowe czekolady, która jest zaangażowana w produkcję tego produktu. Henry L. Pierce był zafascynowany tym, że zwrócił Zhan Liotar. „Chocolate” staje się znakiem rozpoznawczym firmy. La Belle Chocolatiere ( «Wspaniałe Chocolate") – logo, zatwierdzony dwa lata, przeszedł do historii jako pierwszy i najstarszy znaku towarowego w USA i jeden z najstarszych na świecie.

Szeroki i nikt nie przekroczył sowiecką gest

W ZSRR, ten wzór stał się szczególnie popularny, kiedy w 1955 roku Drezno Gallery N. S. Hruscheva powrócił wzory uzyskane kraj jako łup wojenny.

Większość z najlepiej odrestaurowanych sowieckich kapitanów arcydzieł przed wysłaniem wystawiane od 2 maja do 20 sierpnia, a ludzie z całego rozległego kraju w pośpiechu, aby pożegnać się z obrazów, wśród nich słynny obraz, który tworzy Zhan Eten Liotard – „Chocolate”.